หัวข้อ: สวัสดีค่ะ

PJ Nan
    Guest

Re: สวัสดีค่ะ

พอได้ยินทิดคำศรีเพิ่นจาต้าน........สาวอิสานล่ะใจอ่อน
    ส่งผญาเข้ามาอ้อน................นางน้องล่ะอ่อนใจ
    บัดได๋แท้โตอ้าย...........เพิ่นมาม่ายสาวน้ำดำ
    มีนามว่าสาวไก่...........ไฉไลอยู่ทางพุ้น
    สาวอุบล มานอนไห้.............บ่าวพี่ชายบ่เหลียวส่อง
    คันหลูโตนนาฏน้อง...............ไห้โตเจ้านั้ต่าวคืน...สาแล๋ว

5555555555+ อย่าซาเด้อพี่น้อง ผญามั่วซั้นดอกหวา

isan_poem
    Guest

โอ๋หละน้องคนโก้ คั๊นเจ้ามีคนจองแล้ว ให้เหลือไว้แหน่หางตา
    อย่าได้ป๋าได้ถิ่มอ้าย คนผู้ฮ่ายขี่หลี่ ว่าสายตาเจ้าบ่เห็น
    ถึงอ้ายเป็นคนยาก แม๊นอ้ายเป็นคนผู้ฮ่าย หัวใจอ้ายยังอ๊องต๊อง
    ได้มาจอบเบิ่งน้อง พี่มาซอมเบิ่งนาง บ่แม่นว่าบ่เจียมโต
    กะย่อนน้องคนงาม กะย่อนสาวคนโก้ โตอ้ายจังไหลหลง
    หักใจแล้วว่าสิลืม เตือนใจแล้วว่าให้ปลง สิลืมลงได้บ๊อเจ้า
    จั๊งได้หลอยยืมหน้า จั๊งได้พาโตเจ้า มานอนเว่ายามอ้ายฝัน
    บัดไก่ขันแจ้งแล้ว บ่อยากตื่น กะได้ลุก มานั่งเคร้าคนกอซอ
    จั๊งมาเว่ากันใหม่ จั๊งมาคุยกันต่อ มื้อแลงอ้ายสิฝันหาอีกเด้อนาง.......

............................หัดใหม่ครับ บ่ม่วน บ่ถืก กะอย่าถืออย่าซาเด้อครับ คอบบ่มีคนสอนดอกครับ คึดเอาซื่อๆ

assawin
    Guest

Re: สวัสดีค่ะ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ไก่น้อย
    โอ่น่ออ้ายศรีเอ้ย
    ผลาบุญ น้องสะมาน้อย บ่เห็นฮอยแต่ยังหนุ่ม แทะ น้อ.
    บัดว่ามาพบพ้อ.. โตอ้ายแม่นลูกสอง สั่นแล่ว
    ..น้องนี่น้อสังมาอุกอังเข่า ..แน่นแกนใน มโนแท้เด๋
    ว่าสิชวนเมือเฮือน กะคิดนำ 2โตน้อย ...
    ผลาบุญนางน่อย เลยบ่ได่ได่เอิ่นแม่ย่า ดอก น่อ
    ฝากบอกเพิ่นแน่หนา ทางบ้านหนองอิเฒ่า พะนางน้องยังคิดคิดถึง...ยุเด้อ.
    ป๊าดดดดดดดดดดดดด มาเป็นตาหลูโตนแท้ไก่น้องหล่า
    มะๆๆๆอ้ายว่างอยู่ มะๆๆๆม้าๆๆๆๆอ้ายซิพาไปหยามปู่ เมืองซุมแพกะได้ ตัดใจโลดกัยอ้ายศรี*****กร๊ากกกก

konbannhong
    Guest

Re: สวัสดีค่ะ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หนุ่มเมืองเกินร้อย
    ป๊าดดดดดดดดดดดดด มาเป็นตาหลูโตนแท้ไก่น้องหล่า
    มะๆๆๆอ้ายว่างอยู่ มะๆๆๆม้าๆๆๆๆอ้ายซิพาไปหยามปู่ เมืองซุมแพกะได้ ตัดใจโลดกัยอ้ายศรี*****กร๊ากกกก
    ...แนมทางหลังดีๆ เด้อเว่าไปนั่น...อิอิอิ...

PJ Nan
    Guest

แมนหยังกันน้อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ทองคำ

แนนเอย แม่นบ่อนอคำเว้า ว่าไผมักให้มาถาม
    ย่านแต่นางคนงาม อ้ายกล่าวถามนางบ่อเว้า
    ย้านบ่อสมกับเจ้า ผู้หงคำบินเซิน
    ผู้บินเวินอยู่เทิงฟ้า สิแหนงหน้าบ่อเบิ่งกา..............แนนเอย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวพล

สวัสดีครับ....แม่นอกหักมาเบาะน้อนิ

PJ Nan
    Guest

โอ้น้อ .. บ่าวทองคำเอ้ย แนนนี่ขันติตั้ง สัจจังหมั่นเที่ยง
    บ่ได้คิดเบี่ยงเลี้ยว ลวงล้อหลอกไผ
    ...ผัดแต่ฟังความเจ้า ความเก่าเอามาจา
    มีแต่พาทีฮัก แม่นบ่อนได๋จริงแท้
    ไผสิเป็นองค์เจ้า อรหันต์ตรัสส่อง
    ไผสิมาสอดฮู้ ใจเจ้าว่าบ่จริง อ้ายเอย
    ...อันตัวน้องนี่ บ่ มีแปลงเลศลวงเสน่ห์
    คันได้เอ่ยปากอ้าง สิมายม้างเป็น บ่ มี
    ผัดแต่มื้อพ้อเจ้ามีแต่เฮาเว้าน่ำน่ำ
    ให้คิดนำอ้ำล้ำ นำเจ้าอยู่สู่เว็น แท้น้อ

UB
    Guest

มักหลายผญาของอ้ายทองคำ มาจาต้านว่ามักสาวแนน
    แนนเอ้ยแนนแม้นวาจาเจ้า กะมาวานปานน้ำอ้ยแท้น้อ
    คนมาพ้อพบเห็นเป็นบักอ้าย สิมายม้างแม้นหทัยนี้ติ.......อิอิอิ