หัวข้อ: ดอกสเลเตบ้านเฮา หรือ มหาหงษ์ ทางภาคกลาง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ spartan
    ขอบคุณสำหรับดอกสเลเต เคยได้ยินชื่อแต่คนแก่แถวบ้านเขาเรียกอีกชือ จำไม่ได้ว่าเขาเรียกว่าอะไร:*-

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ป้าดดกะทู้นี้ไก่น้อยเข้าบ้านมหาใหม่ๆเลย ตะ 4 ปีที่แล้ว ฮิ้วว ระลึกความหลังอีกแล้ว
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=S5lHmdB69uU

.........ดอกนี่ห้อมหอม มักขนาด ซื่อกะม่วน สะเลเต..คึดผ้อผุลังคนเด้บาดนี่ ประกวดร้องเพลงมื่อวันเด็ก..

มีฮอดเพลงมาให้ฟังนำบาดนี่...แม่ดอกสะเลเต...

แหน่ มื้อนี่เป็นมื้อระลึกถึงความหลังกันเนาะไก่ อิอิ ของเอื้อยออกไปทางตั้งแต่น้อยๆพุ้น...คึดฮอดบ้านคึดฮอดแม่หล่าไก่
    เว้าถึงดู๋ๆกะแม่นคึดฮอดโลด...เอื้อยมักกล้วยไม้ ปลูกไว้หลายๆ ยามออกดอกกะอยู่ได้โดน ยามบ่เป็นดอก กะเขียวโดนคือกัน...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    คอเดียวกันเด้อจ้าพี่ติ่ม กล้วยไม้ แวนด้าหน้าบ้านไก่ กำลังงแข่งกันออกดอกเลยจ้า มียุ 3 ต้น ออกดอก ยุ5 ช่อจ้าตอนนิ ชมเช้า ชมแลงยุนี้หละจ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

บ่าวลำชี
    Guest
    อยู่บ้านผมปลูกหล๊ายๆครับ ผมกะมักผู้สาวผมกะมัก มันหอมมมมมมมมมม

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ teerapat
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ แป้งป๋อง
    ยายชอบเอามาเสียบผม หอมดีจ้า
    แม่นอยู่ครับ สาวป๋องแป้ง แม่ข้อยเพิ่นกะมักเอามาเสียบผมคือกัน เห็นดอกไม้นี้แล้วกะคิดฮอดอีแม่ที่อยู่บ้านเด้เนาะ....:l-:l-:l-

Tags for this Thread