หัวข้อ: มหัศจรรย์เลข ๙

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน

พบปะพูดคุย มหัศจรรย์เลข ๙

ตอนเป็นเด็กน้อยพี่น้องทุกคนต้องเคยท่องแม่สูตรคูณน้อจ้า แต่ก่ะมีแต่ท่องบ่ได้คิดบ่ได้

เบิ่งคักๆจักเถือ มาเบิ่งคักๆเด้อจ้าว่ามหัศจรรย์ อิหลีบ่ ไผ๋ฮู้แล้วก่ะอย่าว่าให้เด้อจ้า อิอิ

มหัศจรรย์เลข ๙
    ๙ x ๑ = ๙
    ๙ x ๒ = ๑๘ ๑+ ๘ = ๙
    ๙ x ๓ = ๒๗ ๒+๗ = ๙
    ๙ x ๔ = ๓๖ ๓+๖ = ๙
    ๙ x ๕ = ๔๕ ๔+๕ = ๙
    ๙ x ๖ = ๕๔ ๕+๔ = ๙
    ๙ x ๗ = ๖๓ ๓+๖ = ๙
    ๙ x ๘ = ๗๒ ๒+๗ = ๙
    ๙ x ๙ = ๘๑ ๑+๘ = ๙
    ๙ x ๑๐ = ๙๐ ๙+๐ = ๙
    ๙ x ๑๑ = ๙๙ ๙+๙ = ๑๘ ๑+๘ = ๙
    ๙ x ๑๒ = ๑๐๘ ๑+๐+๘ = ๙

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนของหัวใจ
    จ้า ขอบคุณที่เอามาแลกเปลี่ยนกันค่ะ กะได้วิธีนี่ล่ะค่ะไปสอนเด็กน้อย กะช่วยให้การท่องสูตรคูณหรือการท่องแม่ 9 รวดเร็วขึ้น เสียดายน่าสิมีทุกแม่ค่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองลำดวน
    ขอบคุณสำหรับความรู้ดีๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆครับผม

ขอบคุณจ้าเพิ่นบี เขากะพึ่งรู้นิล่ะจ้า ได้ความรู้ใหม่ประดับสมองน้อยๆของเขาเพิ่มอีกจ้าเพิ่น
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวทองแพง; 30-12-2009 at 04:45. เหตุผล: เพิ่มเติมคำจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองเดช
    เมืองเดช ครับพี่น้อง
    เป็นเช่นนี้นี่เอง