หัวข้อ: ข้าวคลุกกะปิ...ใส่ทุกอย่างตามใจฉัน...

ข้าวคลุกกะปิ...ใส่ทุกอย่างตามใจฉัน...

ข้าวคลุกกะปิ...ใส่ทุกอย่างตามใจฉัน...
    เพื่อสุขภาพอีกเมนูหนึ่งค่ะที่นำมาฝาก"ข้าวคลุกกะปิ" แบบตามใจผู้กินหละจ้า..
    เครื่องปรุง...
    เตรียมข้าวมันปู(ข้าวแดง)หุงค้างคืนไว้กะให้ได้2จานจ้า...มีหมู่มายามเนาะ
    กระเทียมสับ1กลีบใหญ่, กะปิห่อตองปิ้งไฟจัก1ช้อนชาพูนๆ, เห็ดหั่นนึ่งสุกตามชอบจ้า
    ซีอิ๊ขาว+น้ำตาทรายปรุงรส
    ทีนี่มาเตรียมเครื่องเคียง...ไข่เจียวบางๆม้วนแล้วหั่นเส้น, ปลาทูนึ่งปิ้งแกะเอาแต่เนื้อ,มะนาวผ่าซีก
    หัวหอมแดงซอยบางๆ, ถั่วฝักยาวหั่น, มะม่วงส้มๆสับหั่นเส้น, พริกขี้หนูสวนหั่น, มะเขือเทศหั่น, แตงกวาหั่น
    ตั้งกระทะใส่น้ำมันนิดหน่อย ผัดกระเทียมพอหอม ใส่กระปิละลายน้ำนิดหน่อย ผัดไฟอ่อนๆจนเริ่มแห้ง
    ใส่ข้าวลงไปผัดให้เข้ากัน ใช้ไฟแรง ชิมเบิ่ง ปรุงรสด้วยซีอิ๊วขาว น้ำตาลทรายนิดหน่อย
    แล้วใส่เห็ด ปิดไฟ
    ตักข้าวใส่จาน ใส่เครื่องเคียงต่างๆตามมักเลยจ้า...
    บางสูตรเพิ่นใส่หมูหวาน กุ้งแห้งทอดกรอบ แต่ของติ๋มบ่หละค่ะ มีปลาทูกะแซบแล้ว พะนะ
    กุ้งแห้งกะบ่ต้องดอก ข่อยใส่เห็ดแล้ว เพื่อสุขภาพกะยังว่าเนาะ เชิญแซบจ้า...
    พี่น้องทางต่างประเทศที่มีที่อยู่ อาศัยเป็นตึกสูงๆ(ห้องเช่า)คึดเบิ่งดีๆเด้อจ้าถ้าสิเฮ็ดเมนูนี่
    หอมกะปิตลบอบอวน หอมเป็นตาถืกฆ้อนฝรั่งคือหยั๋งหนี่555+++
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    กรี๊ดดดดดมากินก่อนเลยอิอิขอเพิ่มข้าวแน่เด้อครับพี่ติ๋มแบบว่าน้องชายวัยกำลังกินกำลังนอนครับอิอิแซบๆๆๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    หน้าตาเป็นตะแซบดีครับถ้าได้หมูหวานกับโรยกุ้งแห้งจั๊กหน่อยกะดีครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แดงน้อย
    บล็อก
    1
    อออยยย..หิวข้าวว..มีซุปหมากฟักอีกจักถ้วยน้อยๆเนาะ..บะ....หิววววววว..

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ พิทักษ์
    แหลมฉบัง ชลบุรี
    น่ากินจังเลย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน
    กรี๊ดดดดจ้าเอื้อยติ๋มจ๋า อยากได้เด้จ้าจักจาน อยากกินเด้จ้าสิเฮ้ดกินเครื่องก่ะบ่ครบ อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    พี่นางเอ๊ย มาเป็นตาแซบแท่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี
    อยากชิมฝีมือเอือ้ยเจ้าของเด่จัก 2 จาน

จั่งสิอิ่ม ............... สุดยอดคราฟ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    เฮ็ดง่ายๆหนึ่งเนาะคับ อิอิ แต่ว่าถ้าลงมือเฮ็ดเองแล้วสิง่ายแบบนี้บ่บุ ฮี่ๆ เป็นตาแซบคับผม เอาผักหลายๆเด้อ

เห็นแล้วอยากกินจังเลยมื้อหน้าต้องไม่พลาด

Tags for this Thread