หัวข้อ: ควายตายแล้ว

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3

ควายตายแล้ว

หลังจากที่ผมได้นำเสนอการไปเลี้ยงควาย กะสิขอแจ้งข่าวร้ายให้พี่น้อง คือควายแม่สาวผมได้จากไปแล้ว
    ด้วยความที่ผมใหญ่มากับพ่อแม่เขา ผมกะฮักลูกเขาส่ำเป็นสมาชิกคนหนึ่งในบ้าน เธอก็มาล้มป่วย หายจาก
    ผมไปแบบบ่กลับมาอีกแล้ว ชาติหน้ามีจริง ให้เอาได้ร่วมกันอีก สาธุสาธุ
    ควายตายแล้ว
    ควายตายแล้ว
    นี่ล่ะอีสาวน้อย ของผม เลี้ยงมากับมือจนใหญ่เป็นสาว
    ควายตายแล้ว
    ตกมาวันที่ 5 ตุลา 52 เธอก็มาล้มป่วยลง จนเช้าวันที่ 7 เธอก็จากไปแบบบ่มีวันกลับ ทุกท่านคงสิเคยเสียของฮักไป คงจะเข้าใจผม
    ควายตายแล้ว
    เบิ่งแล้วกะเศร้า เห้นแต่บวกควาย บ่มีเธอมานอนอีกแล้ว ฉันยิ่งคิดถึงเธอ ขอให้ดวงวิญญาณของเธอสู่สุขคติเทอญ
    ควายตายแล้ว
    เล็กๆๆน้อยๆๆ จากทีมงาน
    เรื่องมันเศร้าครับ ฮือๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวกุดชุม; 13-10-2009 at 23:27.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    หลูตนเนาะอ้าย เมษาแฮงอยากได้มาเลี้ยงจักโตอยู่ แต่บ่มีคนสิเลี้ยงไห่ดอกอยากได้คัก

ตอนเป็นเด็กน้อย ก่ามักเล่นกับควาย ตกควายแขนหัก อีกตะหาก ก่ามีความฮัก ความผูก

พันธ์กันเนาะ บ่เป็นหยังดอกอ้าย มีพบ ก่าต้องมีจากเนาะ เพิ่นไปดีแลวหล่ะ บ่เจ็บ-ปวดแล้ว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    บ่าวต้นขอแสดงความเสียใจ เรื่องควาย นำครับบ่าวกุดชุม เกิด แก่ เจ็บ ตาย เป็นเรื่องที่หลีกหนีบ่พ้นเนาะครับ สิ่งของได๋ที่เฮาได้มา หรือว่าอยู่กับเฮามา กะต้องเกิดความผูกพันเป็นธรรมดาครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    ยายหัวแต่ถามอาการแฟนสาวบ่าวกุดอาการดีขึ้นยัง คือสิหว่าแฟนตายน้อบ่าว เศร้านำเด๊ท่าว...เฮ็ดซิ่นหลอดไว้บ่หละเมืออุบลสิไปแหว่ไว้อาลัยนำซั่นดอก
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวอิสานคนโก้
    ไผบ่อมีกะบ่อฮู้ดอกครับว่ามานเศร้าขนาดได๋กับการจากไปของ สิ่งที่เฮาผูกพันจั่งได๋กะเสียใจนำเด้อครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเคน
    อุบลฯ เมืองดอกบัวงาม
    หยาดเหงื่อแรงงานจากสัตว์เลี้ยงที่เฮาเลี้ยงมาให่เฮาได่มีข้าวกิน ผมถือว่าเป็นบุญคุณควรระลึกถึงเนาะครับ ขอแสดงความเสียใจกับอ้ายบ่าวเด้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    เสียใจนำเ้ด้อ บ่าวชาลี ควายเอื้อยตายฮอดให่นำพุ้นแล่ว ความผูกพันธ์มันมีอีหลี
    เฮาเคยจูงมันเข้าฮม ตักนำ้ให่มันกิน เกี่ยวหญ้าใ้ห่ มันกะคือคนนึงในบ้านเฮาหละ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เสียแล้วเสียไป หาเอาใหม่เด้อบ่าวชาลี ว่าแต่มันมีลูกแนบ่ เลี้ยงลูกมันไปก่อนเด้อครับเคยสูญเสียคือกันเข้าใจครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ กำลังใจ
    บล็อก
    1
    เสียใจด้วยเด้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ bnserver
    ตอนนั้นแมวผมตาย ผมฮ่องให้ หลายมื้ออยู่แหล่วครับ ผมเข้าใจอยู่ครับ ขอแสดงความเสียใจนำครับ