หัวข้อ: ยำวุ้นเส้น เพื่อสุขภาพจ้า

ยำวุ้นเส้น เพื่อสุขภาพจ้า

ขอยกให้เป็นเมนูเพื่อสุขภาะเนาะจ้าสำหรับยำวุ้นเส้นครั้งนี่...
    ช่วงคริสต์มาส กินอบเป็ด+ของหวานฉลองคริสต์มาสเยอะเกิน ฟิตเนสกะปิด หนหวยเลยหละ
    มื้อวานนี่ฟิตเนสเปิด มื้อนี่กะเปิดเย้ๆ ไปซะมื้อละ2ชั่วโมงเลย อิอิ...แล้วกะปิดปีใหม่อีก
    มาฮอดบ้านเทิงเมื่อยเทิงหิว แล้วซ่อยหยังได้หละ555++อาบน้ำแล้วกะเลยนั่งคึดว่า เอ่อ สิกินหยังดี
    ซอกตู้ในครัวหลืบนั่นหลืบนี่ เห็นวุ้นเส้น ได้การ ยำวุ้นเส้นดีกว่า ลงมือเลยจ้า ง่ายๆ

ออกมาแล้วหน้าตาประมาณนี่หละ บ่รู้ว่าเพื่อสุขภาพหรือบ่ อิอิ

เครื่องปรุง กะหาเอาตามที่มีในครัวหละจ้า มีนั่นขาดนี่ตามเคย ครัวไกลบ้านเนาะ
    เนื้อปลาหมักเกลือ นึ่งเลยจ้า ใส่ตะไคร้ใบมะกรูด สิได้บ่คาว ลอกหนังปลาถิ่มไปยีๆหาก้างจักหน่อย
    ปูอัดหั่นตามชอบ
    เห็ดหูหนูขาวแห้งแช่น้ำให้นิ่ม ตัดเอาแต่ส่วนอ่อนๆ ต้มในน้ำเดือดจัก5-10นาที
    ก้านคะน้าหั่นลวกพอสุก
    แครอทหั่นเส้นเคิ่งหัว
    มะเขือเทศหั่น1ลูก
    หอมหัวใหญ่หั่นเคิ่งหัวพอ
    ก้านผักเซเลอรี่หั่น
    ไผมีกระเทียมดองกะใส่ตามชอบเด้อจ้า ข่อยบ่มีแหม๋
    ถั่วขาวต้มสุก ผักชีสับ
    วุ้นเส้นแช่น้ำพอนิ่ม ลวกให้สุก
    น้ำยำ....
    ตำพริกขี้หนูสวนติ๋มใส่15เม็ดจ้า
    กระเทียม1กลีบ
    น้ำหมากนาว น้ำปลา น่้ำเชื่อมมักรสใด๋นำกะใส่ได้ตามชอบ
    เตรียมเครื่อปรุงทุกอย่าให้พร้อมจ้า ลวกวุ้นเส้นอันดับสุดท้าย ใส่ชามคลุกๆให้เข้ากัน
    เฮ็ดง่ายๆจ้า ลดเนื้อสัตว์ใหญ่ ลดแป้งแหน่...อยากผอมเนาะอดเอา อิอิอิ
    ติ๋มเฮ็ดแนวกินสิบ่ค่อยตวงดอก กะเอาจ้า....

เชิญแซบจ้าพี่น้องบ้านมหาที่รัก...

จานนี่ฝากพี่มิกโดยเฉพาะจ้า นางรำบ้านมหาเนาะ อย่าอดกินหลายเด้อ หวิ่งเด๋พี่...อิอิ
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองลำดวน
    ขอบคุณสำหรับเมนูเพื่อสุขภาพเด้อครับ สิลองเบิ่งครับคือสิแซบหลาย

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    โอ..ตาแซบคัก ยำวุ้เส้นเพื่อสุขภาพ พะนะ
    ผมกิน กะเสียสุขภาพคือเก่า ย่อนอดแกล้มเบียร์บ่ได้นี่แหล่ว เนาะ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    น้องติ๋มเฮ็ดอิหยังก็น่ากินไปหมดนั้นละ อิอิๆๆ(อาหาร)ปีหน้ามายําสู่อ้ายกินแหน่เด้อหล่า
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ปร๊าดดดดดดดดดดดดดด..อ๋อยย คือมาโพสแต่เวลาทุ่ม สองทุ่มนิน้อนาง.. ตาลายเด้ บาดเนี้ยะ..ครึๆๆ..
    มองต่าง..อย่างปลง

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    พอดีเลยครับพี่ติ๋มกำลังขาดกับเเกล้มพอดีครับ อิอิ

ตาแซบคักจ้าพี่ติ๋ม พี่ติ๋มดูดเส้นให้แพงกินนะจ้า คิคิ พริกตั้ง15เม็ดน้องตายแท้จ้า 5เม็ดกะเผ็ดคักแล้วจ้า
    ได้เมนูวันหยุดยาวพอดีเลยจ้า เดี๋ยวสิมาส่งการบ้านจ้า หน้าตาสิออกมาตาแซบแบบนี้บ่น้อจ้าแพงเฮ็ด
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองเดช
    เมืองเดช ครับพี่น้อง
    เป็นตาแซบแท้
    มาให้ซิมเบิ่งแน่ครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    ขอกินนำแหน่ครับ เป็นตาแซบแท้

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ paula
    วันปีใหม่ทางนิ่ก็ซึนึงปลานิลเพื่อสุขภาพมาแจมนำเด้อ อิ อิ แต่วันที่ 31 ยังนั้งเฮ็ดงานบ่คือขาวบ้าน ฮือๆๆๆ

Tags for this Thread