หัวข้อ: เลี้ยงไก่ ใน JAPAN

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองปลาดิบ

เลี้ยงไก่ ใน JAPAN

การเลี้ยงไก่ ในญี่ปุ่น ต้องมี ห้องกระจก ติดแอร์ อุ่นให้อีกต่างหาก ย่านมันหนาว เพราะเลี้ยงดูสวยงามครับ
    เผลอๆกะตีกัน โสตายคือกันครับ ยาด โต แม่กันโต แม มี สองตัว ลำบากคัก หกโต ตัวผู้ ขันดีคักแต่ เซ้าๆ พุ้นครับ
    บ่ฮู้มันล้างหน้า กัน บ่ ขันเก่งคัก ไก่ไทยเฮาคือบ่ค่อยขันปานนี้ อาหาร กะให้ กิน หัวอาหารอย่างดี....
    ย่านมันขันบ่เก่งครับ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ติ๋ม เปอร์โย; 16-12-2009 at 02:46. เหตุผล: จัดภาพและตัวหนังสือให้ค่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองปลาดิบ
    [IMG][/IMG]หัดตั้งกระทู้นำเพิ้นหาโตหนังสือใหญ่ๆ กะบ่มี.. ให้เลือก ไซด์แล้วคือบ่ใหญ่ น้อครับ บอกแน ผู้รู้ครับ ....

แก้ไขส่อยเนาะ โตใหญ่ทอนี่พอบ่จ้า....

บาดไก่มาเลี้ยงโตน้อยแท้หละ...3โตสิต้มอิ่มบ่หนี่...อิอิ เว้าเล่นเด้อ...น่ารักดีเนาะ

ไก่ญี่ปุ่นมาเตี้ยแท้หละ เป็นแบบนี่เบิดบ้อจ้า...พี่มิกจ๋า5555++
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มห้วยสีทน
    ไก่หางกุด ฮา ฮา

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    ขอแนวมาเลี้ยงยุบ้านแหน่ครับ หุหุ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    หลานหล่าจ๋า โตผู้ คือ หางกุ้นหล่ะจ๊ะ อิอิอิอิ เป็นตาฮักดีเนาะจ้าไก้แจ้ เลี้ยงเอาไว้เบิง ก็ดีเด๊เนาะหลาน เดี๋ยวก็มีออกลูกมาอีกแฮงสิได้หลายโตเนาะหลาน

เลี้ยงไว้เบิ่งคือสิงามดียุน้อจ้า
    แต่ถ้าเลี้ยงไว้กิน แพงขอลาออกเด้อจ้าคร้านถอนขน
    สิบโตจักสิพอต้มหม้อหนึ่งบ่ดอกจ้า อิอิ
    ขอบคุณจ้าอ้ายที่เอามาสู่เบิ่งจ้าว่าไก่บ้านเพิ่นหน้าตาจังได๋
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

ไก่น้อย..โอ๊ะ...ไก่น่ารัก

ขอบคุณหลายๆ จ้าที่นำภาพมาให้เบิ่ง

ลูกหินเคยเห็นอ้ายเว้าว่าไปให้อาหารไก่ก่อน
    มื้อนี้มาได้เห็นไก่อ้ายหล่า อิอิ น่ารักแท้จ้า ไก่ญี่ปุ่นเพิ่น
    หางเพิ่น บ่ มี บ่ จ้า เอิ้นไก่แจ้ คือ บ้านเฮาบ่จ๊ะ
    ที่บ้านสุพรรณ น้องผู้เพิ่นอยู่แถวบ้านเพิ่นเพาะไก่แจ้ขาย
    เพิ่นให้ลูกหิน มาเลี้ยงอยู่แต่ลูกหินกะย้านเลี้ยงบ่รอด
    (( ตัวจะของนั่นน๊าที่ บ่ รอด ย้านบ่มีตังค์พอเลี้ยง))
    เพราะแพร่พันธุ์ไวหลาย มาเบิ่งแล้วกะ คิดฮอดบ้านไปพุ้น
    เกี่ยวกัน บ่ เนี๋ย... ขอบคุณหลาย ๆ จ้า

c06: เรื่องการกำหนดขนาดตัวหนังสือให้ใหญ่
    อ้ายลองกำหนดแล้ว พิมพ์ข้อความไว้ตรงกลางโคต
    (โคตมี 2 ตัว)จะใส่ตัวหนา ก็พิมพ์ ข้อความไว้ตรงกลาง
    คือกัน......... เบิ่งซงแล้วลูกหิน น่า สิ อธิบาย บ่ คอยรู้เรื่องเน๊าะ ไก่น้อย..โอ๊ะ...ไก่น่ารัก

เอางี้ เดี๋ยวจับมือพาเฮ็ดสาซั่น
    5555555555+++ เว้าเล่น จ้า ลองเบิ่งดู จ้า
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ข้าวเหนียวกะหมูปิ้ง

เลี้ยงไก่

ไก่ทางพุ้นโตน้อยๆๆ ป้อมๆๆ เนาะจ้า บ่คือไก่บ้านเฮา แต่กะหน้า รักดี จ้า อ้าย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    เชื้อไก่กุ้มหางก้อมแก่งบ่เป็น คือไก่แจ้บ้านเฮาน้อพี่น้อง