หัวข้อ: อ่อมกบใส่ใบตูบหมูบ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บุญศรี
    ทางบ้านเอิ่นว่าผักอิอูบ คั่วไส่กะปอม แย้แซ๊บหลายแต่บ่เคยใส่อ่อมกบ

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    ว่านตูบหมูบแม่นต้นที่เกิดนำคันแทนาบ่จ้า
    ใบหอมๆ กินกับชุปหน่อไม้กะได้แม่นบ่จ้า
    หรือแม่นคนละอย่าง/ซ่วยตอบข้อสงสัยแน่เด้อจ้า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    แวะเข้ามาเพราะอยากรู้ว่าใบตูบหมูบเป็นยังไง แต่เห็นรูปกบอ้าซ่าแล้วกะรีบหนีเลย -_-'
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    แซบๆๆครับอ้ายช่วงนี้กบเขียดกำลังหลายคือซิบ่ออึดแนวกินเนาะครับอ้ายบ้านเฮาคิดฮอดบ้านครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ pui.lab
    กบอ้ายแหลวนอนกางแขน กางขา บ่สุภาพค๊า

กินแต่กบซือๆเด้ออ้ายผักตูบหมูบบ่มัก ตะน่อยพอมันโผล่จากดินชอบดึงเล่นจ้า คึ คึ
    ถึงแม้ว่ากบบ่สุภาพ แต่ว่าคนเฮ็ดสุภาพที่ซู้ดดดดคับผม อิอิ :heart::heart:

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ สาวเมืองยศ
    บ่อได้กินอ่อมกบโดนแล้วพอมาเห็นอ้ายแหลวแดงเอามาโพสต์ล่ะอยากกินหลาย เฮ็ดจังได๋จังสิได้กินน้อบาดนี่...ซะมะคึดยากแท้น้อ...

ไปตลาดซื้อกบมาสับเลยจ้าแลงนี้ อ่อมใส่ผักอี่ตู่หอมๆ กินกับข้าวเหนียวเด้อจั่งเข้ากัน ใส่ข้าวคั่วพร้อมกะได้ แซบบบบคับ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ siranee
    ว่านตูบหมูบแม่นต้นที่เกิดนำคันแทนาบ่จ้า
    ใบหอมๆ กินกับชุปหน่อไม้กะได้แม่นบ่จ้า
    หรือแม่นคนละอย่าง/ซ่วยตอบข้อสงสัยแน่เด้อจ้า
    อันเดียวกันคับผม อยู่นำคันแทหั่นหละ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    หว่านอันนี่บ่อผมทันเคยกินอ่อมจักเทื่อครับ...อยากลองคือกันอยู่....

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ แหลวแดง
    อันเดียวกันคับผม อยู่นำคันแทหั่นหละ
    ทางบ้านหน่อยบ่เคยอ่อมจักเทื่จ้า
    แต่กินกะชปหน่อไม้แซบๆจ้า......
    ขอบคุณสำหรับคำตอบบบบบบจ้า

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ลาวสวิส
    ผักตุบหมุบ บ่ทันเคยกินจักเทื่อยุ แต่กะคือซิเป็นตาแซบยุเนาะเบิ่งซงคือบ่ใส่ผักอีตูนำแนตอนสุดท้าย....
    ผมกะคือกันบ่เคยเห็น แต่ชื่อกะพอแต่เคยใด้ยินนี่หละ

Tags for this Thread