หัวข้อ: สวนไผ่หวานของอ้ายหนุ่มน้อยเมืองเพชรครับท่าน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร

สวนไผ่หวานของอ้ายหนุ่มน้อยเมืองเพชรครับท่าน

สวนไผ่หวานของอ้ายหนุ่มน้อยเมืองเพชรครับท่าน

ลองเบิ่งดูนะครับ อ้ายเพิ่งเริ่มเฮ็ด ได้ สี่เดือนเอง ฮิฮิ
    ใช้เวลาว่าง หลังเลิกงาน ก้อเฮ็ดไป เท่าเฮ็ดได้ ออกมา
    แบบนี้ ก้อพอใจหลายครับ เบิ่งเอาครับ
    ภาพอาจไม่ชั ดเพราะถ่ายจากมือถือ คิคิ

[ปลูกหลายๆ อย่างผสมกันไป แก้เหงาได้ครับ สวนไผ่หวานของอ้ายหนุ่มน้อยเมืองเพชรครับท่าน

ลองจอบเบิ่งไปนะครับ หัดโพสต์ กว่าจะได้เหนือยแทบแย่ฮิฮิ
    นี่คือการเริ่มต้นครับ น่าสนใจไผ่บงหวานมากๆครับ
    ปลูก ดูแลง่ายครับ เพียงแต่ให้น้ำสม่ำเสมอ ก้อพอแล้วครับ

มีอีกครับ เป็นไผ่ตรงลืมแล้ง กิมซุง ครับ ปลูกพร้อมกัน ได้เดือนที่สี่คือกันครับ ลองเบิ่งดูนะครับ
    เห็นเงาดำๆ อ้ายเองครับ คิคิ

สองอย่างเพิ่งทดลองปลูกครับ มีไผ่บงหวาน เพียง 40 กอ และ ตงลืมแล้งรวมกับกิมซุง
    27 กอ ทดลองก่อนครับ ถ้าอนาคตดีต้องขยายกิ่งพันธุ์ปบลูกเพิ่มอีกครับ
    ทางอีสานกำลังบูมมากครับ ผมเลยทดลองนำมาปลูกทางบ้านที่เมืองเพชรดูไม่ทราบ
    ได้ผลหรือเปล่าบ่ฮู้ ฮิฮิ แก้เหงา และออกกำลังกายได้ครับ
    โอกาสหน้าจำนำเสนอตอนต่อไปคร๊าฟฟฟฟฟ หัดโพสต์ ฮิฮิ :em
    01)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ว่าแล้ว...นึกว่าไปไส ที่แท้กะซุ่มไปทำสวนนี่เอง 5555..ว่างๆสิไปยามเด้ออ้ายหนุ่ม..บ่าวจัยได้เมียใหม่ โอ๊ๆๆ ได้รถใหม่แล้วครับ สิหามื่อไปเด้อ อิอิ....

ขยันจังเลยเนาะ(นี่ขนาดหัดโพสเด้นิ) หน่อไม่ไผ่หวานส่งออกไป ตปท.ด้วยค่ะเคยซื้อไปแกงหลายแกงอร่อยมาก ใครปลุกไผ่ตัวนี้เป็นอาชิฟเสริม เยี่ยมเลยค่ะ..

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนอนชาเขียวโออิชิ
    อ.ปะคำ จ.บุรีรัมย์
    ดีเน๊าะ
    อยากเฮ็ดเป็นคือเพิ่นแท้เน๊าะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองปลาดิบ
    อยากเอา มาปลูกญี่ปุ่น จัก กอ เด้ ครับ ตัดเฮ็ด ข้าวหลาม ได้ บ่ครับผม...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    ดีๆครับปลูกไว้หลายๆเด้อครับเดี๋ยวสิไปขอแนวมาปลูกนำครับ.......ยามกลับบ้านพู้นละ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    ดี ดี จ้าอ้ายบ่าว มีที่ดินกว้างขวางก่าปลูกโลด

แต่ที่บ้านเมษาบ่มีหม่องสิเอาหยังลงได้แล่ว เต็มเอี๊ยดดเลย เพราะที่ดินบ่มีหลาย

สิไปปลูกใว้ที่ไฮ ที่สวน คนลักกินหมดจ้า เก็บกินบ่ทันเพิ่นดอก

ดีๆจ้าอ้ายหนุ่ม มักนำอยู่ ขอเบิ่งตอนเก็บผลผลิตนำแหน่เด้ออ้าย...อยากเบิ่งไว้เป็นความรู้นะจ้า
    ปีหน้าว่าสิปลูกไผ่ลองเบิ่งจัก4ไร่...แม่นคือความพี่เมษาว่าหั่นหละ ปลูกไว้ไกลบ้านกะคนลักกินเบิด...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ติ๋ม เปอร์โย; 26-11-2009 at 01:17.
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มีนา
    แวะมาชมสวนใผ่หวาน จ้าอ้ายหนุ่ม...
    "เห็นเงาดำๆ อ้ายเองครับ คิคิ" เห็นแต่เงากะบรรเทาความคิดฮอดอยู่ดอกจ้าอ้าย...อิอิ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    หลานปุ้ยกะวา ลุงหนุ่มหายไปไส ที่แท้ไปปลูกหน่อไม้ นึกว่าหนีตามผู้สาวไปแล้ว
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1: