หัวข้อ: Meeting BaanMaha พี่น้องอยากผ้อไผแหน่น้อ

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5

Meeting BaanMaha พี่น้องอยากผ้อไผแหน่น้อ

Meeting  BaanMaha พี่น้องอยากผ้อไผแหน่น้อ
    ใกล้สิฮอดมื่องานบุญประเพณีบ้านมหา(งานพาแลง 3)ของพวกเฮาแล้ว ยายเองกะอดที่จะตื่นเต้นออกฮ่อนคิง ซู่ซ่าๆบ่ได้อยากนั่นอยากนี่ไปถั่วทีบ อยากเห็นหน้าเห็นตาพี่น้องอยากเห็นกิ๊กเห็นกั๊ก ที่เฮาเคยเว่าเคยแซวกันผ่านหน้าจอยายกะเลยอยากถามหมู่ว่าอยากเจอ... อยากกอดตัวเป็นๆผู่ได๋แหน่ (สิกอดกันกะเบิ่งผู่เอามานำแหน่หละ)ย่านเขาเอาขวานหูหมีจามหง่อนต่อซั่นดอก .... 13 ก.พ.2553 BaanMaha Meeting …วันที่พวกเรารอคอย ยายอยากเจอ.อยากผ้อผูลังคน...ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ ที่สุดในโลกเลย มาแหน่เด้อจ้า แล้วลูกหล่าอยากผ้อหน้าผ้อตาไผแหน่เข้ามาบอกมาเอิ้นเอาเผิ่นหม่องนี่เด้อ จ้า ยายสิขึ้นงอยโพน. c06: ติ๋ม/ ปุ้ย/มาเด้อ..ฮิ้วๆๆๆ
    ปล. มิกกาเซ มาอยู่แล้วยายบ่เอิ้นดอก อิอิ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย nuzing; 19-12-2009 at 22:32.
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    แม็กกี้กะอยากเจอผู้ลังคนจ้ายาย ..... ว่าแต่ว่าผู้ลังคนแปลว่าอารายยย อิอิ

โอ๊ยยยยอยากมีกิ๊กเหมือนยายหนูจังเลยจ้าสิได้แล่นกรอดดดดดด...

แม็กกี้อยากเจอทุกๆ คน เลยจ้า โดยเฉพาะเสี่ยวฮักมิกกี้จ้า
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    อ๋อย แมีกกี้ จาแหม่นเผิ่นออกมาปั่นกระทู้ไวเนาะ ฮ่าๆๆๆ
    ผู่ลังคน = คนพิเศษ จ้า (แหม่นโลดเถาะ ) อิอิ
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ paula

รอบยิ้มพิมใจ

ยายสิขึ้นงอยโพน. ติ๋ม/ ปุ้ย /มาเด้อ..ฮิ้วๆๆๆ

:heart::heart:อะหนูพรพรรณ โตแทนสาวปุ้ยมามอบดอกกุหลาบให้ยายจ้า :heart::heart:

[wma]paulpan/%E0%BE%C5%A7%E0%BE%D7%E8%CD%AA%D5%C7%D4%B5/%BE%D5%20%CA%D0%E0%B4%D4%B4%20-%20%A4%D4%B4%B6%D6%EA%A7%20%A4%D4%B4%B6%D6%A7.wma[/wma]

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ น้องดื้อ
    เกษตรศาสตร์ บางเขน
    น้องดื้ออยากไปจัง แต่ยังไม่รู้จักใครเลย
    ที่สำคัญไปไม่ถูก กลัวกลับบ้านไม่ได้ เง้ออออ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    อยากพ้อยายซิงๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

เห็นว่าดำขี่หลี่ ................ อย่าฟ้าวขี่เฮือกลาย
    เห็นว่าดำค่อยล่อย............ อย่าฟ้าวพายเฮือเว้น
    บาดห่าเฮือคาแก้ง.............ดำค่อยล่อยยังสิได้อยู่ซ่อย
    คันบ่เอิ้นใสข่อย............... สิไปเอิ้นใส่ใผ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวกุดชุม; 24-12-2009 at 08:31.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ น้องดื้อ
    น้องดื้ออยากไปจัง แต่ยังไม่รู้จักใครเลย
    ที่สำคัญไปไม่ถูก กลัวกลับบ้านไม่ได้ เง้ออออ
    บ่าวจัยอยากพ้อเด็กดื้อครับ บ่เป็นหยังดอกครับบ่รู้จักไผ๋กะไปได้ครับ

เฮ่ไปรู้จักกันในงานเลยครับ อ้ายๆเพิ่นสิมีแนะนำให้รู้จักกันอีกเทือครับบ่ต้องย้านมีแต่พี่แต่น้องครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี
    อยากกอดคุณยาย แต่กะย้านคุณตา พะนะ

ฮิ้วๆๆๆๆๆๆๆ คิดฮอดเด้อครับ พี่น้องบ้านมหา พาแลงพ้อกัน พี่น้องบ้านเฮา

คนบ้านเดียวกัน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย

คิดฮอดคุณยายเด้อจ้า

:heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

c06: ลูกหิน กะคิดฮอดคุณยาย
    คิดฮอดพระเจ้าตา น้องแนนนำจ้า

อิอิ อยากกอดทุกคนเลยจ้า

:1- :1- :1- :1-
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

c06:อยากพ้อเอื้อยติ๋ม ดีเจปุ้ย พรหล้า สิมาได้บ่น้อ คิดถึ๊ง...คิดถึง (เอื้อยติ๋มว่าสิมารำบายศรีนำกันเด้อเมื่อปีที่แมะ แต่เพิ่นสละสิทธิ์กะทันหัน) ปีนี้งานพาแลง 3 บ่มาลำส่วยมือของอ้ายทิดศรีบ่จ้า เด็กน้อยรอเด้อจ้า ทั้ง 3 คนเลยจ้า

ปล. ส่วนกิ๊กที่รัก มาลงทะเบียนให้ชื่นใจแนะ จ้า บ่เว้านำเด็กน้อยกะบ่ว่าดอก แค่เด็กน้อยได้มองในงานพาแลง ก็สุขใจแล้ว ฮ่า ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

Tags for this Thread