หัวข้อ: ไปใส่เบ็ดปลา

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3

ไปใส่เบ็ดปลา

ช่วงนี้กะดำนาแล้วเข้าเขียวดี ปลากะเริ่มใหญ่ครับ เห็นต้องชวนทีมงานไปหาอยากหากิจักหน่อย
    ช่วงดำนาขึ้นยามแลง มื้อนี้ทีมงานปวดแอวแฮง ย้อนดำนาแก่น กะเลยได้น้องเมียมาเป็นหมู่
    ทำเลเหมาะๆๆๆ ดำนาแล้วใหม่ๆๆๆ
    หนองน้ำ กะดีคือกันครับ เหยื่อช่วงนี้กะ เป็นใส้เดือน ส่วนผมใช้ฮวก เหยื่อจะบ่มีแนวมาลบกวนครับ
    บรรยากาศยามเช้า ยามเบ็ดรอบเช้า ใส่ไว้แต่คืน มื้อคืนกะยาม 2 รอบ
    หญ้าหลายเฮดแปนๆๆๆ ยามถึกปลาใหญ่จั่งบ่หลุด
    เบิ่งเอาพี่น้อง เกี้ยวกอหญ้าแล้ว สงสัยปลาใหญ่แน่ๆๆๆ
    โอย. บ่ใหญ่ปานได๋ดอก
    ปลดใส่ข่องเลย หน้าบ่าว
    นี่หล่ะผลงาน ปลาตายกะหลายโต ย้อนถึกแต่ยามคืน
    ทีมงาน บอกว่าถึกใจหลาย (แม่บ้าน) หมานอยู่เฒ่า ให้ไปใส่อีกมื้อหน้า ขอบคุณทีมงาน(หน้าบ่าว)
    ที่ไปเป็นหมู่พี่อ้าย มื้อหน้าพี่อ้ายสิพาไปใส่เบ็ดกบ
    [FM]http://www.hotlinkfiles.com/files/2667679_gfxvq/_________1.swf[/FM]
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวกุดชุม; 13-07-2009 at 08:42.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มคำก้าว
    ได้บรรยาแท้น้อคึดฮอดตอนเป็นบ่าวสำน้อยเด้

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    มักคักบ่าวชาลีแบบนี่.. แต่ก่อนนี่ผมกะออกหาแนวกินประจำครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกหินกอง
    ส่างมาเฮ็ดไห่คึดฮอดบ้านแท่ีน้่อบาดนี่...ไ้ด้บรรยากาศอีหลีครับ..หามาให่เบิ่งอีกแหน่เด้อครับ:g-:g-:g-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ bnserver
    เอาไปห่อหมกใส่ปีกล้วยครับ น้ำลายไหล

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    คิดฮอดตอนเป็นเด็กครับ เด็กไม่น้อยมาก 555 แถวบ้านที่เมืองเพชร อ้ายก้อเฮ็ด
    คือกันแต่ปัจจุบัน หากิน แนวนี้ยากมากๆ ครับ เพราะแถวบ้านอ้าย เฮ็ดนากัน ปีละ
    สามครั้ง ทั้งปุ๋ย ทั้งยา ฆ่า หญ้า ยาฆ่าหอย ใส่กันเข้าไป ทำให้ปลาในนา หายไปหมดครับ
    แบบนี้ดี มากๆ หากินอะไรก้อมี อนุรักษ์ไว้ให้ดีนะครับ ผม
    ขอบคุณภาพบรรยากาสที่เป็นธรรมชาติดีมากครับ

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    คือหากินหมานแท้จ้าน้องชาลี
    ยามย่างระวังเหยียบหมากหอยเด้อจ้า
    ใส่เกิบบูทแน่เด้อจ้าป้องกันไข้ฉี่หนูนำจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ kung สาวขอนแก่น
    บ้านหนองกุง ขอนแก่น
    เศรษฐกิจพอเพียงอีหลีตั๋วเนี่ย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเคน
    อุบลฯ เมืองดอกบัวงาม
    โอย อ้ายบ่าวเอย คึดฮอดบรรยากาศเก่าๆเด่ ไปใส่เบ็ดยามแลง เบ็ดปลาคือใส่ได่ตอนนี้ เพราะว่ากบยังบ่ใหญ่เลย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่างกะเล็น
    บ้านม่วง สกล ชลบุรี
    เห็นแล้วคึดฮอดบ้านเด้