หัวข้อ: ผัดผักรวมมิตรเจ

พบปะพูดคุย ผัดผักรวมมิตรเจ

ผัดผักรวมมิตรเจ

ตอนแรกว่าสิเฮ็ดอีหยังกินดอกจ้า เพราะว่าต้มเส้นก๋วยจั๊บยังบ่พร่องเลย (เหลือตึมกินเป็นเดือนกะคงสิบ่เบิดจ้า อิอิ) ไหน ๆ กะมีผักกะเลยมีเมนูเจมาฝากจ้า

เครื่องปรุง ผักต่าง ๆ ที่อยากกิน อิอิ เต้าเจี้ยว ซีอี๊วขาว เครื่องปรุงเจปุ้ยเก่ง น้ำมันพืช น้ำตาลทราย

วิธีทำ กะทะตั้งไฟใส่น้ำมันพืชพอสมควร พอน้ำมันร้อนใส่ข้าวโพดลงไปผัด ตามด้วยเห็ดเข็มขาว เห็นนางฟ้าภูฏาน คะน้า หน่อไม้ และผักกาดขาว ผัดพอสุกปรุงรสจ้า เสร็จก็กินได้จ้า อิอิ (เค็มนิดหนึ่งเพราะเต้าเจี้ยวเหี่ยใส่แมะ อิอิ)

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    เอามาล้อท้องต่ะเช้าแท้หนอเอื้อยเด็กน้อย ขอข้าวสวยจักจานแหน่ครับ กินก่อนไปโรงเรียน ครับ

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    น่ากินจังเลยค่ะ ตั้งแ่ต่ ตั้งใจกินเจ เริ่มกินผักเป็นแล้วค่ะ พี่เด็กน้อย อิอิ ออกวันนี้แล้วค่ะ พี่เด็กน้อย ออกจากกินเจ มื่อใดค่ะ

สาธุๆๆ กินเจ เนาะค่ะ พี่เด้กน้อย
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ผัดเสร็จแล้วกะเป็นตะแซบเด้ละเนาะเอื้อยเด็กน้อย จักจานแนครับข้าวสวยฮ้อนๆจานนึงครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ กำลังใจ
    บล็อก
    1
    น่าทานจังเลย แต่ว่ากำลังใจออกเจแล้วจ้า

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    อ้ายพล แซบบ่อ้าย ส่งมาให้กินแน๊จ้า
    โอ๊ะ...พี่เด็กน้อย ขอจานนึงจ้า สาลี่บ่เอา
    เอาแต่ผัดผัก ของมักเลยจ้า

Tags for this Thread