หัวข้อ: แกงเผ็ดไก่ แนวกินยามหมู่มายาม

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เรื่องฮิตน่าอ่าน แกงเผ็ดไก่ แนวกินยามหมู่มายาม

มื้อนี้สิมีหมู่มาหา บ่าวจัยเลยคิดเมนูไก่มาเฮ้ดให้หมู่กินบ่าวแล้วแลงเนาะครับ
    เดิมทีบ่าวเป็นคนกินเผ็ดแนจักหน่อยเลย เอาเมนูนี้ละกัน ผัดเผ็ดไก่(เหนียว)บ้านเนาะครับ

แกงเผ็ดไก่ แนวกินยามหมู่มายาม

เครื่องกะมีเท่าที่เห็นละครับ พริกแกงเผ็ด พริกหยวก พริกไทอ่อน
    ใบกะเพรา หมากแข้ง(มะเขือพวง)ขิงซอย อันนี้แล้วแต่สิคึดได้ครับ
    บ่มีหลักสูตรตายโต อยากกินหยังกะหามาใส่เลยครับมันสิแซบเอง

ที่สำคัญขาดบ่ได้กะคือ ไก่ครับไปซื้อมาให้เพิ่นสับให้พร้อมมันจั่งบ่ยากเฮา
    มาฮอดบ้านกะจัดการล้างน้ำให้สะอาดก่อนครับ จากนั่นตั้งกะทะ
    ผัดพริกแกงให้หอม หรือว่า เอาจนจามกะได้ครับแล้วเอาไก่ลงไปผัดให้สุก

พอน้ำมันฮ้อนผัดพริกแล้วเอาไก่ลงจนว่าไก่สุกใส่น้ำซุปรึว่าน้ำกินกะได้ครับ
    ลงไปนิดหน่อยค่อยๆใส่เด้อครับอย่าสิเทลงไปเทือเดียวละมันสิโพดน้ำเด้เดียวสิกลายเป็นแกงล่ะ

ไก่สุกแล้วจัดการปรุงตามมักครับน้ำปลา น้ำตาล ผงนัว(รสดี)ซอสปรุงรส
    แล้วกะเอาผักที่สุกยากลงก่อนครับ เช่น หมากแข้ง พริกหยวก พริกไทเม็ด

ใส่ลงไปแล้วจัดการคนให้มันเข้ากันปิดฝาไว้ให้มันสุกก่อน

หลังจากทุกอย่างสุกแล้วจัดการเอาใบกะเพราลงไปคนแล้วปิดไฟยกลงเตรียมเสริฟได้เลยครับ

และนี้หน้าตาของแนวกินแลงสำหรับคนสามคน ยังมีอีกอย่างไก่มันโตใหญ่เฮ็ดบ่เบิ่ดต้มยำอีกจักหม้อเนาะครับ

ตามมด้วยเมนูซดฮ้อนๆครับ ต้มไก่เหนียว จักถ้วยเนาะครับ

อันนี้กะตามภาพเลยเนาะครับ น้ำฮ้อนแล้วกะเอาไก่ลงไปเลย ย้ำน้ำฮ้อนค่อยใส่ไก่ลงไปเด้อครับ
    เพราะฉนั้นมันสิมีกลิ่น ใส่แล้วบ่ต้องคน มันสิคาว ปล่อยให้มันสุกก่อนค่อยคนเทือเดียวครับ

ปล่อยไว้ด่นแล้วน้ำเดือดปุดๆเลย จัดการปรุงรสตามมัก พริกน้ำปลา ผงชูรสหมากขามส้ม หมากเขือเทศ หอมหัวใหญ่ ต้นหอมผักชี

เสร็จแล้วตักมาเสริฟเลยครับ หมู่นั่งกลืนน้ำลายบอกหิวแล้วๆๆๆๆๆตะแม่นด่นพะน่ะอิอิิอิอยากกินแซบต้องใจเย็นๆตั๋วะ

ตั่งภาพเลยครับ ไข่ข้าใครอย่าแตะ

พร้อมเสริฟแล้ว

มาเด้อครับบาดนี้ มาล้อมวงนำบ่าวจัยและเพื่อนๆเด้อครับ
    ขอโทษบางลีลาแต่งกายบ่สุภาพ
    ขอบคุณพื้นที่บ้านมหาที่ให้บ่าวจัยได้เสนอแนวคิด แนวกินซุมื้อนี้ครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 08-02-2010 at 12:05.
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    โอ๊ะ มายั่วต่อมหิวคักแท้น้อ บ่าวจัย ไปหาแนวกินสาก่อนเด้อครับ หิวแล้ว ฮ่า ๆ ...
    น่ากินมากครับ เดี๋ยวขอจำสูตรแกงเผ็ดไก่ไปเฮ็ดกินแหน่เด้อครับ...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์; 08-02-2010 at 12:59.

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    บู๊ยยยย...มีลีโอพร้อม มันกะแซบนั่นแหล่ว อิอิ....

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    ในครัวหม่องนี่คือเป็นสิคุ้น ๆ น่อ... คือจั่งเคยไปต้มปลานี่ล่ะค่ะ แกงเผ็ดไก่เป็นตาแซ่บขนาดเลยค่ะ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี
    เป็นตาแซบแท้เน้อ ต้มพวงไข่ไก่ พะนะ ซ้ดฮ้อนๆๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    สิได้ไปลองชิมฝีมือเด้อบาดนี่ ว่ามันสิเป็นแนวได๋ มี 037 แกล้มนำกะคักละเนาะ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวห้วยละโอง
    สิได้ไปลองชิมฝีมือเด้อบาดนี่ ว่ามันสิเป็นแนวได๋ มี 037 แกล้มนำกะคักละเนาะ
    285 ซะเนาะหิ้วมานำเด้อสิพาไปทำลายโซดาบ้านอ้ายเอ๋ คนตระการฮ่าๆๆๆๆๆ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ทั้งแกง ทั้งต้ม เป็นตาแซบแท้ๆคับ ซดน้ำต้มฮ้อนๆเด๊เนาะ หิวข้าว

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    บุ้ยย หนุ่มโสดเป้นระยะ เฮ้ดกับข้าวกินเอง ตะแซ่บน้อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    กลิ่นหอมฮวยๆออกมานอกจอเลยครับได้ซดน้ำแกงนำจักโบกคึสิมีแฮงคักเนาะ

Tags for this Thread