หัวข้อ: ขอ ช็อคโกแลต แนจ้า/ครับ (Halloween)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

พบปะพูดคุย ขอ ช็อคโกแลต แนจ้า/ครับ (Halloween)

เมื่อคืนวานเป็นวัน ฮาโลวีนเนาะค่ะ เด็กน้อยในหมู่บ้านก่าแต่งชุดแฟนซีออกมาขอขนมตามบ้านค่ะ

เมษาก่าซื้อขนมเตรียมใว้ไห่เพิ่นแหล่ะค่ะ เพราะในหมู่บ้านเด็กน้อยสิหลาย แล้วเพิ่นสิมากันทุกปี

ปีที่แล้วขนมเกือบสิบ่พอแจก ปีนี้เลยซื้อใว้หลายเติบ มีรูปหน่าฮักๆมาให่เบิ่งกันค่ะ

ขอ ช็อคโกแลต แนจ้า/ครับ (Halloween)

ขนมเตรียมใว้ไห่เด็กน้อยสั่นดอกค่ะ

ขอ ช็อคโกแลต แนจ้า/ครับ (Halloween)

กลุ่มแรกมากดกริ่งหน่าบ้านค่ะ ป้าด มาหลายคนเติบ ถือกระป๋องคนละกระป๋อง

กลุ่มนี่มาหลายเนาะ อย่ายาดกันหล่า อย่ายาดกัน แจกทีละคนๆ โอ้ย..น้อ แจกบ่ทันใจวัยรุ่นค่ะ เพิ่นสิหยุ๋มเอาเองในกระต่าข่อยแหม หึ๋ย!!

โอ้ย..จังแม่นหน่าฮักเนาะ แต่งโตแฟนซีมา อยากหยิกแก้มแดงๆเพิ่นเด้ แต่ย่านพ่อ-แม่เพิ่นเห็น อิอิ สิจองใว้ไห่ลูกชายซะบ่น้อหนอ (ฝันไปโลด)

แจกๆๆๆๆๆๆๆจ้า หน่าฮักคัก ไห่หลายเป็นพิเศษจ้า อิอิ

สองหนุ่ม ถือคนละถุง

มาสามคนค่ะกลุ่มนี่ ผุบ่าวซำน้อย อุ๊ย..จังแม่นหล่อ อิอิ หน่าฮักหน่าหอมเนาะ พะนะ

แจกๆๆค่ะ ผุบ่าวซำน้อย อืม..หล่อเติบเนาะ คันสั่นไห่หลายกว่าหมู่ส่ะ ในฐานะหล่อกว่าหมู่

แก้มก่าแดง โอ้ย..น้อ อยากย้อนเวลา พะนะ ฮ่าาาาาาาาาาา
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เมษา; 20-03-2010 at 03:49.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ป้าด ผีบ้านนี่มีแต่ผู้หล่อๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ อยากจิย้ายไปอยู่ใกล้ๆเด้จ้า ฮัลโลวีนปีนี้หนาวคัก ผีแถวนี้ไปค่อยออกมา

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    มาเด้อ มาทางนี่สาวโคราช จังแมนสะออนหลายค่ะ อิฉันหน่ะ อิอิ

ทางนี่ก่าหนาวแล่วคือกันจ้า สูงสุดก่าประมาณ 9 องศานี่หล่ะ

มืดเร็วอีกตะหาก มื่อวานเด็กน้อยมากันแต่ 5 โมงแลง ต้องส่องไฟฉายมากัน

ก่าม่วนนำเพิ่นอยู่เด้หล่ะ ปีนี่สาวๆบ่มา สงสัยเป็นสาวแล่วสิอายเลยบ่มากัน

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    หน่อยกะได้ไปร่วมแจมน้ำเด็กน้อยในหมู่บ้านอยู่จ้าม่วนดี
    แต่บ่ได้เก็บภาพมาฝากย้อนว่าคาแต่ม่วนเห็นเด็กน้อยมีความ
    สุขกะดีใจนำคะเจ้าแล้วล่ะจ้า .......Happy halloween.....

แม่นจ้า เด็กน้อยได้ขนมแล้วเพิ่นดีใจหลาย เฮาก่าเลยขยันซื้อใว้ไห่เพิ่นนั่นหล่ะ

บางคนได้แล้วเว่ากับหมู่ว่า "เพิ่นใจดีเนาะ" วาสั่น แฮงเฮ็ดไห่เฮาอยากไห่เพิ่นทุกๆปีแหม

แจกแต่เด็กน้อยแท้หละพี่เมษา...ได้จักต่า2ต่า ติ๋มกะดีใจคือกันหละกับเด็กน้อย...อิอิ ตาม่วนเนาะพี่ทางพุ้น...
    ทางนี่หนาวๆบ่ค่อยมีไผออกนอกบ้านเลย...เงียบเหงาคัก...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ทางนี่คึกคักตั้วติ๋ม อั่นกะเริ่มหนาวอยู่หล่ะ มืดไวนำ แต่เด็กน้อยมากันแต่เวนแหม

ม่วนนำเด็กน้อยอยู่เด้หล่ะ สิเก็บภาพใว้ทุกปีแหล่ะ ก่อนสิให่ขนมก่าขอถ่ายรูปเพิ่นก่อน อิอิ

บ่ไห่ถ่ายรูป ก่าบ่ไห่ขนมแหล่วเนาะ ฮ่า แลกกัน เห็นเด็กน้อยดีใจ เฮาก่าดีใจนำเนาะ ม่วนๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    พวกเด็กๆน่ารักจังเลย ชอบๆๆ ขอบคุณๆครับที่มีภาพให้ชม

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    เป็นตาม่วนตั้วะล่ะเนาะค่ะ ปีหน่าเอามาเบิ่งอีกแน่ะเด๋อจ้า บาดอิน้อยทางพี้ปะสาเห็นผีหมากฟักทองซือๆ แล่นหนีไห้ตายวะซ้าน..จะแม่นได่แม่ ฮ่าๆๆๆ
    มองต่าง..อย่างปลง

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    กรี๊ดดด ผีเด็กน่ารัก กรี๊ดดด คือบ่มาเคาะทางพี้แนน้อ สิเอาปิ้งกบให้ซั่นดอก เอิ๊ก ๆ ๆ