หัวข้อ: หนูพุกผัดผักอิตู่ไทแบบไทอำนาจครับ......

หนูพุกผัดผักอิตู่ไทแบบไทอำนาจครับ......

หลายมื้อก่อนสั่งหนูคะเจ้าไว้2โลครับ(แม่ค้าร้านลาวที่เคยซื้อแนวกินนำเลา เลาว่าลงมาเที่ยวนี้มีหนูมานำ)หนูยามเกี่ยวข้าวมันคือหยังนี้พี่น้อง สามมื้อก่อนกะขั่วขมๆกินไปโตหนึ่ง มื้อเซ่าเปิดตู้เย็นเหลืออีกโตหนึ่งกะเลยเฮ็ดเป็นกับแกล้มเลยเนาะครับหนูพุกผัดผักอิตู่ไทแบบไทอำนาจครับ......หนูพุกผัดผักอิตู่ไทแบบไทอำนาจครับ......
    หนูพุกผัดผักอิตู่ไทแบบไทอำนาจครับ......
    คะเจ้าเฮ็ดมาเรียบร้อบแล้วครับ เอาเครื่องในออกแยกไว้ต่างหาก หละกะสับให้ละเอียดครับ เสร็จแล้วกะเอาไปรวนให้สุก (ยามผัดมันจั่งใช้เวลาบ่โดน อีกอย่างมันสิบ่อมน้ำมันครับ)

รวนสุกแล้วตั้งกะทะผัดพริกแกงครับ พอหอมใส่หนูที่รวนไว้ลงไปผัด ใส่เหล้าสีลงไปจักฝาหนึ่งนำมันสิดับคาว ผัดให้แห้งๆเด้อครับจั่งปรุงเครื่อง ปรุงเครื่องให้รสออกจัดๆเด้อครับจั่งแซบ บาดสิปงกะทะจั่งใส่ใบผักอิตู่ไทยกับลูกโดดลงไป คน2-3เถื่อกะปงกะทะโลดครับ

มาๆพี่น้อง กินข้าว โอ๊ะกินผัดหนูเป็นกับแกล้มนำกัน:b-b:b-b(เอากล้องมือถือถ่ายครับ กล้อง10ล้านฮ้าง ภาพบ่ชัดปานได๋ คือสิพอเบิ่งได้เนาะครับ)
    :heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart:

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    มาซิมก่อนหมู่..

มื่อได๋ว่างๆกะมายามคุ้มสามเสนเด้อ มาเฮ็ดสู่กินแน พ่อครัวฝีมือดี..

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    หย่ำดูกพวดๆเลยน้ออ้าย หล่อบ่สะออนนำปานได๋ดอกคับเพราะได้กินแทบสุมื่อ อยากกินพิซซ่าพู่นน๊า จั่งสิบ่เป็นขี้กะตืก เอิ๊กๆ
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    หย่ำหนูท้องขาวบ้อหล่อ เสียงดังจ๊วบ โอีะพวดๆพะนะ อิอิ จั๊กหนุหยังดอกบ่าวทิพย์กะดายบ่แหม่นแม่ค้าเขาจับเอาแถวตลาดบางบอนบ้อน้อคือหน้าตาคุ้นๆเนาะ
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    5555555555 น่าตาคือเป็นตาแชบแท้ล่ะหืออ ลองจักกระช้อน อิอิ

อ้ายๆแม่นอิหยัง"ผักอิตู่ไทย" แม่นใบกระเพาบ่จ้า
    เฮ็ดกับข้าวเก่งน้อเป็นตะแซบแท้จ้า ลองจ้ำนำจักคำแนะเด้ออ้าย

อ้ายหล่อ// เอาหนูย่างแห้งๆมาแลกเอาพิซซ่านำแพงเด้อจ้า แพงให้ถาดXLเลยจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    พ่อครัวคนนี่ ทำกับข้าวเก่งเนาะจ้า ดีนะพี่ทิพย์ ที่หนูนา ถ้าเป็น น้องหนูนา หล่ะ มีหวัง อิอิ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    หวานจว้ยๆๆๆอีกละน้อ คั่วหนูโตนี้ อิอิ ตะแซ่บอ้าย อยากนำอยุ่

พะนะ โอ้ยๆ จะแหม่นแซวแต่กันน้อลู55++ บ่หวานปานได๋ดอก กินผุเดียว
    :heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart:

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    สุดยอดแล้วครับหนูนาหน้านี้ เมนูต่อไปขอเป็นหมกหนูนาเด้อบ่าวทิพย์บ่อได้กินนานแล้ว...
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc