หัวข้อ: ป้ายห้อยคอ งานพาแลง 3

ป้ายห้อยคอ งานพาแลง 3

ป้ายห้อยคอ งานพาแลง 3

ติหม่องได๋ ติน้องหม่องได๋
    เอาใหญ่ๆ หรือสิเอาน้อยๆ
    ห้อยคอแล่วก่ะพากันม่วน
    โอ้ยตะแม่นเพิ่นม่วน

ขนาด 3 นิ้ว x 5 นิ้ว
    300 pixel/inch

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    อะจ๊ากกกก อันนี้ป้า ย หรือ ปฏิทินตั้งโต๊ะ อิอิ
    บ่ ต้องมี ปฎิทิน นำ ได้ บ่ จ้า
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    .... งามครับ..เอาแบบนี่หละ ขนาด 3*5 นิ้ว ปฏิทินไว้ด้านหลังครับ

เอาใหญ่แนเพราะว่าสิได้เห็นชัดๆนั่นหนา...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    แม่นคืออ้ายบ่าวยางตลาดว่าละครับ ปฎิทินเอาไว้ด้านหลังเสร็จงานแล้วยังสิมีประโยชน์เด้ครับ

เอาหม่องเขียนซื่อใหญ่ๆแนเด้อครับ เพราะว่าบ่าวจัยหน้าใหญ่ย้านบ่พอเขียนฮ่าๆๆๆๆๆๆๆ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    งามจ้า โดดเด่นหลาย แต่ว่าเอาปฎิทินไว้ข้างหลังอย่างที่อ้ายดุลบอกกะดีจ้า เก็บไว้ใช้ได้นำ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    ป้ายงามจ้า เอาปฏิทินไว้ข้างหลังคือเพิ่นว่าเนาะ อิอิ เห็นด้วยอย่างแรง พะนะ

(ตอนแรกเพ็นว่าสิแกะสลักดูกแขวนคอตะของไป...บ่ต้องเฮ็ดแล้วเนาะ)
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เพ็นนี; 24-12-2009 at 08:53.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    อ้างฮอด...
    เพ็นนี...
    ป้ายงามจ้า เอาปฏิทินไว้ข้างหลังคือเพิ่นว่าเนาะ อิอิ เห็นด้วยอย่างแรง พะนะ

(ตอนแรกเพ็นว่าสิแกะสลักดูกแขวนคอตะของไป...บ่ต้องเฮ็ดแล้วเนาะ)

>>>>>คือบ่มวยผมแล้ว เอาดูกเสียบมวยผมแทนปิ่น เฮ็ดคือในการ์ตูนขายหัวเราะครับน้องเพ็น ฮ่า ๆ ๆ ซ่างคิดได้เนาะคนเฮา...<<<<<<

อยากได้อันใหญ่จ้า ถ้า 7x7 นิ้ว สิใหญ่ไปน้อ งั้น 5x5 นิ้ว กะได้จ้า อยากได้เป็นที่ระลึกจ้า เพราะว่า บัตรเข้างานที่ระลึกงานพาแลงครั้งที่ 1 และ 2 ของเด็กน้อยยังเก็บไว้อยู่เด้อ เอ! บ่ได้เบิ่งว่าอ้ายพลเอาของเด็กน้อยทิ้มแล้วบ่น้อ โอ๊ยน้อ ลืมเบิ่ง

ปล. มีปฏิทินนำ อยากได้ ๆๆ จ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    งามแท๊ แจ่มๆๆๆ อย่าลืมของผุข้าเด้อ
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

ฟ้าวสรุปเด้อครับพี่น้อง สิเอาขนาดได๋ แต่บ่าวว่า3คูณ5แนวตั้งนั้นหละเหมาะสมที่สุด บ่ใหญ่แล้วกะบ่น้อยจนเกินไป ส่วนปฏิทินมันสิอยู่ด้านหลังครับ เวลาห้อยคอสิแนมบ่เห็นดอกครับ แต่เวลาเลิกจากงาน เฮากะสามารถเอามาใช้ประโยชน์ได้ ส่วนเชือกห้อยคอที่แรกว่าสิเอาสายห้อยบัตรหว่าซั่น คึดไปคึดมาอันละ15บาท ใช้เชือกฟางแทนเอาเนาะครับ เว้าเล่นเด้อครับ ปีนี้คงบ่ใช้ริบบิ้นดอกครับ สิเอาเชือกฝ้ายขนาดเส้นผ่าศูนย์กลาง2มิลห้อยเอาครับ มันจั่งบ่ซ้ำปีที่แล้ว

:heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart: