หัวข้อ: แกง (แกงขี้เหล็ก)

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน

Re: แกง (แกงขี้เหล็ก)

เอ๋า ขางัวสิบ่แข็งตี้ สิหย่ำได่บ่หล่ะแช่ตู้ว่านิแหมะใหญ่ ...
    ...โอ๊ยยยย มันกะมียามแข็งยามอ่อนอยู่เนาะ เจ้ากะดาย อิ อิ อิ..
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

konbannhong
    Guest

Re: แกง (แกงขี้เหล็ก) กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ทิดคำศรี
    เอ๋า ขางัวสิบ่แข็งตี้ สิหย่ำได่บ่หล่ะแช่ตู้ว่านิแหมะใหญ่ ...
    ...โอ๊ยยยย มันกะมียามแข็งยามอ่อนอยู่เนาะ เจ้ากะดาย อิ อิ อิ..
    ...อันเว่าเถิงหยังครับ...แข็งๆอ่อนๆ...นั่นหน่ะ...งงงง....อิอิ...

บ่าวสายฟ้า
    Guest

Re: แกง (แกงขี้เหล็ก) กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ konbannhong
    ...อันเว่าเถิงหยังครับ...แข็งๆอ่อนๆ...นั่นหน่ะ...งงงง....อิอิ...
    ขางัว แช่เย็น 5555+

konbannhong
    Guest

Re: แกง (แกงขี้เหล็ก) กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ +♪Dj สายฟ้า+
    ขางัว แช่เย็น 5555+
    .....ติครับ..ว่าแม่น..อั่นนนนน....ผักขี้เหล็ก....อิอิอิ....

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน

...โอยยยยย คิดมากเนาะเจ้าแมะ ได้ยินว่าอ่อน ว่าแข็งบ่อได้เนาะ หูผึ่งแท้ดอก,,,อิ อิ อิ (คือข่อยอยู่ดอก)
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

konbannhong
    Guest

Re: แกง (แกงขี้เหล็ก) กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ทิดคำศรี
    ...โอยยยยย คิดมากเนาะเจ้าแมะ ได้ยินว่าอ่อน ว่าแข็งบ่อได้เนาะ หูผึ่งแท้ดอก,,,อิ อิ อิ (คือข่อยอยู่ดอก)
    ...อิอิอิ...ขี้สงสัยครับ....55555

บ่าวสายฟ้า
    Guest

Re: แกง (แกงขี้เหล็ก) กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ konbannhong
    ...อิอิอิ...ขี้สงสัยครับ....55555
    แข็ง ๆ อ่อน เป็นเรื่องธรรมชาติ

konbannhong
    Guest

Re: แกง (แกงขี้เหล็ก) กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ +♪Dj สายฟ้า+
    แข็ง ๆ อ่อน เป็นเรื่องธรรมชาติ
    ...อืม...น่าคิด เดี๋ยวผมถามอีกชะบ้อ...(..เป็นทุกอย่างบ่ครับ...อิอิอิ...)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวพันธ์คนเดิม

อิอิ อ้ายว่าแม่นทุกอย่างล่ะเค สายฟ้าน่ะแมะ

assawin
    Guest

********** มีแต่ผู่เว้าเป็นตาแซบ เห็นแต่รูปซื่อๆๆๆๆๆกะน้ำลายไหลแล้ววววว
    บ่หว่าซิใส่หนังงัว ใส่แคบหมู ใส่บักหอยจูบ แซบบบบบบบบเบิ๊ด
    เว้ามาแล้วคิดอยากกินหลาย ซิไปหาขึ้นผักขี้เหล็กก่อนเด้อครับ ซิแกงกินมื่อแลงนี่ละ
    ***********ไผ๋อยากมาเด้ออออออครับบบบบบบบบ ซิแกงหม้อใหญ่ๆๆๆๆๆๆๆๆๆถ่า******

Tags for this Thread