หัวข้อ: ภาพบ้านมหาคุ้มสามเสน..สัญจร.. ไปบ้านอ้ายคนพนมไพร

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

ภาพบ้านมหาคุ้มสามเสน..สัญจร.. ไปบ้านอ้ายคนพนมไพร

วันอาทิตย์ที่ 10/5/52 พี่น้องบ้านมหา คุ้มสามเสนสัมพันธ์ ได้มีการพบปะกันที่บ้านอ้ายธนิต (คนพนมไพร) อยู่เขตสายไหม ซึ่งอ้ายเพิ่นได้โทรนัดไว้ลว่งหน้าแล้ว ว่าสิย้ายบ้านมื่อนั่น กะจั่งได้มาพ้อกัน ไผว่างกะได้มา มื่อนั่นไปกัน 11คนครับ สว่นผู้ที่บ่อว่างกะมีภาพมาฝากเด้อครับ

ภาพหน้าบ้าน งามคัก..
    ภาพบ้านมหาคุ้มสามเสน..สัญจร.. ไปบ้านอ้ายคนพนมไพร
    ผู้อาวุโส ของคุ้มสามเสน
    บ่าวจัยกำลังสำรวจ ผักติ้ว
    บางมุมของบ้านครับ (บ่าวจัยกำลังรายงาน ผบ.ว่าฮอดแล้ว) อิอิ
    กอไผ่ มีหน่อไม้พร้อม
    ใบย่านางครับ พร้อมสิแกง
    อ้ายคำบัง บ่าวจัย กำลังคุยกันเรื่องน้ำแข็งกับโซดา..ฮ่าๆๆ
    ภาพหมู่ในบ้านครับ (เบิ่งหน้าเฒ่าจังไร แน่ จักคิดหยัง) ฮ่าๆๆ
    ถ่ายรูปก่อน บ่าวโจ่โล่สิกลับแล้ว (ว่าหลานแอ่วโทรหาหลาย) ฮ่าๆๆ
    บ้านอ้ายธนิต ไผไปเห็นกะต้องมักครับ ปลูกแนวกินได้ ไว้หลายอย่างคัก
    เพิ่นตกแต่งบ้านได้งามคัก..แบบอีสานบ้านเฮา..เบิ่งแล้วบ่อหน้าเชื่อว่าอยู่ในกรุงเทพ ในใจกลางหมู่บ้านที่ใหญโต...

มีภาพหลายอยู่ครับ แต่ลงได้ซ่ำนี่ เดี๋ยวจั่งสิมาเพิ่มใหม่

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เพิ่มเติมครับ (ผู้ปกครองควรพิจารณา) อิอิ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คนตระการ...; 12-05-2009 at 21:35.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวหนองพอกเมืองร้อยเกิน
    มีนบุรี เชียงราย ร้อยเอ็ด
    หมู่บ้านได๋น้อครับแถวสายไหมที่ผมผ่านดู๋อยู่เด้อ

บ้านงามคักจ้า...แถมพี่น้องไปยามอบอุ่นน้อจ้า...ได้เบิ่งภาพแล้วกะเป็นปลื้มแทนเจ้าของบ้านจ้า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    "บ้านคือวิมานของเรา" หรูเลิศ/ภูมิทัศน์ยอดเยี่ยม/เจ้าบ่าวกะสุดหล่อเจ้าสาวกะตาฮัก อาจจะเป็นหนึ่งในร้อยของลูกอีสานที่หอบเสื่อผืนหมอนใบหนีไห่ป๋านามาสู้ชีวิตแล้วมาประสบความสำเร็จ สุดยอดพระเอกของยายทำได้เยี่ยมจริงๆเป็นปลื้มน่าภาคภูมิใจสมควรเป็นครอบครัวตัวอย่างของชุมชนบ้านมหานครของพวกเรา :g-ขอบคุณช่างภาพที่นำภาพบรรยากาศอันอบอุ่นมาให้ชื่นชมจ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย nuzing; 12-05-2009 at 22:59.
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

บ้านเป็นตาอยู่แฮงจ้า ในสวนบรรยากาศคืออิสานทางบ้านเฮาดี

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    มาชื่นชมบ้านสวยมากๆๆเจ้าของบ้านกะเสียงดีหลาย (ติดใจตะมื้องานพาแลง) พืชผักตกแต่งกะกินได่พร้อม สุดยอดมั๊กมาก ไก่น้อยสิได่เลียนแบบยุดอก ขอบคุณน้องเอ๋ แขกผุมายามที่เอารูปมาสุกันเบิ่งจ้า บรรยากาศสุดยอดเลยจ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี
    สวย ๆๆคราฟ บ้านสวยมากๆๆ เรยคราฟอ้ายธนิต

บรรยายกาศโดยรอบบ้านกะมีแต่ของบ้านเฮา

แม่นสิอยุ่กลางกรุงบ้านหลังใหญ่ แต่วิถีชีวิตความเป็นชนบท

ยังมีให้เห็นอยู่ สุดยอดคราฟ มักก่อไผ่มีหน่อไม้ใกล้ๆๆกะมียานาง

เป็นตาแกงแซบ อย่าให้เอือ้ยเมรีไปยามเด้อช่วงนี้ ดับแท้ 5555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวนิติกร
    บ่อชวน บ่อควักกันเลยน้อ เป็นตาอบอุ่นหลาย ให้ชุ่มให้เย็นเด้อ อาว

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    มักบรรยากาศรอบๆบ้านแม๋ะอ้ายนิตเป็นแบบบ้านสวน ดูร่มรื่นดีค่ะ เป็นตากลางเต๊นท์นั่งกินเบียร์เย็นๆเล่นข้างนอกดีเนาะ (มีสระน้ามน้อยๆ แบบเป็นน้ามตก มีเสียงน้ามตกไหลนำเนาะ..)พาแลงหน่าหม่องนี้โลดเป็นหยัง ปาร์ตี้ยืนรอบบ้านอ้ายนิตนิล่ะ แม่นไผ๋ตาดีกะได่หน่อไม้กลับไปแกงนำเนาะ..ฮ่าๆๆ(อย่าลืมเก็บญ่านางไปนำเด้อล่ะ เอิ้กๆๆ ) พ้อหม่องไปกินแกงหน่อไม้ใหม่แล้ว ซื้อกับข้าวตะล่างบ้านอ้ายพล แต่ไปกินบ้านอ้ายนิต ฮิ้วววววววววว..
    มองต่าง..อย่างปลง

Tags for this Thread