หัวข้อ: ฟังลำคู่นำน้องเขมค่ะ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

พบปะพูดคุย ฟังลำคู่นำน้องเขมค่ะ

ฟังลำคู่นำน้องเขมค่ะพี่น้อง

ฟังลำคู่นำน้องเขมค่ะ

ตั้งฮ้านหมอลำแต่เว็นเลยค่ะ

ตัวแทนเจ้าภาพกล่าวเปิดงานค่ะ แมงไม้กะหลายคักค่ะ

เจ้าภาพเปิดงานแล้ว หมอลำขึ้นฮ้านค่ะ ถามข่าวกันก่อน บ้านฝังสายแห่ แผ่สายบือ ว่าซั่นค่ะ หมอลำเพิ่นถามกัน

ถามข่าวกันแล้วกะเิริ่ม โอละน้อ........ขออภัยนำเด้อค่ะ ภาพดำไปหน่อยมื่อนั้นกล้องโตมันดีเจ้งค่ะ เลยได้เอาตัวน้อยแก้ขัดไปก่อนค่ะ

สาวฟังลำค่ะ มีแต่ผู้งาม ๆ สาวส่ำน้อยบ้านน้องเขมค่ะ ฟังลำคู่นำน้องเขมค่ะ

พุ่นน่ะ แม่ใหญ่ถ่อน กับเพื่อนสาว พากันฟังลำม่วนหลาย เบิ่งจากรอยยิ้มเพิ่นโลดค่ะ

บรรยากาศนั่งฟังลำใต้ตะล่างเฮือนค่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เขมราฐ; 14-05-2009 at 13:03.

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    นางเอกหมอลำคือหน้าคุ้นๆๆๆบ่แม่นน้องหลินขึ้นลำเองบ้อหนอ:1-:1-:1-:1-tim:tim:tim:tim:

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

พบปะพูดคุย มีหางเครื่องยัง

:1-:1-
    tim:tim:tim:

หลินเอื้อยมาสมัครหางเครื่องเด้อ อิอิ เห็นบ่มีนั้นหนา

บ่ซั่นหย่าวหน้าฮ้านกะได้เด้อซั่น มีหางเครื่องยัง
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    แม่ใหญ่แถวบ้านเอาเลามักฟังหมอลำคู่นี้เนาะจ้า..ฟังไปกะยิ้มยิ้งแข่วไปพร้อมแมะ...555tim:

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    คือไปนั่งยุไต้ลางเฮือนน้อ บ่ย้านเขาเทน้ำใส่หัวบ้อแม่ใหญ่ อุบอิบ อุบอิบ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ มันฑนา
    ว้าวน้องหลิน ลำคู่บ่ได้ฟังนานแล้ว ฟังแต่ตอนเป็นเด็กน้อย กะม่วนไปอีกแบบน้อจ้า....แต่ว่าแบบนี้ สิมาหย่าวหน้าฮ้านบ่น้อ......
    tim:tim:tim:

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    บรรยากาศ ชวนให้คิดฮอดบ้านเนาะครับ...
    อยากไปนั่งฟังลำนำท้อน้อ...

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    หมอลำแนวนี่สิมีคนตีกันไส่บ่อน่อ.....5555 วัยรุ่นคือสิเซ็งคักเนาะ

ภาพล่างสุด คือคนเคยเห็นน่อเอื้อย 2คนนั่น...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวกระสัง
    เป็นตาม่วนเนาะเสี่ยว แล้วเสี่ยวอยู่ไสหล่ะคือบ่เห็น หรือที่นั่งยิ้มอยู่นั่นเบาะ โอ๋ ม่วนเนาะหล่ะ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    กระทู้นี้ ได้บรรยากาศอิสานบ้านเฮาอิหลีครับน้องหลิน///ถ้าแม่นอ้ายได้ไปนั่งฟังหน้าฮ้านกะสิลุกขึ้นฟ้อนใส่พร้อมด้วยคําสอยพู้นแล่ว (เอาลํากลอนมาประกอบกระทู้แฮงสิดีหลายเด้อน้อง ถ้าบ่อมีก็บอกอ้ายสิเอามาลงประกอบให้ สั้นดอกหวา อิอิๆๆ)
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc