หัวข้อ: เมนูวันคริสมาสต์จ้า

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    น่ากินจังพี่นิเอามาส้งน้องที่เกาหลีด้วยนะครับ อิอิ
    จ้าบ่าวพีแล้วต้องมีวายแดงด้วยจ้า เดียวพี่นิจัดให้ อิอิ

สาวบี ดีเลยดิจะได้ช็อปช่วงรดราคา วื้อได้หลายตัวกาเกงใหม่ อิอิอิอิอิอิอิ วันนี้ร้านขายเสื้อผ้าลด50% อิอิอิอิอิ

น่าอร่อย กินนำจ้า อยากชิม ๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มโพธิ์ศรีสุวรรณ
    กินเผื่อแน่นเด้อครับ ทางผู้น้อยบ่มีโอกาศได่กินแบบนี้ดอกครับ เป็นตากินของเพิ่นแท้ครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวมักเลาะ
    ดั่งแปรๆกินได้บ่น้อ ขอซิมนำแน่เด้อ 555

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวมักเลาะ
    ดั่งแปรๆกินได้บ่น้อ ขอซิมนำแน่เด้อ 555

แนวกินแบบนี้ละมั่จ้าที่ฝรั่งเค้ากินแต่ดั่งแต่ออกแล้ว ทำให้เค้าดั่ง โด่ง อิอิอิ

ลองทำกินเด้อจ้า 555555555555 :b-bอย่าลืมเด้อจ้าเค้าต้องงมี วายด้วย

บล็อก
    4
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ขอโทษที่คิดถึง...เด็กดื้อ
    น่าอร่อย กินนำจ้า อยากชิม ๆๆ
    จะไปทำให้กินเร็วนี้และจ้า รอก่อนนะจ้า 555555

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    อยู่เมืองนอกกะต้องเฮ็ดอาหารแบบเมืองนอกกินในประเพณีบ้านเพิ่นเนาะคับ อยู่เมืองไทยอิสานบ้านเฮากะสิแม่นลาบก้อยต้มไก่ไปจั่งซั้นหละเนาะ สุดยอดคับผม

แต่ละหม่องละที่กะเฮ็ดอาหารกินบ่คือกันปานใด๋เนาะ ทั้งๆที่ฉลองคริสต์มาสคือกัน...ดี ดีค่ะอยากเบิ่งจากหลายๆประเทศ
    ทางนี่กะส่วนมากแล้วสิอบเป็ดเป็นส่วนหลาย...ครอบครัวใหญ่ๆแหน่กะอบห่าน,ไก่งวงบางครอบครัวกะหมูอบ
    แล้วแต่ประเพณีของแต่ละครอบครัวที่เคยเฮ็ดมาทุกๆปีไปเนาะ....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    เบิ่งแล้ว กะอยากกินนำเด้ ว่าถึงไก่งวง
    ไก่งวงทางสุรินทร์ บ่ ค่อยเห็นมีเลย ถ้ามีบ่ฮู้ สิ แซ่บคือกันบ่เน๊าะ
    หมูอบ นี่พอเห็น มี ยุ แต่บ่รู้ว่าสิแซ่บคือฝีมือ สะไภ้ บ่ น๊อ ส่งมาชิมแน๊ อิอิ
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน