มาเด้อพี่น้องไปถอนกล้าดำนา ต่อ ไถฮุดนานำเลยเน๊าะ (ภาค 2 )

อันนี้ไถนาใช้ควายครับ

มาเด้อพี่น้องไปถอนกล้าดำนา ต่อ ไถฮุดนานำเลยเน๊าะ (ภาค 2 )

ส่วนอันนี้เพิ่นฟ้าวไถย่านบ่ทันหมู่เข้าสิแล้วป๋า อิๆ กะเลยใช้ควายเหล็กครับ

ผู้บ่าวเพิ่นหาปลาถ้า..จักสิหมานบ่บู๋...คือบ่ทรงแท้ล่ะครับ

อันนี้ไถไปนำดำไปนำเน๊าะครับเดียวสิบ่แล้ว 55