หัวข้อ: คนผุฮ้าย

สมาชิกที่ยังไม่ยืนยันอีเมล์

คนผุฮ้าย

คนผุฮ้าย น้องนี้ปลูกหมากแค้งไว้ กลางไฮ่บ่ได้ป๋า
    ปลูกหมากอึหมากแตงไว้ กลางนากะถิ่มเปล่า
    ฝนบ่มาหยาดย้อย เลยถิ่มเปล่าดาย
    มีแต่ลมมาต้อง บ่มีฝนจักห่า
    ฝนบ่ตกเท้งให้ ดินสิแห้งไง่ผง อ้ายเอ้ย
    น้องคือกาดำปี้ เทียมหงส์มันสิค่อง คือบ้อ
    เป็นดั่งแสงหิ้งห้อย สิเส็งสู้แข่งจันทร์ได้จังได๋
    คือดังคนบ่สมโส้ง กางเกงบ่สมวาด
    คือดั่งควายบักตู้เฒ่า บ่สมเจ้าแอกไถ พี่แหลว คนผุฮ้าย

ว่าได๋ พี่น้อง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ม่วนครับเอื้อย เก่งหลายเว้าผญานี้อยากเว้าเป็นเด้ครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ กำลังใจ
    บล็อก
    1
    สวัสดีจ้า มาอ่านกลอนเพราะ ๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ นรินทร์ หนุ่มพอกะเทิน
    ณ มุมหนึ่งในเมืองหลวง

แวะมาอ่านผญา

c06: ม่วน ๆๆ ครับ คือบ่แต่ง ต่อละน้อ คนผูฮ้าย c06:

สมาชิกที่ยังไม่ยืนยันอีเมล์
    หัวแต่สิหัดแต่งดอกจ้าบ่ทัได้เก่งดอก

ขอบคุณทุกท่านที่ให้กำลังใจจ้า

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ หญ้านาง
    ม่วนๆจร้า เอื้อย ต่อๆ เลยจ้า

น้องนี้บ่สมอ้ายคือนาบ่สมกล้า
    คือปลาบ่สมบวก
    คือจั่งหมวกใส่แล้ว
    หัวผัดแป้วทางกลาง..............พะนะ อิอิ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ม่วนๆ ค่ะ ..อยากหัดเว่าผญาแนวจั่งสิล่ะค่ะเอื้อย..กับน้องหญ้านางคนนึงเด้อ เว่าผญาแนวนี้ม่วน พอดีล่ะขอฝากเนื้อ ฝากโตนำเลยเด้อจ้า ขอเป็นศิษย์นำจักคนแน่ะเด้อค่ะ..มาแต่งให้พี่น้องอ่านดู่ๆ น้องกะสิได่เรียนไปนำเนาะจ้า..
    มองต่าง..อย่างปลง

คุณมิกหัดแต่งผญาว่าซั่น
    อ่านแต่ละบทมีแต่ม่วนๆจ้า
    LET IT BE...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1
    เอื้อยแต่งกลอนได้ม่วนและน่าหลีโตนหลายจ้า

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ พลายแก้ว
    หล่านางเอย...
    อ้ายนี่เปรียบเสมือนปลาเข็งข่อน หนองนาน้ำเขินขาด
    คันแม่นฝนบ่มาหยาดให้ สิตายแล้งแดดเผา นั่นแหล่ว
    แนวว่าคนจั่งอ้าย เป็นคือพลูลำค้าง ปลายซานอันเหี่ยวแดด
    คันแม่นสาวบ่ตักน้ำพรม บ่อมน้ำพูดไว้ พลูสิแห้งเหี่ยวตาย สาแหล่ว...

Tags for this Thread