หัวข้อ: มาเด้อครับ กินยำปลากระป๋อง

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6

พบปะพูดคุย มาเด้อครับ กินยำปลากระป๋อง

สิ้นเดือนเหมือนสิ้นใจครับพี่น้อง
    บ่มีเงินหลาย กะกินปลากระป๋องนิละครับมื้อนี่

เตรียมเครื่องปรุง
    หอม กระเทียม ตะไคร้ ต้นหอมผักชี และพริกขี้หนู ซอยเตรียมไว้
    มะนาว

เสร็จแล้วก็ อิอิ

ส่ำนี้ละครับ

อ๋อๆๆ บ่มีพริกสดครับ ซาวหาได้ส่ำนี่ละครับผม เอิ๊กๆๆ

มาเด้อครับ กินยำปลากระป๋อง

มาเด้อครับ กินยำปลากระป๋อง

แซบบ่บุ๊นิ ลองชิมเบิ่งเนาะ อิอิ

::)::)

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5
    หวัดดีจ้าอ้าย บุ๊ยยย กินปลากระป๋องเป็นอาชีพอะหลีตั้วเนาะคนเอ๊ยยยย กินแนวอื่นแหน่จ้า ปลาราดพริกนำแหน่ 555+ เบิ่งซงเป็นตาแซบอยู่จ้า

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    เป็นตาแซบเนาะท่าน กินกับข้าวจ้าวฮ้อนๆ เนาะครับ มันเป็นอาหารวิเศษสำหรับพวกเฮา

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    เป็นตาแซ่บหลายเด้อเสี่ยว แม็กกี้กะมักกินอยู่นะยำปลากระป๋อง

บางวันกะเอามายำกินที่ทำงาน แต่ว่าถ้าสิให้แซ่บสไตล์แม็กกี้กะต้องใส่มะม่วงเปรี้ยวๆ ลงไปนำ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    เมื่อวานเพ็นนีกะกินยำปลากระป๋อง ใครว่ายำปลากระป๋องต้นทุยหลายเด้อ
    เพ็นนีซื้อเครื่องปรุงทุกอย่าง+ปลากระป๋อง 60 บาทพู้นเด้อ..กินข้าวกล่อง 30 บาทเอง อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวจอหอ
    เป็นอาหารสามัญประจำบ้าน ขาเมามายามกะบ้านคึดอิหยังบ่ออกกะยำปลากระป๋องนี่ละครับเป็นกับแกล้ม เห่อๆ ๆๆ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    เครื่องปรุงเอาแต่สิหาได้ว่าติ๊คับอ้ายดีเจ ส่ำนี้กะแซบคับ ถ้าขี้ค้านเฮ็ดกะบ่ต้องยำ เอาข้าวเหนียวจ้ำสื่อๆกะแซบคับ หรือว่าสิมีปลาร้าบองมากินกับแห่งแซบ อย่าลืมเก็บผักหลายๆนำเด้อ ยอดผักกะถินกะได้ แซบคือกัน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    หวัดดีจ้าอ้ายเต็มฯ รวยแล้วรวยอีกเน๊าะจ้าอ้าย กินยำปลากระป๋องว่าซ่านนน
    อาหารคนรวยเด้อจ้านี่ (แบบว่าคนรวยบ่ค่อยมีเวลาหลายน่ะ ฮิๆๆ กินหยังแล้วกะแล้ว)
    แถมแซ่บพร้อมเน๊าะ เห็นแล้วอยากชิมนำจ้า ขอเครื่องยำหลายๆเด้อจ้า
    โดยเฉพาะตะไคร้และต้มหอมจ้า หิวๆๆๆ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    โอ้ว นานๆซิเห็นดีเจเต็มเฮ็ดอาหาร เอ็ดยากบ่ค่ะยำปลากระป๋อง
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    เฮ็ดงายเนาะ ยากแต่ตอนเปิดป๋อง กับเอาปลาออกนี่หละ ซันแล้วซันอีก
    ออกมาตะน้ำ

Tags for this Thread