หัวข้อ: ขีดเส้นไว้แค่อ้ายฮัก...... เอิ๊ก

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8

ขีดเส้นไว้แค่อ้ายฮัก...... เอิ๊ก

ขีดเส้นไว้แค่อ้ายฮัก
    คำร้อง/ทำนอง : ธีระปลัด

เพลง ) อ้ายเข้ามาแทรกอยู่กลางหว่างใจ
    ทำให้น้องหวั่นไหวคิดไปลายต่าง
    แต่ยังดีที่มีสติอยู่บ้าง
    จึงขีดช่องว่างมอบให้ได้เพียงอ้ายฮัก

น้องบ่อยากตัวไผดอกอ้าย
    คงสิเป็นมารร้าย ถ่าตั๋วให้ชายหลงรัก
    ขอออกโตไว้ก่อนเด้ออ้ายฮัก
    อย่ามาเสียหลักอยู่หม่องนี่คุณพี่

ลำ ) มีหยังกลุ้มสุมใจอ้ายบ่าว บอกให้สาวรับรู้เรื่องชู้หรือเรื่องแฟน
    ใจคับแค้นแล้วจั้งอ้วยมาหา ให้เฮาเช็ดน้ำตาแล้วกะลาไปซ้ำ
    จำต้องบอกความจริงกับพี่ ย้อนนางมีคู่ซ้อนสิมาอ้อนกะบ่หัน
    ได้ทอนั่นแค่อ้ายฮักน้อคนดี ขอให้อ้ายไปมีคนที่ดีกว่าน้อง

ท่อนแยก ) ถ้าบอกออกไปว่ารัก
    ย้านอ้ายจมปรักอยู่กับความรักหลอกลวง
    น้องก็บาปหลายถ้าเฮ็ดให้ต้องช้ำทรวง
    ให้ความเป็นห่วงแบบอ้ายฮักแทนแฟน

อย่าหา ว่าหลายใจเด้อ
    ไม่ได้เสนอ เข้าไปเป็น ตัวแทน
    คำว่ารัก น้องนั้นก็ยังหวงแหน
    เก็บไว้ให้แฟน ตัวจริง คนเดียว ในใจ

ลำ ) ขอเอาไว้ บ่ได้เป็นแฟน กะขอให้เป็นพี่ ความหวังดีที่มีกับน้องเก็บเอาไว้ดังเดิม
    ให้อ้ายเริ่มนับหนึ่งกับเขา คำว่าเหงาให้มันเซาไปสาอย่าเหลือในใจอ้าย
    ส่วนฝันร้ายถิ่มมันไปสาพี่ ความสุขีรอถ้า อย่ามัวเศร้าหม่นหมอง
    ให้อ้ายมองไปถึงวันข้างหน้า อย่าโสกาถึงเรื่องในอดีต บ่มีไผผิดดอกเด้ออ้าย ดอกเด้ออ้าย
    tim:tim::1-:1-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ธีระปลัด; 21-01-2010 at 15:56.

Membership renewed สัญลักษณ์ของ บ่าวจ้ำ
    ขัวข้วมของหนองคาย
    บล็อก
    2

[จ้ำแจมจัง]

มีคนร้องออกอัลบั้มเปนเพลงมื่อได่
    บอกแหน่เด้อครับ...สิไปซื้อมาฟัง
    อ่านแต่เนื้อเพลงกะมักหลายแล้ว

เก่งๆๆๆๆ....สุดยอดครับ
    ..Dreams it, Believe it, Do it..

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8
    ขอบคุณบ่าวจ้ำครับ ที่ติชม ฝีมือยังบ่ถึงดอกครับ หัดๆฝึกๆมาให้พี่น้องบ้านเฮาแนะนำนี่หละครับ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    หลานธีระปลัดจ๋า ป้าอยากร้อง ลำกลอนนี้ แท้ คือสิเป็นตาม่วนเนาะจ้า ได้นักร้องแล้วบอน้อหลาน

ม่วนจ้า อยากฟังเด้จ้า ป้าจ๋าร้องมาสู้ฟังแนะจ้า อ้ายเพิ่นแต่ง ป้ากะเป็นคนร้องเนาะจ้า อิอิ
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

บล็อก
    8
    เอาเลยครับ คุณป้า ร้องมาให้พี่น้องฟังนำกันครับ เอาเลยครับ :1-tim:tim::1- อัดมาฟังนำเด้อครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ธีระปลัด; 13-01-2010 at 09:27.

ม่วนค่ะ....ขีดเส้นไว้แค่อ้ายฮัก อย่าล้ำเส้นเด้อ อิหล่าสิบาปหนัก เพราะหลงฮักอ้ายฮัก ....อิอิอิ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    อิอิอิโอเคจ้าหลานๆจ๋า แต่ว่าหลานธีระปลัดเพินสิให้ป้าร้องบอดอกจ้า อิอิอิอิ อีกอย่าง ป้าย้านป้าดังนั่นน๊าอิอิอิ เดี๋ยว นักร้องคนอื่นๆเพินสิขายแผ่นบอออก เหอ เหอ เอห พุ้นแหล่ว แต่เพลงนี้ถ้าป้าฮู้ทำนองป้าก็สิลองร้องให้ฟังยุดอกจ้า ขอบใจหลานๆทุกๆคนที่มาคอยช่วยเชียและถ่ารอฟัง จุ๊ฟๆๆๆๆๆ

อิอิอิร้องได้ยุจ้าหลานธีระปลัดจ๋าแต่ป้าบอฮู้ว่าทำนอง แบบได๋อิอิอิอิ อยากฟังทำนองเบิงจ้าอิอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ paula

พบปะพูดคุย

ขีดเส้นไว้แค่อ้ายฮัก...... เอิ๊ก

เข้ากับชีวิตเป้ยจังเลยฮ้า คึ คึ