แนวกินแบบนี่ ผู้เฒ่าเพิ่นฝากมาจากบ้าน(นอก)ครับ....ฝากมาให้กินเป็นประจำเลย แบบว่าทางบ้านได้กินหยังผู้อยู่กรุงเทพกะได้กินคือกัน
บางเทื่อผู้อยู่บ้านบ่อทันได้กินกะมี แต่ว่าฝากมาให้ลูกก่อน ..นี่ล่ะครับอีแม่.. ยามได้รับของฝากแล้วกะซึ้งทุกเทื่อเลย.....(คือจั่งเพลงเพิ่นว่านั่นล่ะครับ)

มื่อนี่มีนึ่งเห็ดข่า ครับ... กับอู๋ปลาซิว (เห็ดข่านี่ฮึนๆ) แล้วแต่ผู้มักคือกันเนาะ
ตอนแลงกะมีแกงขี้เหล็กไส่หนังพร้อม............

นึ่งเห็ดข่า อู๋ปลาซิว