หัวข้อ: ขั่วหนู

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3

ขั่วหนู

ขอนำเสนอเมนูเก่านี่ล่ะ พอดีมื้อคืน ไปหาไต้หนู กะบ่หมานดอก ปีนี้หนูกะอึดคักพี่น้อง
    หลายแต่หนูปากแดงแนวบ่กิน แตกอยู่ซวดๆๆๆอยู่ ยามเฮาไปส่องนำพ้อว้อแพ้แว้
    ขั่วหนู
    ลนขนไว้แต่มื้อคืนหิวนอนหลาย กะเลยฟ้าวนอน
    ขั่วหนู
    ฟักต่อนน้อยๆๆ บางคนกะมักแบบมุ่น
    ขั่วหนู
    ตำเครื่องใส่สิเผ็ดๆๆ แหน่จักหน่อย
    ขั่วหนู
    ผักเตรียมพร้อม
    ขั่วหนู
    นี่อาหารนางสีดาเผิ่นบ่กินหนู 555555555555555
    ขั่วหนู
    มามากินนำกันแต่งแล้วมาเด้อ
    ขั่วหนู
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวกุดชุม; 16-12-2009 at 08:07.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่
    ขอจ้ำ จั๊กคำแหน่เด้อ พอได้แล้ว งาย...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    คือใส่ผักหน่อยแท้บ่าว มันสิอิ่มติพี่น้องเฮาหลายกะด้อ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    บ่าวชาลี ทีหลังเจอหนูปากแดงกะเอาโลดเด้อถ้าบ่อกินเอามาให้อ้าย อิอิๆๆ... อ้ายเห็นพาข้าวเจ้าใช้กระเบียน ดีหลายครับอนุรักษ์ใว้เด้อ ให้มันคือภาษิตอิสานบ้านเฮาว่า... "...กินพาเงินพาคํา อย่าสู่ลืมกระเบียนฮ้าง..."
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    เห็นตอนกำลังเฮ็ดเป็นตาย้านน้ออ้าย แต่พอทำเสร็จแล้วเป็นตาแซ่บอยู่จ้า "คั่วหนู"

อ้ายบ่าวเซียงน้อย พาข้าวอ้ายบ่าวชาลีทางบ้านอ้ายเอิ้นกระเบียนบ้อจ้า เอิ้นแปลกดีเน๊าะ บ่เคยได้ยิน
    ทางเมืองกะสินเอิ้นกระด้งจ้า แม่นมันอั่นเดียวกันบ่อ้ายบ่าวเซียง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    โอเป็นตาแซ่บน้ออ้าย ได้น้อยทิงนำคือสิจ๊วดดดดดดด

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    มาเป็นตาเเซบเเท้น้ออ้ายเห็นเเล้วละอยากนำเด่น้อครับ

Noo noiy
    Guest
    แน่ะๆๆๆๆ อ้ายลูกชิ้น ไปหาไต้นู๋ มาตะทางได๋ 555555555
    เบิ่งแล้วบ่แซบดอก ขั่วนู๋นะ เครื่องมันบ่ครบ ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆ ขาดบักเขือกะผักอิตู่ไทย(กระเพา) จั่งค่อยแม่นแนวมั่นตั๋วน้อ คั้นขั่วนู่กะอย่าใส่น้ำหลายเด้ออ้าย มันจะกรายเป็นแกง กิ้วๆๆๆ สูตรอ่อมนู๋ยุบ้านอิพ่อพาเฮ็ด เผิ่นใส่ผักไส่(ใบมะระขี้นก) เพื่อความขม เผิ่นบ่ใส่ใบมักรูด จ้า เสียรสชาต ปรุงรสออกเผ็ดแป๋ตาย กินกะข้าวเหนียวฮ้อนๆ แซบคักจ้า 555555555555

(ปล.แต่นู๋นี้บ่ให้กินเด้อ มันบ่แซบดอกค้า ซั่นดอกหว๋า กิ่วๆๆๆๆๆๆ)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    พี่ทิดแหล่ทางกุดชุม มาคือทำอาหราเก่งแท้น้อจ้า อิอิ

Tags for this Thread