หัวข้อ: ฮักกันเด้อเฮา...ชาวบ้านมหา

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร

ฮักกันเด้อเฮา...ชาวบ้านมหา

ขอสัญาในใจนี้ สิบ่มีใจแปรเปลี่ยน

หรือหมุนเวียนไปจากเจ้า พี่น้องอ้ายทุกๆคน

เจ็บหรือจนสิทนไว้ ทางในใจบ่เป็นอื่น

บ่หวนคืนไปจากเค้า ที่เคยเว้าแต่ก่อนมา

คำสัญญาที่เคยเกี้ยว ทางเคยเทียวที่เคยย่าง

ทุกๆคนยังเคียงข้าง บ่เคยม่างหรือห่างลา

น้องจึงมาสัญญาไว้ ขอฝากใจรวมเป็นหนึ่ง

ให้คิดถึงกันไว้บ้าง เด้อพี่น้องทุกๆคน

ม่วนบ่ม่วนขออภัยเด้อครับมือใหม่ครับบืนบกบืนบากเผื่อสิจบได้แต่วัฒรตั้งใจแฮงๆครับ:heart::heart::heart:

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ยามได้มาคั่นเห็นแล้ว สิบอแซ่วดอกไปไส
    มาฮ่วมใจในสัมพัน ได้พ้อกันนั่นน้อเจ้า
    หัวใจเหงาที่เคยว่าง พอมีทางดีขึ้นแน
    ยามได้แวเข้ามาเว้า คุยนำเจ้าแล้วซื่นใจ
    เว้ากันไปให้หายเศร้า พอแก้เหงาได้จั๊กนอย
    พาให้พลอยได้เว้า ยามได้เข้ามาแต่งกลอน
    บอออนซออน อีหยังแหล่ว มวนแซวๆหัวใจซวง
    พอได้มาดอกทักท่วง ดีขึ้นตั้งว่าหลาย ซำบายใจคั่นหายวุ่น
    เป็นจังบุญได้มากล่าว ทุกเรื่องราว ได้กล่าวต้าน หัวใจนั่นแมนซำบ๋าย แท้แหล่วจ้าอิอิอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กาฬสินธุ์ถิ่นไดโน
    ม่วนน้องม่วน ขนาดมือใหม่เด้นิ ตะก่อนคือสิแต่งจีบขนาดเนาะน้อง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดจ่อย
    ให้ฮักแพงกันเอาไว้ไทยมหาอย่าเป็นต่าง
    คือจั่งทางหนึ่งเส้นถนนนั้นร่วมหย่างเดิน

ฮักพี่น้องบ้านมหาหลายครับ