หัวข้อ: ยางพารา ของบ่าวจัยครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ ยางพารา ของบ่าวจัยครับ

ยางพารา ของบ่าวจัยครับ
    ต้นยางยังน้อยยุครับ ปลูกมาได้แปดเดือนแล้วครับ กำลังสิใหญ่
    แต่ว่าหญ้าคือฮกแท้น้อ มาเด้อบ่าวจัยจ้างมาหลกหญ้าสวนยางครับ สิต้มไก่สุกิน ::)
    ความหวังของบ่าวจัย อนาคตน้องนานากะหวังเพิ่งต้นไม้ซุ้มหมู่นี้ล่ะครับ
    คนจนคือเฮากะมีแตงานเกษตรนี้ล่ะครับพอสิเฮ็ดเป็นนำเพิ่น ::)

แดดฮ้อนแฮงครับเข้าฮ่มดีกว่า หย่างมาน่อยนึ่งกะฮอดเถียงนาครับ
    ตรงนี้ล่ะครับที่อยากเสนอ พอดีงัวบ่าวจัยออกลูกไหม่ครับไผ๋อยากกินน้องเมียโอ้ยน้องงัวกะมาเด้อครับ ::)

สังเกตุเสาเถียงนาครับ เอนไปทางเดียวกันแล้ว เพราะว่าโดนลมพายุพัด
    ช่วงสงกรานต์บ่าวจัยกลับบ้านเลยไปเฮ็ดเถียงนาใหม่ครับ

ถือว่าบุญมันหลายเด้องัวสองโตนี้เถียงนาบ่ทับหัวมัน หลังคาปลิ้วออกเบิ่ดเลย
    และนี้ล่ะครับ งานและอนาคตของบ่าวจัยครับ สวนยาง กับงัวอีกสามโต
    ตอนนี้กำลังสิให้เฒ่าพ่อเพิ่นขุดสระเพิ่มอีกจักน่วย พอสิมีน้ำใช้ตอนหน้าแลงครับ
    เลี้ยงปลาไว้ถ้าพี่น้องบ้านมหาฮ่าเถือเพิ่นไปยามพอสิได้ แกงสุกิน
    มื้อนี้พอก่อนเนาะครับ มื้อหน้าเอาอีกบ่าวจัยขอบคุณครับที่เข้ามาเยี่ยมชมวิถีชีวิตของขะน้อย บาย :g
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 20-05-2009 at 13:56.
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5

Re: ยางพารา ของบ่าวจัยครับ

ปาด นายหัวสวนยาง ตั๋วนิแมะ อิอิ ขอให้โตไวๆๆ เด้อจ้า (ยางพารา ) อิอิ คนพอหละโตใหญ่แล้ว ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆ
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

พบปะพูดคุย Re: ยางพารา ของบ่าวจัยครับ

ป๊าดๆๆๆ ใหญ่ ปานนิ ตั่วนิ มาเด้อ ไผ มีลูกชาย มาดอง สวยยางบ่าวจัยเด้อพี่น้อง

นั้นๆๆๆๆ นายหัวๆๆๆๆๆ ราศีจับแล้วบ่ กิ๊วๆๆๆ
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6

ป้าดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดด

อ้ายสิไปรับซื้อยางพาราให้เด้อบ่าวจัย

โอ๊ะ นายหัว

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

นี่ละเขาว่าคนรูปบ่อหล่อ เฮ็ดหยังกะดี หากินกะหมาน ปลูกหยังกะงามๆ555

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1

ออกแนวเพื่อชีวิตอีหลีครับ
    ตามแนวเศรษฐกิจพอเพียงครับ
    เห็นด้วยและขอสนับสนุนคนขยัน
    :g:g:g

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand

อีก 7 ปี ก็ได้กรีดยางแล้วน้อ ขอใฟ้รวยๆ เด้อ บ่าวจัย แม็กกี้สิได้มาพึ่งบารมี อิอิ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

อ้ายจัยฮอดยามกรีดยางน้องเขมสิไปยาม

เด้อค่ะ อยากเมืออยู่บ้านแล้วล่ะค่ะเห็นสวนยางอ้ายจัยแล้วกะดาย แต่น้องเขมสิบ่

ปลูกยางดอกค่ะ น้องเขมเป็นคนขี้คร้านแหม๋อ้าย คนปลูกยางได้ต้องเป็นคนดู๋เด้.

ค่ะ น้องเขมสิเมือเลี้ยงปลาถ่าให้พี่น้องบ้านมหาไปยามดอกค่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลาวสวิส

เถ้าแก่สวนยางตั่วนี้แมะ มาคือเป็นตาเกี่ยวดองแท้ฮือ,

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8

ป้าดด มาพ้อทางเดียวกันแล้ว บาดนิ ..มักคือกันเลยบ่าว เฮดไร่นาสวนผสมนำเนาะ บ่ปราถณาหยังแล้วหละ ชีวิตนิ แฮะๆๆ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

Tags for this Thread