หัวข้อ: เลิกงานแล้ว ซ่อยสางข้าวหยุ่งแหน่ค่ะ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

เลิกงานแล้ว ซ่อยสางข้าวหยุ่งแหน่ค่ะ

สาวภูธรคือน้องหลินพอเลิกงานแล้วกะไปสางข้าวหยุ่งซ่อยพี่ซ่อยน้องเน๊าะค่ะ

รอว่าไผ๋สิมาเกี่ยวข้าวหยุ่งซ่อยกะบ่มี ได้ซ่อยเพิ่นแต่ยามเลิกงานนี่ล่ะค่ะ

เลิกงานแล้ว ซ่อยสางข้าวหยุ่งแหน่ค่ะ

ป้าเพิ่นกะมาซ่อยนำค่ะ

เลิกงานกะขับมอเตอร์ไซด์ฮ้างไปเกี่ยวข้าวหยุ่งซ่อยเพิ่นโลดค่ะ
    ดีแหน่แต่แดดล่มลมตก บ่ย่านดำค่ะ

หลาน ๆ กะปั่นจักรยานเลาะท่งเน๊าะค่ะ ตามประสาเด็กน้อยภูธร

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ มันฑนา
    ว้าว รูปผู้้สาวเกี่ยวข้าว คือบ่ใส่เสื้อแขนยาวแหน่จ้า......มันสิคายเด้พี่ว่า อิอิ
    ภาพหลานปั่นจักรยาน ได้บรรยากาศดีนะคะ ชอบ ชอบ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองลำดวน
    เกี่ยวแล้วหล่ะบ่ครับ คึดฮอดบ้านเฮาเนาะ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6

พบปะพูดคุย มาส่องเบิ่งนา อิอิ

ใสละครับน้องเขม เอาเกี่ยวมาให้อ้ายแหน่ สิลองเบิ่งจักฟ่อน ฮ่าๆๆๆ
    หาเก็บแมงมันไปนำเด้อ มื้อแลงเอาไปคั่ว

คำเตือน :... การกินคั่วแมงมัน ต้องใช้ผ้าขาวม้าพันศีรษะไว้ เพราะความมัน อาจจะทำให้หัวแตกได้ มาส่องเบิ่งนา อิอิมาส่องเบิ่งนา อิอิมาส่องเบิ่งนา อิอิ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    น้องหลินรับสมัครคนไปส่อยเกี่ยวข้าวบ่อน๊อ (อ้ายเซียงรูปหล่อสิลองสมัครเบิ่ง สั้นดอกหวา อิอิๆๆ)
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    หล่าๆไปแมะลงไปส่อยเพิ่นเกี่ยวข้าว...คาขี่รถเลาะอยู่หั่นละ ฮ่าๆๆๆ....อีกจักหน่อยสิได้เลือกเอาทีละหวงข้าวเด้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    เกี่ยวเป็นบ่หล่ะน้องเขม คือซงบ่ค่อยคือหือ

อั่นบ่ใส่แขนยาวหน่ะระวังแขนลายเด้อจ้า

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

พบปะพูดคุย

น้องหลินเอ๊ย เกี่ยวนาจะของแล่วแล้ว ไปเกี่ยวนาเมืองเดชนำเด้อ อ้ายบ่าวเกี่ยวข้าวอยู่ผู้เดียว
    บ่มีไผซอยc06:
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    ไปเกี่ยวนำแน๊หลิน เอื้อยบ่เคยได้เกี่ยวข้าวด่นแล้ว
    อิอิ บ่มีนาคือขะเจ้าเนาะ แต่กะเกี่ยวเป็นเด้อ
    หาไปกินข้าวนายุอุบลกับสาวภูธรก่อนน๊า..ฮิ้วๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ปีใหม่
    เกี่ยวข้าว เมื่อยบ่น้อน้องหลิน แล้วไป่จ้าข้าวที่เกี่ยว อิอิ

ทางบ้านพี่ใช้แต่รถเกี่ยวจ้า บ่มีลงแขกเกี่ยวแบบนี้แล้วจ้า