หัวข้อ: ความรู้สึกที่อยากมา..งานพาแลง

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

ความรู้สึกที่อยากมา..งานพาแลง

......งานพาแลง 2 ครั้งที่ผ่านมา ผมเกิดบ่ทัน ( ยังบ่ได้สมัครเป็นสมาชิกบ้านมหา ) อยากถามความรู้สึกของเอื้อยๆ อ้ายๆ พี่น้อง ที่มาร่วมงานพาแลงทั้ง 2 ครั้ง ที่ผ่านมา ว่าเป็นจังได๋
    ......งานพาแลงครั้งที่ 3 นี่..เป็นครั้งแรกที่ผมสิได้มีโอกาสไปร่วมงาน มีความรู้สึกหลายอย่าง ตื่นเต้น ดีใจ อยากเห็นหน้าพี่น้องหลายๆคนที่เคยคุยกัน รวมทั้งพี่น้องทั่นอื่นๆนำ นับมื่อนับเว็นว่ายามได๋สิฮอด..
    ...พี่น้องที่สิมาร่วมงานพาแลงครั้งที่ 3 นี่ ท่านที่บ่เคยมาร่วมงานเลย มีความ
    รู้สึกแนวได๋ รู้สึกแบบเดียวกับผมบ่ครับ...

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    บ่แม่นว่าอยากได้ที่ทาจักกะแร้เหรอ อ้ายดุลย์ อิอิ

เมื่อไหร่จิมีวาสนาได้ไปปั๊มฮ่างน้อ เอิ๊กๆ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ พ่อบักเบนซ์
    บ้านหนองทุ่ม เมืองพล ขอนแก่น ...City
    เป็น งึกๆ งักๆ อยู่แถวหน้าฮ้านครับ ครั้งที่ผ่านมา... :l-:l-

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ผมรู้สึกตื่นเต้น และคอยลุ้นว่า สิมีเงินพอค่าร้านเพิ่นบ่ซั่นดอกครับ

มีแต่คนมาลงทะเบียน แต่บ่มีคนโอนเงินเข้าบัญชี กะเลยบ่อุ่นใจปานใด๋แมะ

เป็นหนาว ๆ ฮ้อน ๆ จั่งใด๋บุครับ อย่าเฮ็ดบาปหลายเด้อพี่น้อง

ย่านให้บ่าวคนเดิมเอาเว็บบ้านมหา ไปจำนำซะดอก ฮ่า ๆ ๆ ๆ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พล พระยาแล
    ผมรู้สึกตื่นเต้น และคอยลุ้นว่า สิมีเงินพอค่าร้านเพิ่นบ่ซั่นดอกครับ

มีแต่คนมาลงทะเบียน แต่บ่มีคนโอนเงินเข้าบัญชี กะเลยบ่อุ่นใจปานใด๋แมะ

เป็นหนาว ๆ ฮ้อน ๆ จั่งใด๋บุครับ อย่าเฮ็ดบาปหลายเด้อพี่น้อง

ย่านให้บ่าวคนเดิมเอาเว็บบ้านมหา ไปจำนำซะดอก ฮ่า ๆ ๆ ๆ
    ลงไปปีใหม่นี้กะไปขายข้าวมาสา อ้ายพล เอิ๊กๆ

เป็นตาหลูโตนพ่อผู้ใหญ่บ้านแท้ล่ะ อย่าเฮ็ดบาปเผิ่นหลายเด้อพี่น้อง

ฟ้าวมาลงทะเบียนกันหลายๆ เด้อจ้า
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    งานพาแลง 1-2 ทันเกิดคือกันจ้า
    ครั้งที่ 3 กะยังบ่แน่ใจว่าสิได้ไปบ่บุ๊

แต่กะอยากไปจ้า...อยากไปพบพ้อพี่น้องบ้านมหาสุคนเลยจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    เกิดทันบ้านมหาทั้งพาแลงหนึ่งและพาแลงสองอยู่จ้า แต่บ่มีโอกาสได้ไปจาว่าสิไปแต่กะมีเหตุให้พลาดทุกเทื่อเลย.แต่เทื่อนี้บ่พลาดแนนอนจ้าอยากไปพ้อพี่น้องทุกๆคน อยากเห็นบรรยากาศที่อบอุ่น ม่วนซื่นโฮแซว..อยากเห็นว่าสิมีไผ๋มั่วหน้าฮ้านแน..แต่กะสิไปฮอดค่ำแนจั๊กนอยจ้า..

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ผมไปมา2ครั้งแล้วครับอ้าย....แต่ก่อนกะเป็นแบบคือจั่งอ้ายนั่นล่ะ ..
    ครั้งแรกไปแบบบ่อฮู้กับไผมาก่อนเลย ..ไปพ้อเฒ่าจังไรเป็นคนแรกได้นั่งติดกัน จากนั้นหลังจากพาแลง1กะได้นัดกันกินข้าวแลงอีก..ต่อมากะได้มีคุ้มสามเสนครับ..มันจั่งได้มุ่นอุ้ยปุ้ยปานนี่ ฮ่าๆๆๆ..

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    ผมไปมา2ครั้งแล้วครับอ้าย....แต่ก่อนกะเป็นแบบคือจั่งอ้ายนั่นล่ะ ..
    ครั้งแรกไปแบบบ่อฮู้กับไผมาก่อนเลย ..ไปพ้อเฒ่าจังไรเป็นคนแรกได้นั่งติดกัน จากนั้นหลังจากพาแลง1กะได้นัดกันกินข้าวแลงอีก..ต่อมากะได้มีคุ้มสามเสนครับ..มันจั่งได้มุ่นอุ้ยปุ้ยปานนี่ ฮ่าๆๆๆ..
    ..เฒ่าจังไรนี่คือไผน้อเอ๋..แม่นผุลางคนบ่..55

อ้ายว่ามันเป็นมิตรภาพต่อเนื่อง อยากให้เป็นแบบนี่ตลอดไป..

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24
    เป็นซงอุกๆอั่งๆ ถั่งเทในหัวเอิกหัวใจ
    หย่อนไปฮะฮาน คะเจ่าไว่หลายโพด
    งานพาแลง1 เกิดบ่ทัน
    งานพาแลง2 เกิดทัน ได้เข้าร่วมพ้อมติดขอบจอ
    งานพาแลง3 ตั้งใจไปเมี่ยนเพิ่นหือเพิ่นสิเมี่ยนโตกะบ่ฮู้
    ที่รู้ๆ ตอนนี้ดีใจ ตื่นเต้นค่ะ จะหอบหอมไปแจก จะเอากอดไปฝาก
    โอ๊ย...น่อ คันแข่วให่หลายๆ คน คงสิอดใจไว่ไปหย่องมื่อเดียวพุ่นหล่ะ
    สะดิ้งคือน้องได้ยินเสียงฆ้องกะแล่นตำ

Tags for this Thread