หัวข้อ: ป๊ะ..ไปเที่ยวบ้านจำปา..อิ อิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา

ป๊ะ..ไปเที่ยวบ้านจำปา..อิ อิ

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=-VUDjkzx1k4
    บ้านดินลีลาวดี ขออนุญาติเจ้าของบ้านหลายๆเด้อค่ะ

เห็นผู้สาวหลายคนอยู่
    คนได๋น้องจำปาน้อ

เพลงกะฉึ้งๆดีน้อจ้า อิอิอิ
    LET IT BE...

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    บ้านดิน กำลังเป็นที่นิยมครับจำปา เพราะเย็นและใช้ทุนน้อย ที่ชัยภูมิผมเคยเห็นบ้านดิน ไม่น่าเชื่อว่าจะแข็งแรงและทนทาน เข้าไปข้างในเย็นสบาย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ดอกหญ้าในป่าสน
    เห็นผู้สาวหลายคนอยู่
    คนได๋น้องจำปาน้อ

เพลงกะฉึ้งๆดีน้อจ้า อิอิอิ
    ...ฮ่าๆๆเอื้อยดอกหญ้าตาถึง...
    จำปากะบานเพ้อเว้อเพ้เว้อยู่แถวนั่นหล่ะค่ะ อิๆๆๆ
    จำปายังบ่มีที่มีทางหลายปานนั่นดอกค่ะ พอดีไปหาเลาะแล้วเห็นกะเลยเอามาให้เบิ่งค่ะ
    เป็นจังได๋สนใจบ่ค่ะ....

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พล พระยาแล
    บ้านดิน กำลังเป็นที่นิยมครับจำปา เพราะเย็นและใช้ทุนน้อย ที่ชัยภูมิผมเคยเห็นบ้านดิน ไม่น่าเชื่อว่าจะแข็งแรงและทนทาน เข้าไปข้างในเย็นสบาย
    แม่นค่ะอ้าย การสร้างบ้านดินคนสร้างกะต้องสร้างด้วยใจรัก ค้าใช้จ่ายกะบ่แพงคือใช้อิฐใช้ปูน เฮ็ดแล้วกะอยู่สบายเทิงบ้านและเจ้าของบ้าน วาแล้วกะจะหาทีดินไว้สร้างจักหลังยุค่ะ

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    เห็นวิดีโอแล้วน่าสนใจนะคะ

อิสระ เสรี เสมอภาค

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เฮ็ดหลังใหญ่เป็นตาอยู่ครับ..ถ้าหลังน้อยสิคือเตาเผาถ่าน

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ จำปา
    ...ฮ่าๆๆเอื้อยดอกหญ้าตาถึง...
    จำปากะบานเพ้อเว้อเพ้เว้อยู่แถวนั่นหล่ะค่ะ อิๆๆๆ
    จำปายังบ่มีที่มีทางหลายปานนั่นดอกค่ะ พอดีไปหาเลาะแล้วเห็นกะเลยเอามาให้เบิ่งค่ะ
    เป็นจังได๋สนใจบ่ค่ะ....
    ฮ่าๆๆๆ บานเพ้อเว้อเพ้เว้อยู่แถวได๋น้อ

จำปาสนใจบ้านดินแบบนี้แมนบ่
    เอื้อยเพิ่งเคยเห็นนิแหละจ้า
    อยากเฮ็ดนำอยู่แต่บ่มีตังค์ อิอิอิ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ดอกหญ้าในป่าสน
    ฮ่าๆๆๆ บานเพ้อเว้อเพ้เว้อยู่แถวได๋น้อ

จำปาสนใจบ้านดินแบบนี้แมนบ่
    เอื้อยเพิ่งเคยเห็นนิแหละจ้า
    อยากเฮ็ดนำอยู่แต่บ่มีตังค์ อิอิอิ
    ขะเจ้าบ่ได้เอาเงินเฮ็ดเด้หล่ะเอื้อย 555
    เผิ่นใช้แฮงจากคนเฮ็ด และกะดินกับแกลบ เฟียง น้ำ ตั้วค่ะเอื้อย อิๆๆ
    ถูกกว่าบ้านที่สร้างด้วยอิฐ เผิ่นวาหนะ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ จำปา
    ขะเจ้าบ่ได้เอาเงินเฮ็ดเด้หล่ะเอื้อย 555
    เผิ่นใช้แฮงจากคนเฮ็ด และกะดินกับแกลบ เฟียง น้ำ ตั้วค่ะเอื้อย อิๆๆ
    ถูกกว่าบ้านที่สร้างด้วยอิฐ เผิ่นวาหนะ
    แฮงคนกะต้องจ้างอยู่ดีแหละจ้า
    นอกจากเฮ็ดเองเนาะ
    แต่เฮ็ดบ่เป็นคือเพิ่นเด้หล่ะ
    บ้านมันสิออกมาจังได๋น้อ ฮ่าๆๆๆ