หัวข้อ: ก้อยกะปอม

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

ก้อยกะปอม

ก้อยกะปอม

ก้อย เป็นอาหารคล้ายลาบแต่มีน้ำน้อยกว่า เนื้อมีชิ้นโตกว่า อาหารที่นำมาทำก้อยนิยมย่างไฟหรือนึ่งก่อนนำมาทำก้อย วิธีทำ นำกะปอม (กิ้งก่า) ไปเผาไฟ ลอกหนัง แล้วนำไปย่างให้สุก สับ โขลกรวมกับมะม่วงที่สับเตรียมไว้ ปรุงรสด้วยน้ำปลาร้า น้ำปลา ใส่พริกป่น ข้าวคั่ว รับประทานกับผักสด
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

konbannhong
    Guest

Re: ก้อยกะปอม

Re: ก้อยกะปอม Re: ก้อยกะปอม...แม่นก้อยกะปอมยุติครับ...ขั่นก้อยคือดิบ ลาบเด้ครับจั่งสุก...ว่าแม่นลาบแนวอื่น...อิอิอิ...
    ...............แต่ว่าเป็นตาแซบ โอ้ยยย...หิวเลย.... 8) 8)...(..แม่นรูปลาบกะปอมยุติครับ สงสัย...)

บ่าวสายฟ้า
    Guest

ก้อย เป็นอาหารคล้ายลาบแต่มีน้ำน้อยกว่า เนื้อมีชิ้นโตกว่า อาหารที่นำมาทำก้อยนิยมย่างไฟหรือนึ่งก่อน พะนะเอิ้กๆ

konbannhong
    Guest

Re: ก้อยกะปอม กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ +♪Dj สายฟ้า+
    ก้อย เป็นอาหารคล้ายลาบแต่มีน้ำน้อยกว่า เนื้อมีชิ้นโตกว่า อาหารที่นำมาทำก้อยนิยมย่างไฟหรือนึ่งก่อน พะนะเอิ้กๆ
    ...แม่นจั่งชั่นติครับ..ผมบ่ฮู....อิอิอิ...ว่าแม่นคือลาบงัวก้อยงัวนั่นหนา.....555555555

บ่าวสายฟ้า
    Guest

Re: ก้อยกะปอม กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ konbannhong
    ...แม่นจั่งชั่นติครับ..ผมบ่ฮู....อิอิอิ...ว่าแม่นคือลาบงัวก้อยงัวนั่นหนา.....555555555
    ที่ผมคิดกะบ่แม่นจั่งซั่นดอก เอ๋าแล้วแต่สูตรไผมันน้อ... ก้อยขม ยางพวงนม ลาบขาลาย ซั่นแหล่ว

konbannhong
    Guest

Re: ก้อยกะปอม กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ +♪Dj สายฟ้า+
    ที่ผมคิดกะบ่แม่นจั่งซั่นดอก เอ๋าแล้วแต่สูตรไผมันน้อ... ก้อยขม ยางพวงนม ลาบขาลาย ซั่นแหล่ว
    ....เหล้าขาวนำแน่เด้อ...อิอิอิอิ........

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

บ่เคยเฮ็ดแล้วก้อบ่เคยกิน เห็นภาพเลยเอามาฝากจ้า ฮี่ ฮี่
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

konbannhong
    Guest

Re: ก้อยกะปอม กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ DJ ผัดหมี่ [^_^
    ]
    บ่เคยเฮ็ดแล้วก้อบ่เคยกิน เห็นภาพเลยเอามาฝากจ้า ฮี่ ฮี่
    ...ผมว่าสุดยอดปานผักบุ้งครับ....อิอิอิ...เอาพิชช่ามาแลกกะบ่เอา...แซบหลายครับ....

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่

ของมักตั้วนี้...ออนซอน..แต่ยอดผักกระโดน อิอิ น่ากินมาก
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc