หัวข้อ: บักแต้ ครับ..มี2ชนิดคือ......

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่

บักแต้ ครับ..มี2ชนิดคือ......

:oโอ้ยเริ่มต้นบักแต้แล้ว..ต่อลําบากใจมาก..เอ๊า..บักแต้มีอยู่2ชนิดคือชนิดบ่อแกะแ-ด กับชนิดแกะแ-ด...โอ๊ยข้อยบ่อจักสิเว้าต่อ เอาใว้ให้บ่าวมหามาอธิบายต่อก็แล้วกัน อิอิ..บอกท่านฟ้าสางนําแหน่ ย้านเผิ่นเอาไปทําไวน์บักแต้...อิอิๆๆ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

บ่าวสายฟ้า
    Guest

Re: บักแต้ ครับ..มี2ชนิดคือ......

ข้าน้อย มักแต่ หม่องแกะแ-ด มันนั้นนา

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom

Re: บักแต้ ครับ..มี2ชนิดคือ......

มาให้คะแนนซื่อดอก...บ่จักซิอธิบายต่อจังใด่ มันมีแต่สระแอ เดียวมันซิแป้ด
    ขอบพระคุณสมาชิกและทีมงานที่เคารพรักทุกท่าน

khan
    Guest

วนไปวนมา ระวังซิหยุ่งเด้อ

บ่าวสายฟ้า
    Guest

ว่าอยู่ยะนิ หยุ่งแต่แนวเดียว

chief2548
    Guest

อีกอย่างหนึ่งเด้อ บักแต้บ้านข้อยกะมี 2 สายพันธุ์เดะหละ บักแต้น้อยที่มีหนามเอามาเล่นอีหยังบุ๊จำซื่อบ่ได้ กับอีกชนิดหนึ่ง เอิ้นว่า บักแต่ข้า (ภาษาภาคกลางน่าจะตรงกับต้นไม้มะค่า) เม็ดใหญ่ หมากบ่มีหนาม เอามาหมกขี้เถ่ากินแซบคือหยังหนิ (แต่ขี้แข้วหลายแน่จักหน่อย) อิอิ

cityd0g
    Guest

อั่น... แล้วเหลี่ยมแมบไนบักแต้ นี่คือหยังคับ
    ได้ยินแต่คนเว้ากัน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ สาวบ้านนา

โฮ๊ะ มาสิย๊าก มาสิอธิบายไห่ ประสาบักแต้ซือๆ
    มันสีเป็นสีเขียว แหะๆ เป๋นกราบ มีหนามน้อยๆเป๋นตุ่มตะเปาะตะแปะ อยุหนํากราบมัน คือกราบหอยนางลมนิละ
    อยูในนั้นมันสิมีอยู นัยหรือลูก หรือเม็ด จั่กสองสามหรือสี่นี่ละ ในกราบบักแต้ เวลาแกะกะไห่ระหวังหนามมัน มันสิปัก
    มือเอาเด รสชาติติ ฮืม....จําบ่ค่อยได่ดอก เคยกินตอนเปนเด็กน้อย รู้สึกวาบ่แซ่บดอก ขม แมะ หวานนิดเดียว
    จบแล่ว อันแมนบักแต้อันเดวกับที่เจ่าหมายถึงบ่ละ อ้ายเซียง Re: บักแต้ ครับ..มี2ชนิดคือ...... Re: บักแต้ ครับ..มี2ชนิดคือ...... Re: บักแต้ ครับ..มี2ชนิดคือ......

อิแหล้โสตาย
    Guest

โอ้ยจำแมนเพิ่นเว่ายากหลาย บักแต้มันเป็นสีเขียวหน่วยมันฮั่นนะ ถ้ามันแก่มันกะสิเป็นสีแหล่ๆคือขี่ไก่โปนิ ผุหญิงกินกะได่ผุชายกะเฮงกินดี :D :D

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ สาวบ้านนา

Re: บักแต้ ครับ..มี2ชนิดคือ...... กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ อีแหล้โสตาย
    โอ้ยจำแมนเพิ่นเว่ายากหลาย บักแต้มันเป็นสีเขียวหน่วยมันฮั่นนะ ถ้ามันแก่มันกะสิเป็นสีแหล่ๆคือขี่ไก่โปนิ ผุหญิงกินกะได่ผุชายกะเฮงกินดี :D :D
    5555555++++ อูว์บ๊ะ ป้าดดด ไข่ขี่โก่ 555555555555555++++++ บ้าติ แมนอยูติ คําแพง

Tags for this Thread