หัวข้อ: อยากหัดเล่นพิณครับมีไผรับสอนบ่น้อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...

อยากหัดเล่นพิณครับมีไผรับสอนบ่น้อ

อยากหัดเล่นพิณครับมีไผรับสอนบ่น้ออยากหัดเล่นพิณครับมีไผรับสอนบ่น้อสวัสดีพี่ๆทุกคนครับ มีไผรับสอนเล่นพิณแนบ่ครับ ผมอยากเล่นเป็นแฮงๆ ตอนนี้กะหัดเล่นยุครับ แต่ว่าบ่คล่องปานได๋ อยากหัดเล่นพิณครับมีไผรับสอนบ่น้ออยากหัดเล่นพิณครับมีไผรับสอนบ่น้อ ผมอยู่แถวซอยวิภาวดี 46 ครับ มีครูบาอาจารย์ พี่ๆ คนได๋อยู่ใกล้ผมบ่ครับ อยากสิไปหัดเล่นพิณนำ อยากเล่นพิณพวก ลายลำเพลิน ลายซิ่ง แห่ หย่าว ประมาณนี้ครับ...หรือว่าไผฮู้หม่องสอนดีดพิณแถวกรุงเทพฯ สอยแนะนำแนเด้อครับ อยากหัดเล่นพิณครับมีไผรับสอนบ่น้ออยากหัดเล่นพิณครับมีไผรับสอนบ่น้อ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คมคาย ครบุรี
    ...เอ่อ...ผมอยู่พหลฯ 76 ครับผม ( หลังเซียร์รังสิตครับ ) ก่าเล่นพอทนฟังครับผม ถ่าได้อาจารย์แล้วบอกผมแนเด้อครับ ผมซิไปเรียนนำครับผม..
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คมคาย ครบุรี; 27-11-2009 at 12:50.

Jcomp
    Guest
    ผมอยู่บางบัวทองคัรบ มาหาได้บ่อ ผมสิสอนให้ ค่าใช้จ่ายตามแต่สิเห็นสมควรครับ 0860331292 เบอร์ผมเด้อ ถ้าเป็นเสาร์อาทิตย์ ว่างยามกลางเว็นเด้อ คันแม่น วัน จ - ศ นี่ สิว่างยามแลง แล้วแต่มื้อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนบ้านนอก
    ...เอ่อ...ผมอยู่พหลฯ 76 ครับผม ( หลังเซียร์รังสิตครับ ) ก่าเล่นพอทนฟังครับผม ถ่าได้อาจารย์แล้วบอกผมแนเด้อครับ ผมซิไปเรียนนำครับผม..
    ขอบคุณหลายๆครับอ้าย....ว่าแต่เฮ้ดจั่งได๋ละผมสิไปถืก...อยู่หลังเซียร์รังสิต... เคยนั่งรถผ่านยุครับ พหลฯ 76 แม่นอยู่ซอยได๋น้อครับ...แต่มันกะยากยุที่ว่าผมมีมื้อว่างเดือน 1 ยุมื้อเดียว... คายากเฮ้ดการเฮ้ดงานบ่ค่อยมีมื้อหยุดนำเพิ่น...จั่งได๋เดี๋ยวผมสิพยามหามื้อว่างไปหัดเล่นนำอ้ายเด้อครับ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ Jcomp
    ผมอยู่บางบัวทองคัรบ มาหาได้บ่อ ผมสิสอนให้ ค่าใช้จ่ายตามแต่สิเห็นสมควรครับ 0860331292 เบอร์ผมเด้อ ถ้าเป็นเสาร์อาทิตย์ ว่างยามกลางเว็นเด้อ คันแม่น วัน จ - ศ นี่ สิว่างยามแลง แล้วแต่มื้อ
    ขอบคุณหลายๆครับ...บางบัวทองนี่นั่งรถเมล์สายได๋ครับ...ไกลบ้อครับอ้าย...ถ้าบ่ไกลสินั่งแท็กซี่ไปครับ...บ่เคยไปจักเทื่อ ...แต่มื้อแต่วันนี้แล่วครับ...คือบ่ค่อยหยุดตรงกันแท้ครับ...เฮ็ดแนวได๋น้อ..อยากไปหัดเล่นนำยุครับ..เดี๋ยวมื้อได๋ผมว่างสิโทรหาเด้อครับ c06:

puthai
    Guest
    หนับหนุนวัฒนธรรมอิสานจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ vieng
    กบินทร์บุรี-บางเขน
    เต้ยโขงก่อนเด้อ ลายหากินtim:

Jcomp
    Guest
    เค้นซั้นซุ้มเจ้ากะรวมโตกันอยู๋หม่องได๋จักหม่องกะได้ ผมสิไปหา ผมมีมอไซ

Tags for this Thread