หัวข้อ: เฮ็ดเพลงโปงลางด้วย cubase แต่กลองบ่คือครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ท้าวมนตรี

เฮ็ดเพลงโปงลางด้วย cubase แต่กลองบ่คือครับ

c06:c06: อยากให่เสียงออกเป็นกลองหางครับ ซิเฮ็ดจังได๋ครับ ผมใซ่ rythm box ของ boss DR.550 ครับ มันบ่คือกลางหาง เลียนเสียงจังได๋ๆก่าบ่คือ ผุได๋เคยเฮ็ดขอคำแนะนำด้วยเด้อครับ ซิเอาไปแจมงานผ้าป่าโรงเรียนในฐานะศิษย์เก่าน่ะเดือนหน้าแล่ว ..ขอบคุณครับ:1-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ใช้คีย์บอร์ดเล่นเป็นโปงลางบอคับ

Jcomp
    Guest
    อัดเสียงกลองหาง แต่งดี ๆ เด้อครับ แล้วอัดเป็นลูก ๆ ไป แล้วเฮากะสิได้ soun font หรือว่า sound sam จากนั้นเฮากะเอา plugin มาดึง sound ตัวนี้มาใช้เช่น Halion battery พวกนี้นะครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ท้าวมนตรี
    ขอบคุณหลายๆเด้อครับ มีขั่นตอนหลายคือกันเนาะ...อ่าคุณ jcomp อัดเสียงลง com.จังได๋ครับ ใซ่โปรแกรมหยังครับ แล้ว sound font ที่ได้เป็น file อะไรครับ ซุ่มื่อนี่กลองหางผมก่ายังบ่มี ซิลองอัดเสียงโปงลางไป่ก่อนครับ :1-:1-:1-:1-

Jcomp
    Guest
    ไปขออัดนำหมู่กะได้มั้งครับ กลองหาง เอาแต่เสียงมัน sound font กะลองอัดเป็น wave บ่อซั้น กะ mp3 กะได้ แต่ก่อนผมให้ไฟ aiff แต่เดียวนี้เอามาใส่ halion ใช้ wave กะพอได้คัรบ แต่งซาวน์ดี ๆ เด้อ จากนั้น ทัชชิ่ง เฮาจังมาปรับใน halion และกะ cubase อีกทีเด้อ

ขอบคุณหลายๆครับ :1-:1-