ไปเที่ยวนำกันจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

กลับบ้านทั้งทีก่าอยากไปเที่ยวหลายๆที่เนาะค่ะ

มีเวลาก่าเลยได้ไปสถานที่ตามรูปนี่หล่ะจ้า

ก่อนอื่นต้องโด้ปก่อนเด้อค่ะ เอาแฮงเนาะ

[HTML][/HTMLไปเที่ยวนำกันจ้า]

สงสัยสิติดแล่วหล่ะ แซ่บดีเด้หล่ะ บางบัวทอง- เชียงใหม่ 7 ชม.ค่ะ ถนนก่าบ่ดีแหม เครียดคัก เซ็งๆ

ขึ่นเหนือค่ะ เชียงใหม่คือเก่า อิอิ ผ่านกำแพงเพชรค่ะ อดจอดรถซื้อกล้วยบ่ได้

[/Sไปเที่ยวนำกันจ้า

ไปวัดก่อนอื่นเลยค่ะ วัดชัยมงคล ขาประจำค่ะ ปล่อยปลาปล่อยนก ว่าสิถ่ายรูปตอนนกบินออกพะนะ กดบ่ทันบินหนีไปหมดเลย ฮ่า

ตามด้วยปล่อยปลา ปล่อยเต่าค่ะ

IZE]ไปเที่ยวนำกันจ้า

ไปบ้านน้าสาวค่ะ อยู่พุ่นหลังเขา ขายส้มตำ น้ำหวานต่างๆ ขายดีเด้หล่ะเพิ่นหน่ะ ขนาดหมู่บ้านน้อยๆแหม

[HTML][ไปเที่ยวนำกันจ้า/HTML]

บ้านเลาปลูกผักในต้นไผ่พะนะ แปลกดีแหม บ่เคยเห็น

ตำแซ่บชัยภูมิ พะนะ แซ่บของเพิ่นอยู่เด้หล่ะ ไผผ่านมาทางหลังเขา อ.แม่ออน ก่าแวะเด้อจ้า

มื่อนี่ขึ่นดอยสุเทพค่ะ ใหว้พระเอาบุญก่อนดอก[/COLOR]
    [/B]

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

ใหว้พระเอาแฮงก่อนจ้า

กลับมาบ้านเฮาดีกว่า ถนนหนทางดีกว่าเยอะเนาะค่ะ ดอกไม้งาม ฝือมือพ่อปลูกค่ะ

มื่อนี่พ่อเลาบ่อยู่เลยหดผักจักหน่อยก่อน ปกติหน่าที่เลา บ่กล้ายาดเลาดอก

สูบน้ำบาดาลเอาค่ะ แถวบ้านอึดอยากน้ำคัก แล้งแหม

อาหารประจำค่ะ กินทุกมื่อที่อยู่หนั่นแหม บ่เบื่อเลย

กินกันหลายคนแซ่บเนาะ ใต้ต้นไผ่หลังบ้านค่ะ เย็นดี

ไปเที่ยว มอหินขาวค่ะ ยกกันไปเกือบทั้งตระกูลแหม

ห่ามคุยกันเด้อค่ะถ้าไปมอหินขาว ฝุ่นหลายคักสิกินดินโดยบ่ตั้งใจสั่นดอก อิอิ เอิ้น มอหัวแดงจังสิคือเนาะ

ตามๆเพื่อนในบ้านมหาไปวัดห้วยมงคลค่ะ สวยงามดีเนาะ

มาแล่วก่าอดบ่ได้ที่สิเฮ็ดบุญบริจาคเนาะค่ะ

ลอดใต้ท้องช้างนำค่ะ เพิ่นว่าดีพะนะ

ไปพัทยามาค่ะ เลยไปสวนนงนุชมา บ่ได้ไปเกือบ 20 ปีแล่ว เปลี่ยนไปหลายขนาด

ขี่ช้างนำค่ะ ย่านโหง่ยลงหลาย บ่คือขี่ควายบ้านเฮาเนาะ ถนัดคัก อิอิ

ลูกช้างน้อยหน่าฮักหลาย ช้างมาจากชัยภูมิก่าหลายโตอยู่เด้จ้า คนคุมช้างบอก นึกว่ามาจากสุรินทร์หมดแหม

มีโชว์นำเด้ค่ะ

โชว์ก่างามอยู่ค่ะ คนไปเที่ยวหลายคัก ส่วนมากต่างชาติ แล่วก่านักเรียนไปทัวร์ค่ะ

สุดท้ายก่ามาใกล้ๆกรุงเทพค่ะ แถวบ้านเมแหล่ะ เที่ยวตลาดน้ำไทรน้อย บางบัวทองค่ะ

สิมีเฉพาะเสาร์- อาทิตย์ค่ะ

หน่าอยู่ค่ะ มีคลองผ่าน บ้านเรือนเพิ่นก่าเป็นตาอยู่

เบิ่งบ้านด้านหลังเมเด้อค่ะ งามเป็นตาอยู่เนาะ คือสิเย็นดีหลาย

ทัวร์รอบนี่ก่ามีแค่นี่แหล่ะค่ะพี่น่อง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21
    ขอบคุณครับที่แบ่งมาให้เบิ่ง เมืองไทยกะมีหม่องไปเบิ่งไปแยงหลายอยู่เด้น้อครับ
    อ้าว มีนา พฤษภา ไปไสน้อ คือมีแต่นางเอกเฮาผู้เดียวที่นำเสนอ
    แต่เบิ่งแล้วกะเป็นตาออนซอนนำเผิ่นครับ ทัวร์นี้คือสิหม่วนน้อครับ
    ออนซอนนำเผิ่นมักเฮ็ดบุญสุนทานนี่หละครับ ขออนุโมทนานำแหน่เด้อครับ

Membership renewed สัญลักษณ์ของ Sweet_M
    เห็นแล้วอยากกลับบ้าน คึดฮอดแม่อ่ะ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    ว่าแม่นได้ไปนำพี่เมษาเอาโลดค่ะ ม่วน ๆ ค่ะเอาอีก ๆๆๆ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    ขอบคุณครับที่มาให้ดู สวยงามมากครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ป๊าดดดดดดดเอื้อยเมษา ผมมาหม่องนี้ได้ไปเกือบทั่วประเทศเลยฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆยังเหลือภาค ใต้ครับบ่ได้ไป เอามาให้เบิ่งแนเด้อรับฮ่าๆๆๆๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แตงอ่อน
    ม่วนๆ ขอบคุณสำหรับทริปดีๆเด้อ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย แตงอ่อน; 19-03-2010 at 17:03.