หัวข้อ: ความสุขของคนอีสานบ้านเฮา

Threaded View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

เรื่องฮิตน่าอ่าน ความสุขของคนอีสานบ้านเฮา

ถือว่าเป็นความสุขเล็กๆน้อยๆเนาะคับ ยามเมือบ้านได้พักผ่อนส่ำนี้กะมีความสุขหลายแล้วหละ

ความสุขของคนอีสานบ้านเฮา
    โอ้.......เย็นซ่วยเลย ว่าซั้น

น้ำใกล้เหมิดแล้ว เตรียมโตลุยขี้ตม

ได้โตแล้ว เดี๋ยวโตอื่นๆสิตามมาหละบาดเนี้ย จับดีๆเด้อเดี๋ยวมันสิหลุดมือ

นอนเรียงกันแล้ว ใจเย็นๆ

ล้างขี้ตมออกดีๆ เตรียมเข้าไฟต่อไป เฒ่านั้นหนาวแล้วฟ้าวไปผิงไฟตั้วบาดหนิ

ยังบ่ทันเบิดเด้อ จับมาเรื่อย อั่นขวดถืออยู่หั่นมันสิจับปลาบ่ถืกเด้ มือบ่ว่างเลยเนาะ ผู่ค่วกกะค่วกอยู่ไว่ๆ 55 นำแหน่เอ้าๆ

มีต่อคับผม

ขอบคุณเจ้าของภาพถ่ายตัวจริงหลายๆค่ะ...
    ขอบคุณที่มาของภาพ...
    โค้ด:
    http://www.banduannoi.com/main.html
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ติ๋ม เปอร์โย; 11-11-2009 at 12:27. เหตุผล: บ่ลบค่ะคุณแหลวแดง...แก้ไขให้แล้ว อิอิอิ

Tags for this Thread