หัวข้อ: อีสานสิ้นมนต์

บุญแจ่ม
    Guest

อีสานสิ้นมนต์

ผู้บ่าวเป่าแคนบ่เป็นเล่นแต่กีต้าร์ ผู้สาวนั่งถ่าหน้าเทคนั่งเต็มถนน ผญาบ่เอาหนุ่มสาวชอบเพลงสากล อีสานสิ้นมนต์มาเยือนแล้วสะเทือนใจ....ได้ยินเพลงเพิ่นร้อง มันแม่นอีหลีบ่หน้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม

Re: อีสานสิ้นมนต์

ผมเป่าแคนก่าบ่เป็นคือกันคับ แต่เล่นพิณเป็น

Jcomp
    Guest

ผมเป่าแคนเป็นตั้งแต่น้อยเด้อ ผมเป็นผู้หนึ่งที่บ่อได้มาจากดนตรีสตริง ผมมาจากดนตรีอีสาน เป็นต้นกำเนิดการเล่นดนตรีของผม เดี๋ยวนี้เล่นเป็นสู่แนว หักบ่อ เก่ง 55

บ่าวหมอแคน
    Guest

ผมกะพอเป็นอยู่แคนน่ะ พอได้เป่ายามคิดฮอดบ้านคับ

พ่อบักแซ็ก
    Guest
    แต่ก่อนเล่นดนตรี เฮฟวี่ เมทัล พอตกงานมาอยู่บ้านแล้วได้เมีย 10 กว่าปีก่อนพุ่นล่ะ กะเลยลองฟังเพลงลูกทุ่งหมอลำเบิ่ง(เมียพาฟังครับเมียกะเป็นพู่สาวอยู่นำบ้านนี่ล่ะแต่แรกหั่น) 4 - 5 ปีหลังนี่กะเลยเล่นหมอลำซิ่งนำเพิ่นเล่นกีต้าร์คอร์ด ลางเทือกะโซโล่นำ อยากหัดอยู่ครับพิณแต่ไล่ลายมันบ่เป็น เดี๋ยวนี้ฟ้งทั้งเพลง เฮฟวี่ เมทัล ฟังทั้งเพลงลูกทุ่งล่ะครับม่วนทั้ง สองอย่างหั่นหละ

ศึกษาหาความรู้
    อิสานบ่สิ้นมนต์ แต่ว่าคนฮั่นเปลี่ยนไป