หัวข้อ: ต้มน้องงัว

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

รอบยิ้มพิมใจ ต้มน้องงัว

เมือบ้านหว่างหั่น งัวแม่มานที่อี่พ่อเลี้ยงคิดเหลือโตนผมห่าได๋บุ ออกลูกแต่เซ้าได้จังหวะพอดีกะยังว่า เลยมีโอกาสได้กินน้องงัวอีกคาบหนึ่งสั่นดอกคับ หน้าตาสิบ่สวยงามปานได๋ดอก แต่ว่ากะแซบอยู่เด้หละเนาะ โดนๆกินเทื่อหนึ่งแหม

ต้มน้องงัว
    นั่น งัวยังนอนแอ่งแล่งอยู่ ขอบใจหลายเด้ออี่หล่า ที่บ่ลักกินน้องงัวเหมิดก่อน อิอิ

ต้มน้องงัว
    เกียกขี้ดินล่อมอ้อม ซะพอแม่มันบ่กินหละแหมเนาะ มันหยาแข่วตี๊

ต้มน้องงัว
    เปิดน้ำล้างออกให้หล่อนๆเลยเนาะคับ ถ้าจั่งซั้นคือสิกินบ่ได้แท้ๆหละ

ต้มน้องงัว
    ล้างออกดีแล้วกะจัดการต้มเลย หัวข่า หัวขิงไค ใบมันพร้อมโลด ม้วนใส่หม้อไปเลย ใส่เกลือนำจักหยุมใหญ่ๆจักหน่อย

ต้มน้องงัว
    ต้มสุกเปื่อยดีแล้วกะเอาออกมาหั่น ตักใส่ถ้วยใส่ซามหาออกไปกินได้เลยคับ บ่ได้ปรุงหยังหลายดอก ส่ำนี้อี่หลี

ต้มน้องงัว
    เอิ้นพี่เอิ้นน้องมากินหลายๆคนมันจั่งแซบเนาะคับ เฮ็ดแจ่วพริกป่น บีบบักกอกใส่นำ กินกับต้มน้องงัวกะเข้ากันดีคับ แซบอยู่ดอก c06:c06:

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    อึ๋ยยย....บ่อสู้นำเด้อครับ เป็นตาแซบอยู่แต่บ่อกล้ากิน.....ถ้าน้องเมียนี่บ่อแน่ อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ nakorn

พบปะพูดคุย

ฮือ...หละน้องเมียหนิเฮ็ดหยังกินอ้ายเอ๋...โม่มหลึดโลดบ่อ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ตอนปีใหม่ไปบ้านก็ได้กินอยู่ครับ แต่เป็นน้องควาย หมากไข่สาเท่ากําปั้นนี้แมะ เพราะว่าควายตัวใหญ่ และคลอดเองตามธรรมชาติ/// ตรุษจีนนี้วันที่ 13 กพ.นี้ละ น้องชายไปเข้าเวรคุมฝูงชนอยู่ตลาดคลองเตยว่าสิซื้อมาฝากสัก 3 กก. ว่าซ้าน คิดว่าสินึ่งจิ้มแจ่ว แกล้มสปายแดง อิอิๆๆ ไผ๋สนใจก็ติดต่อเข้ามาหาอ้ายเซียงโดยตรงเด้อครับ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

Membership renewed สัญลักษณ์ของ Sweet_M
    อยากกินอ่ะ ซดนำแน่เด้อ
    .....โลกหมุนไป ใจอยู่กับเสียงเพลง ชีวิตฉันคืออิสระ I am what I am.....

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    ซดนำแหน่เด้อครับจักคำ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    ของมักครับคุณแหลวฯ น้องงัว นี่แหม เป็นตาแซบครับผม...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    แชบอยู่จ้า ถ้าคนเฮ็ดแชบ จ้า อิอิ

ตะแซบน้อจ้า ซดนำจักคำแนะเด้อจ้าอ้าย บ่ได้กินด่นแล้ว
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    เคยกินแต่ด่นแล้ว เป็นตาย่านยุ
    ต้มน้องวัว พ่ะนะ
    อย่าต้มน้องแหล่ เด้อจ้า มันสิเจ็บ(ใจ ) กรี๊ดดดดดดดดดดดดด

:l-

Tags for this Thread