หัวข้อ: พ่อใหญ่ศรีเปลี่ยนไป

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน

พ่อใหญ่ศรีเปลี่ยนไป

ทุกมื้อนี้งานหยุ่งรุงรังหลาย เพราะตำแหน่งหน้าที่การงานสูงขึ้น กะเลยบ่ค่อยได้มีเวลามาเว้ามาคุยโสเหล่ทักทายพี่น้องมิตรรักแฟนพังนำไผปานใด ประมาณว่าหยิ่งแหน่จักหน่อยอยู่ดอก เพราะว่าการที่เฮาอยู่ตำแหน่งหน้าที่การงานสูง มักสิเว้าจา คุยกับผู้อยู่ระดับล่างๆบ่ค่อยฮู้เรื่อง นี่กะเป็นสาเหตุหนึ่งที่บ่ค่อยได้เข้ามาทักทาย เว้าจานำพี่น้องคือเก่า หึ ๆ ๆ อย่าเคียดให้กันเด้อ แข่งเรือแข่งรถพอแข่งได้ แต่แข่งบุญวาสนามันแข่งยากเนาะ....คึดฮอดคือเก่าอยู่เด้อ จุ๊บ ๆ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ศรีสะท้าน; 27-05-2009 at 05:08.
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    ฮ่าๆๆๆ ตำแหน่งสูงอิหลีเนาะจ้าอ้ายศรีสะท้าน ยิ่งสุง ยิ่งหนาวเด้อ้าย ระวังตกแนละอ้าย เป้นหว่ง อิอิ

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    อ้ายศรี โอ้ ได้จักขั้น นะอ้าย อิอิ ได้ตำแหน่งสูงแล้วกะ งวกลงล่างแน่เด้อหละ อิอิ สงสัยสิยิ่งคือเห็นนิเนาะ อ้าย5555+ สูงตั้ง 8-9 ขั้นพุ้นตั๋วนิแมะ อิอิ
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ฮ่าๆๆๆๆ..สูงอีหลีอ้าย ยอมรับ...แนวนี่คนต่ำกว่ากะบ่ออยากเว้านำละ ..

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    อะฮึ อะฮึ คนตำต้อยคือหนู บ่อยากพากษ์(เว้า) กับคนสูงปานได๋ดอก ย้อนว่าหนู(ยืน)อยู่ต่ำ ::)

ระวังเนื้อ ระวังโตแนะเด้ออ้ายฮัก มักอยู่ม่องสูงหลาย น้องเป็นห่วง
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    5555555ตำแหน่งสูงอิหลีอ้าย น้องกะไปเป็นคือกันกับอ้ายนั้นล่ะครับตอนนิ ระวังเด้ออ้าย ยิ่งสูงยิ่งหนาวเด้อ55555
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ก๊ากกก บันไดอ้ายคือเป็นตาหง่วยแท่ะอ้าย เสียวแทน
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    555555555555 เอิ๊กๆๆๆๆ ว่าแม่นเสียไปไสแหมใหญ่ครี
    นำหาแล้วกะแล่ว แต่งผญาเอิ้นแล้วกะแล่ว ก็บ่เห็นมาเว่านำอยู่
    บัดได๋เพิ่นอยู่สูงเน๊าะ ลงมาบ่ได่ ย้อนว่าวัยสูง(.......สูงวัย...) ฮิๆๆๆ
    เห็นสิฟ้าวลงมา มันพั่นสิบ่ได่นั่นนา 555555

ปล. ล้อเล่นเด้อใหญ่ศรี อิอิๆๆแต่จริงๆๆแล้วกะสูงวัยอีหลีแม่นบ่ กิ้วๆๆ ไปแล้วจ้าๆๆๆๆ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    ::) ฮ่า ๆ กะดีใจนำเด้อครับ ใหญ่ศรีฯ ได้เฮ็ดงานตำหน่งสูง ๆ เนาะครับ...
    เซียงเหมี่ยงฯ ปรัจักษ์แล้วครับ ที่ว่า ยิ่งสูงยิ่งหนาว แต่ว่า จากภาพ เซียงเหมี่ยง ว่า...
    นอกจากซิหนาวแล้ว ยัง ยิ่งสูงยิ่งเสียว อีกเนาะครับ ฮ่า ๆ ::)...

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

ป๊าาาาาาาาาาด อ้ายผมแมะ โอ๊ะลุงกระผมแมะครับ มะคือได้ดิบ ได้ดี งานดี สูงสัก แท้น้อ

บาดหนิ ถ้าแม่นอยากได้ ตำแหน่งนี้ คือสิได้หาไม้ส่าว ต่อยบักมั่งเด้อครับ หมิ่นลงมาแมะ

ถ้าสิยาดตำแหน่งสูงเผิ่นว่าให้หาทาง หั่นขาเก้าอี้ แต่ว่าตำแหน่งนี้ คือสิได้ไม้ส่าว หมิ่นเอา

เอาเนาะลุงเนาะ จั่งสิตกแมะ ฮ่า ๆ ๆ

ระวังแน่เด้อหล่ะ ลงมาหล่ะก้นขี้ทั่ง แอวเสียหล่ะ มันสิบ่มีผู้เบิ่งเด้อ ลุง เด้อ

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

Tags for this Thread