หัวข้อ: ข้าวเหนียวชุบไข่ทอด...แซบ ๆ จ้า

พบปะพูดคุย ข้าวเหนียวชุบไข่ทอด...แซบ ๆ จ้า

ข้าวเหนียวชุบไข่ทอด...แซบ ๆ จ้า

เช้านี้บ่มีแนวเฮ็ดสู่พี่น้องกินจ้า เลยเอาข้าวเหนียวมาชุบไข่ทอด สูตรนี้คิดเองจ้า อิอิอิ แซบ ๆ จ้า

เครื่องปรุง ข้าวเหนียวนึ่ง ไข่ไก่ เกลือ น้ำมันพืช

วิธีทำ ปั้นข้าวเหนียวให้เป็นก้อน เด็กน้อยกะใช่ก้นถ้วยเป็นแบบจ้า ตีไข่ใส่เกลือนิดหนึ่ง (เกลือเหี่ยใส่อีกล่ะเค็ม อิอิอิ) เอากะทะตั้งไฟ ใส่น้ำมันพืช พอน้ำมันร้อนก็เอาข้าวเหนียวที่ปั้นไว้แล้วลงไปชุบไข่ ลงไปทอดพอสุกเหลืองตาแซบ ก็ตักขึ้นจ้า

สิกินเล่น หรือ กินกับแนวกินกะได้จ้า เด็กน้อยกะเลยกินกะพะโล้ ปลาร้าบอง และไก่ทอดจ้า ฮ่า ๆๆๆๆ

ใช่ก้นถ้วยเป็นแบบพิมพ์เฮ็ดเป็นก้อนจ้า

ข้าวเหนียวชุบไข่ทอด...แซบ ๆ จ้า

ไข่ไก่ 2 ฟอง

มาเด้อจ้า...แซบ ๆๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    คือข้าวกี่เนาะครับ ขอจักปั้นแหน่คับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เป็นตากินเนาะเฮ็ดแบบนี่ อยากลองชิมเบิ่งเด้....จ่งไว้แน่เด้อเอื้อย

ละไมฝน
    Guest
    เกี่ยวข้าวใหม่ จี่ข้าวทาไข่ไก่ ก็แซบดีนะครับ เด็กน้อย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    กรีีดดดดดดดมาทอดงามแท้น้อน่ากินครับส่งมาให้แน่เด้อครับอิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    อิอิ เป็นตาแชบเนาะ บ่เคยเห็นแมะจ้า อิอิ เป็นตาเอาไปลองทำกินเองจ้า

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    คือกันกับข้าวจี่ทาไข่แม่นบ่ค่ะ

ขอบคุณจ้าสำหรับสูตร สิได้ไปเฮ็ดกินก่อนจ้า ทดแทนข้าวจี่ได้เลยน้อจ้าคือกันคัก
    ฮิ้วๆๆๆบ่คิดง้อเตาถ่านแล้วจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    มันหอมคือเข่าจี่บ่เอื้อย ถ้าได้กินเข่าจี่หน่าหนาวคือสิดีคักเนาะ คิดฮอดบ้าน

Tags for this Thread