ปลาโตนี้มอบให้บ่าวจัยครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jobloi

ปลาดุกยักษ์..อยู่แม่น้ำบางปะกงครับ
    tim:

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    ปาดดดดดดดดดดดดดดด โตไหญ่ปานนี่เอามาเฮ้ดหยังกินจังสิเมิดบาดนิ

แบ่งแต่บ่าวจัยหลายบ่าวจัยผุน้อยกินบ่เมิดดอกคับแบ่งมาปิ้งป้อนข้าวแลงน้องเดียร์จักตอนนแน

คนบ้านไผ่-โคกโพธิ์ไชย
    Guest
    กินได้เป็นปีเลยพี่.....ขนลุกเลย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนไกลบ้าน2009
    โตใหญ่คักจับได้จั๋งได่น้อครับ( กินได้หมดหมู่บ้าน+555)

บ่กล้ากินดอกเด้อจ้าโตใหญ่โพด

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    อย่ากินมันเถาะครับปล่อยให้มันเป็นปลาพ่อ-แม่พันธุ์ครับ พวกเฮาจั่งสิได้มีปลาไว้กินโดนๆ เพื่อมันสิใหญ่ได้ส่ำนี้กะหลายปีเติบครับ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ TonFac
    อย่ากินมันเถาะครับปล่อยให้มันเป็นปลาพ่อ-แม่พันธุ์ครับ พวกเฮาจั่งสิได้มีปลาไว้กินโดนๆ เพื่อมันสิใหญ่ได้ส่ำนี้กะหลายปีเติบครับ
    ผมเห็นด้วยกับความคิดเห็นนี้ครับ กว่ามันสิใหญ่มาได้ส่ำนี้อายุมันอาจสิเป็นร้อยปีส่ำปู่ย่าตายายเฮาแล้วก่าได้ ผมวาโตนี้อายุอย่างต่ำ100ปี บ่ควรสิไปฆ่าเพิ่นดอกครับ อนุรักษ์ไว้คือจั่งคะเจ้าวาครับดีที่สุด

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    หน้าตาคนจับคุ้นๆ นะเนี่ย คิคิ ตอนนี้ไปอยู่ ตปท แระ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ปลาโตเดียว เฮ็นน้ำเข้าปุ้น คือสิแล้วบุญบ้านเลยเนาะปีนี้...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ warit
    ฝานดีๆบางๆ มาเฮ็ดจิ้มจุ่มเบิ่งเด้เนาะ ส่วนที่เหลือเฮากะเอามาเฮ็ดปลาแดกไว้กินยามแลงเด้อ
    อย่าลืมน้อยทิงนำเด้อ จั่งซิบ่คาว

แต่ว่าซ้วงนี้งดเหล้าเข้าพรรษา ยอมคาวจักหน่อย