หัวข้อ: ยางพารา ของบ่าวจัยครับ

Threaded View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ ยางพารา ของบ่าวจัยครับ

ยางพารา ของบ่าวจัยครับ
    ต้นยางยังน้อยยุครับ ปลูกมาได้แปดเดือนแล้วครับ กำลังสิใหญ่
    แต่ว่าหญ้าคือฮกแท้น้อ มาเด้อบ่าวจัยจ้างมาหลกหญ้าสวนยางครับ สิต้มไก่สุกิน ::)
    ความหวังของบ่าวจัย อนาคตน้องนานากะหวังเพิ่งต้นไม้ซุ้มหมู่นี้ล่ะครับ
    คนจนคือเฮากะมีแตงานเกษตรนี้ล่ะครับพอสิเฮ็ดเป็นนำเพิ่น ::)

แดดฮ้อนแฮงครับเข้าฮ่มดีกว่า หย่างมาน่อยนึ่งกะฮอดเถียงนาครับ
    ตรงนี้ล่ะครับที่อยากเสนอ พอดีงัวบ่าวจัยออกลูกไหม่ครับไผ๋อยากกินน้องเมียโอ้ยน้องงัวกะมาเด้อครับ ::)

สังเกตุเสาเถียงนาครับ เอนไปทางเดียวกันแล้ว เพราะว่าโดนลมพายุพัด
    ช่วงสงกรานต์บ่าวจัยกลับบ้านเลยไปเฮ็ดเถียงนาใหม่ครับ

ถือว่าบุญมันหลายเด้องัวสองโตนี้เถียงนาบ่ทับหัวมัน หลังคาปลิ้วออกเบิ่ดเลย
    และนี้ล่ะครับ งานและอนาคตของบ่าวจัยครับ สวนยาง กับงัวอีกสามโต
    ตอนนี้กำลังสิให้เฒ่าพ่อเพิ่นขุดสระเพิ่มอีกจักน่วย พอสิมีน้ำใช้ตอนหน้าแลงครับ
    เลี้ยงปลาไว้ถ้าพี่น้องบ้านมหาฮ่าเถือเพิ่นไปยามพอสิได้ แกงสุกิน
    มื้อนี้พอก่อนเนาะครับ มื้อหน้าเอาอีกบ่าวจัยขอบคุณครับที่เข้ามาเยี่ยมชมวิถีชีวิตของขะน้อย บาย :g
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 20-05-2009 at 13:56.
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

Tags for this Thread