หัวข้อ: มาเด้อ มาสาปลาทางยโสธรกัน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ แจ่มใสยิ้มสวย
    บล็อก
    18
    สวัสดีน้องหน่า พี่หญิงแจ่ม ก็กลับบ้าน ไปสูบปลามาเหมือนกัน มันมากๆ นั่งลุ้นนะ ฮ่าๆ

ฝั่งยโส อุดมสมบูรณ์ดีเนาะจ้า

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    อยากไปกินข้าวป่า เป็นตาม่วนแมะเอื้อย
    ตอนเพ็นนีอยู่ระยองได้ไปกินข้าวป่ายุหนองปลาไหลครั้งแรก 55+
    หาปลาบ่เป็น บ่กล้าจับปลานำ แต่กะมักแลนตามขะเจ้า ย้อนมักกินข้าวป่านี่หล่ะ แซบๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเคน
    อุบลฯ เมืองดอกบัวงาม
    ได่ปลาหลายคักเนาะ เอามาเผาเกลือกับน้ำจิ้มเด็ดๆเบิ่งเนาะ สงกรานต์สิไปสูบปลาคือกันล่ะ
    พี่น้องผ่านไปทาง สำโรง อุบลฯ กะแวะได่เด้อครับ

Membership renewed สัญลักษณ์ของ Sweet_M
    ป้าดดด บักสองซาวนี้ขาดบ่ได้แม่นบ่ อิอิ
    .....โลกหมุนไป ใจอยู่กับเสียงเพลง ชีวิตฉันคืออิสระ I am what I am.....

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวจัย
    โอ้ย..เห็นบรรยากาศแล้วคิดฮอดสระยุบ้านเด้ครับอยากไปส่าปลาคือเพิ่นแฮง
    ปลากะได้หลายคักเนาะครับ มักแต่น้องผุนั่นละครับ น้ำเปลี่ยนนิสายยยยยยยโตงค้างยุฮ่าๆๆๆๆๆๆๆ

บ่ายจัยกะดาย แนมเบิ่งตะแนวเดียวล่ะน้อ หลานชายตั่วจ้า พ่อมันพากิน มันกะกินนำ

น้าเอาเหล้า 100 piper ไปฝาก มันบ่กิน น้ากิเมาหัวราน้ำคือกันจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ แจ่มใสยิ้มสวย
    สวัสดีน้องหน่า พี่หญิงแจ่ม ก็กลับบ้าน ไปสูบปลามาเหมือนกัน มันมากๆ นั่งลุ้นนะ ฮ่าๆ

ฝั่งยโส อุดมสมบูรณ์ดีเนาะจ้า
    สงสัยพี่หญิงแจ่มนั่งเฝ้าอยู่เทิงคันนาแน่ๆเลย น้องหน่าเห็นขี้ตม (ขี้เลน) บ่ได้จ้า ถ้าเห็นกระโดดลงเลย ดีนะปีนี้ปลาดุกไม่แทงมือ

แต่สนุกมากๆจ้า โดยเฉพาะตอนกินข้าว รวมกันหลายๆคนพี่ๆน้องๆ แย่งกันกิน สนุกดี

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ได้ปลาหลายแท้ๆคับ ปลาค่อมีแต่โตใหญ่ๆ อยากกินจี่ปลาเด้เนาะ เนื้อคือสิหวานดี กินข้าวป่าแซบปานหยัง

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    นั้นๆๆบ่แหม่นปลาบ้านพงหลงไปบ้อนั้น ปลาข่อโต๋ใหญ่ๆนั้นมันบืนไปจากสีเกดตั๋วนั้นพงจำได้ยุ
    555555555

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    โอ้บรรยากาศแบบนี้ชวนให้คิดฮอดบ้านคักครับ...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    โอ้ยยยย ! อยากไปอยู่ท่งพู้นนำเด้เนาะ คือสิบ่อึดอยู่ อึดกิน