แอปเปิ้ลสดๆจ้า มาซอยแบ่งไปกินแน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

เรื่องฮิตน่าอ่าน แอปเปิ้ลสดๆจ้า มาซอยแบ่งไปกินแน

สวัสดีจ้า ช่วงนี้ที่บ้านแอปเปิ้ลออกผลดีหลายเติบ มีอยู่ 3-4 ต้นนึงดอกค่ะ ปลูกใว้หลังบ้าน ต้นน้อยๆแต่ก่าดก
    พอกินทุกปีแถมกินบ่ทันอีกต่างหาก มาแบ่งกันไปกินเด้อจ้า สดๆเด้อสงสัยสิกินบ่ทันดอก
    เก็บมาหลายโพด นี่ขนาดเก็บมาต้นเดียวเอง ถ้าเก็บมาสุต้นสิบ่เน่าคาบ้านตี่ ถ้าบ่สดก่าบ่แซ่บเนาะ มาแบ่งกันไปกินเด้อจ้า

แอปเปิ้ลสดๆจ้า มาซอยแบ่งไปกินแนพันธ์หยังบ่ฮู้จ้า แต่ฮู้ว่า หวานและกรอบ ปีนี้ดกหลายค่ะ

แอปเปิ้ลสดๆจ้า มาซอยแบ่งไปกินแน
    กินสดๆนี่แซ่บคักค่ะ บ่ได้ฉีดยาเคมีอีหยังดอกจ้า ปล่อยไปธรรมชาตินั่นหล่ะ

แอปเปิ้ลสดๆจ้า มาซอยแบ่งไปกินแนต้นนี่บ่ดกค่ะปีนี่ ปีที่แล้วดกหลาย แปลกเนาะ นี่พันธ์ ค๊อก (cox) หวานอมเปรี้ยวนิดหน่อย แล้วแต่คนมักค่ะ

[HTML][แอปเปิ้ลสดๆจ้า มาซอยแบ่งไปกินแน/HTML]

ค๊อก กินสดๆแซ่บคัก

แอปเปิ้ลสดๆจ้า มาซอยแบ่งไปกินแนอันนี่คนละพันธ์ที่ว่ามาค่ะ เก็บมาจากอีกต้น พันธ์ รัสเสท (Russet) หวานกรอบ เมษามักหลายกว่าพันธ์อื่นค่ะ

[HTML][/แอปเปิ้ลสดๆจ้า มาซอยแบ่งไปกินแนHTML]

ต้นนี่ใว้ไห่ม้ากินค่ะ คนบ่กินกัน หน่วยน้อยๆค่ะ ต้องปีนขึ่นไปค่ะ แล้วก่าสั่นๆกิ่งมัน ไห่มันหล่น ม้ามักกินหลายค่ะ แต่กินหลายๆก่าบ่ดีกับม้าดอกค่ะ

ได้มาแค่นี่แหล่ะค่ะ ย่านกินบ่หมด บ่มีคนมาซอยกินนำเนาะ

กินสดบ่ทันกะเฮ็ดเค้กจ้าพี่เมษา..แฮ้ๆๆ บอกแต่แนวพาอ้วนเด๋หนี่กะดาย...
    หลังบ้านติ๋มกะมีอยู่2ต้น ต้นหนึ่งเป็นแอ๊ปเปิ้ลสำหรับทำอาหาร ส้มคักเป็นตาหน่าย...
    อีกต้นเป็นแอ๊ปเปิ้ลกินสด ปลูกปีที่แล้ว ออกมา8หน่วย เจ้าของบ่อยู่บ้าน เด็กน้อยแถวนี่มาเก็บไปเล่นจ้อย...ดื้อคัก...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวจอหอ
    อยากกิ๋นเด้ครับ สดๆทั้งนั้นเลย พอแต่เคยได้เห็นต้นสดๆ เคยได้กิ๋นแต่หน่วยมัน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สุสงวน
    เกิดมาหะกะเห็นต้นแอ๊ปเปิ้ล สาธุ
    เกือบบอได้เห็นน้อจ้า
    เกือบม่อยละแมงก่อนน้อ
    ขอบคุณหลายเด้อจ้า เมษาคนงาม
    ถือเป็นวิทยาทานอันยิ่งใหญ่อิหลีจ้า
    หามาให้เบิ่งอีกแนเด้อจ้าพอได้เป็นบุญตาน้อ
    แนวบ้านเฮาบอมีแหมจ้า
    ซาตินี้คือสิบอมีวาสนาได้ไปเหยียบดอกจ้าอันเมียงนอกนั่นแหมจ้า
    โอ๊ย ขอบคุณอย่างหองจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    เป็นตะแซ่บเนาะจ้ากินสดๆคึสิชื่นใจดี..สีแดงสดๆ จั่งได๋กะขอแนเด้อจ้าจั๊กสองสามหน่วย..

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    มันสิมีอีกพันธ์ที่เพิ่นเอาไปเฮ็ดขนม หรือพวกพาย หน่ะติ๋ม แถวนี่เพิ่นเอิ้น Brambley (แบรมบลี)นี่หล่ะ
    อยู่บ้านก่ามีต้นนึง แต่มันต้นสูงใหญ่โพด ปีนบ่ได้ดอก สมัยก่อนก่าคือสิได้อยู่ดอกเนาะ ตอนนี่มันหนักก้น ขึ่นบ่ใหว อิอิ
    ถ้าสิเฮ็ดขนมพวกพายก่าสิไปซื่อเอา ง่ายดีเนาะ นี่หล่ะจ้าสีเขียวๆลูกใหญ่ๆนี่หล่ะ แต่ส่มคักเนาะ

ต้นนี่แหล่ะจ้า สูงหลาย อายุคือสิเกือบร้อยปีแล่วหล่ะ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ป้าดดดดดด..คือหลายแท้ บ่อทันเคยเห็นแบบนี้จักเทื่อครับ(แบบอยู่ต้น) เห็นแต่กองอยู่นำตลาด

มันสิมีต้นแซบ กับบ่อแซบ บ่อน่อ...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองลำดวน
    หลายขนาดครับครั้งแรกในชีวิตครับที่เห็นอยู่เทิ่งต้น เอามาแบ่งแหน่ครับจัก 2-3 โล ครับ
    55555555555555555

แม่นแล้วจ้าพี่เมษา...ลูกเขียวๆส้มเป็นตาหน่าย ตำใส่กะปิแซบคัก คือหมากม่วง เว้ามาน้ำลายไหล...
    ต้นสูงๆหาส่าวต่อยเอาพี่ ว่าซั่นกะฆ้อนดึงเลย...ติ๋มอามากินแทนหมากม่วงดิบจ้าพี่...เฮ็ดเค้กนำ อิอิอิ

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    หน่วยแดงๆเป็นตะแซบเนาะ.. แซ่เย็นๆ เป็นตะหวานกรอบดีคัก..