หัวข้อ: แนวกินยามขี้คร้านไปตลาด..ตำหมากม่วง..อิอิ

แนวกินยามขี้คร้านไปตลาด..ตำหมากม่วง..อิอิ

มื้อเช้านี้เลิกงานไปอาบน้ำนอนยาวเลยพี่น้อง ตื่นขึ้นมาอีกเถื่อกะ5โมงแลง หิวข้าวคักหลายกะเลยเปิดตู้เสื้อผ้าซอกหาแนวกิน โอ๊ะตู้เย็นเนาะอุบอิบอุบอิบ พ้อบักม่วงดิบครับ คะเจ้าเอามาต้อนแต่โดนแล้ว ตำบักม่วงนี้หละกินกับข้าวง่ายดีอุบอิบ
    แนวกินยามขี้คร้านไปตลาด..ตำหมากม่วง..อิอิ
    ตำบักพริกหละกะสับบักหม่วงใส่โลดพี่น้อง บ่าวทิพย์หั่นหอมแดงใส่นำ มันสิแซบอีกแบบหนึ่ง
    ปรุงโลดครับตามใจชอบ เครื่องปรุงที่ขาดบ่ได้กะนี้หละครับ ปลาแดก ใส่เทิ่งน้ำเทิ่งต่อนมักหลายอุบอิบ
    มีปลาขี้โก๋ทอดกินนำครับ แก้เผ็ด พอแล้วคาบแลงอยู่พี่น้องอุบอิบอุบอิบ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวทิพย์คนอำนาจเจริญ; 10-06-2009 at 06:13.

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    น้ำหลายใหลเลยครับอ้าย....

เป็นตาแซบแท้น้อ ให้กินนำแน่ ฉีกปลาแดกให้นำเด้อจ้า อุบอิบ
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    เป็นตาแซ่บเนาะ ปลาก่าคือสิกรอบดีหลาย

น้ำลายใหลแหม คือเฮ็ดบาปกันแท้น้อ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี
    อ้ายทิพคือกินง่ายแท้ ฮ่าๆๆ

ทางนี้ซอกหาในตู้เสื้อผ้า แน้ๆๆ ตู้เย็นมีแต่โซดา

บ่มีแนวเป้นตาแกล้มพ้อมิด 5555

อุบอิบ อุบอิบ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวทุ่งฝน
    อั่นเว่าเรื่องขี้ค้านกะบ่มีไผเกินฝนดอก ตะว่าเปิดตู้เย็นแล้วมันคือบ่มีบักม่วงคืออ้ายน้อ อิอิ

ฝนได้กินข้าวกับซอส ตรา ภูเขาทอง พุ่นแหล่ว กับข้าวฮ่อนๆ อยู่ได้ซอดแจ้งอยุ๋จ้า อิอิ

จังแม่นเฮ็ดกินเป็นคักเนาะ เว่าแล้วกะดาย กินง่ายจังสี้ เงินสิเอาไปเมี่ยนทางได๋ เอามาทางพี้กะได้เด้อจ้า คิคิ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    สูตรตําหมากม่วงบ่าวทิพย์นี้ เฒ่าแม่ผมตํากินกับข้าวเหนียวอยู่เป็นประจําตั้วครับ แซบอิหลี เด้อสิบอกไห่...
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    อ้ายทิพย์คือกินง่าย อยู่ง่ายแท๊ล่ะค่ะ

ผู้ได๋ได้อยู่นำคือสิบ่ต้องยากหาข้าว หาน้ำให้กินดอกติ๊ อุบอิบ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    เป็นตาแซบน้อครับ เห็นแล้วน้ำลายไหล มาพ้อคนบ้านเดียวกันแล้ว

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    แต่เห็นภาพสื่อๆ กะน้ำลายไหลแล้วคับ เป็นตาจัดจ้านถูกใจผู้มักรสจัดเนาะ