หัวข้อ: ทำบุญกินก๋วยเตี๋ยวฟรีจ้า

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

รอบยิ้มพิมใจ ทำบุญกินก๋วยเตี๋ยวฟรีจ้า

เนื่องด้วยวันที่ 15 ที่ผ่าน สาวผู้ฮ้ายเมรีได้ ทำบุญเลี้ยงพระ หรือ ทำบุญขึ้นร้านใหม่
    มีอาหารกันกินหลายๆๆอย่าง (ที่สำคัญ เมรี เลี้ยงก๋วยเตี๋ยวฟรีสำหรับมื้อนั้น)
    ขอบคุณหลายๆๆเด้อ สำหรับ น้องออม&บ่าวพี เจ้าตัวบ่ได้มายัง ให้ตัวแทนมาอีก
    แต่ว่ามากะมาเช้าโพด บอกว่าๆๆ เพลๆๆๆ บุญได๋ที่เจ้าทำขอให้คืนเจ้า เป็นร้อยๆๆพันเท่าสาธุ มีภาพมาชมเล็กน้อยจ้า

ทำบุญกินก๋วยเตี๋ยวฟรีจ้า
    หลวงพ่อเพิ่นเจิมกะตร้าใส่เงินให้จ้า สาธุ บ่หวังหลายดอกจ้า ให้เงินเต็มกะตร้าทุกวันๆๆกะมีความสุขแล้วจ้า อิอิ

หลังจากพระเพิ่นฉัน เสร็จแล้ว เริ่ม ทำก๋วยเตี๋ยวแจกญาติยมที่ร่วมทำบุญนำจ้า
    และลูกค้าทีเคยมาอุดหนุน
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวผู้ฮ้าย; 27-01-2010 at 19:19.
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    สาธุ ขอให้กิจการของพี่เมรี เจริญรุ่งเรืองเด้อจ้า ขายดีมีลูกค้าเยอะๆ เงินทองไหลมาเทมา ถ้ามีโอกาสน้องแอนจะไปอุดหนุนจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    ให้มีความเจริญ ก้าวหน้า ทำมาค้าขาย ดีๆ ดี นะครับ สาวหน่อย ครับ

ว่างมื้อใดอ้ายจะไปขอชิมสักสามถ้วยเ้ด้อ ฮิฮิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวหนองคาย
    ขอให้ค้าขายรุ่งเรืองเด้อครับเอื้อย อยากชิมก๋วยเตี๋ยวเด้

คือสิแซ่บหลายฝีมือเอื้อยหน่อยสุดยอดอยู่แล้ว[

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    หนุ่มน้อยเมืองเพชรสิมามื่อได๋กะฮะมาทางบางแค ยายกะสิกระโดดเกาะเอวพากันซิ่งโลดเนาะ..ขอให้กิจการทำมาค้าขึ้น สู้ๆๆจาหน่อย (อย่าสุมือหนักตรีนหนักหลายหละมันสิหลุบ เทิงแจกเทิงแถม มันรวยช้าลูกหล่าแม่ค้าใจใหญ่ไทอุดร เว่ามาอยากฮอดตำสั้วจ้า มีโอกาสยายสิไปอุดหนุนเด้อหล่า น่าสิโทรสั่งได้เนาะหน่อยยายสิโทรซุมื่อคักๆ
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ขอให้ค้าขายดีเด้อ เจ้.......มื่อนั่นผมกะได้ไปแต่ช่วงแลงครับ ช่วงเลี้ยงโยม อิอิ.......โยมกะไปหลายครับมื่อนั่น .. มีอ้ายต่วง อ้ายพล ผู้ก่อการรัก เขมราฐ บ่าวจัย บ่าวตูนแสนดี ลุงจ่าสศ บ่าวยางตลาด

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    อนุโมทนาบุญ ด้วยจ้า ขอให้กิจกานเจริญรุ้งเรื่องนะคะ มีโอกาสจะแวะไปอุดหนุ่นคะ

Moderators สัญลักษณ์ของ ต่าย
    บล็อก
    5

เรื่องฮิตน่าอ่าน อยากชิมเด้

ป้าดดด เป็นตาแซบเนาะ
    ก๋วยเตี๋ยวผักสดแหมะ
    อยากชิมจังเลยจ้า....ขอให้รวยๆๆๆๆเด้อจ้า
    มีโอกาสต่ายสิไปอุดหนุนแน่นอน ชอบผักสดอยู่แล้วจ้าอยากชิมเด้

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    คือสิบ่พูดเกินจริงน้อจ้า ถ้าอ้ายสิบอกว่า เกิดจากท้องพ่อท้องแม่ อ้ายบ่เคยกินก๋วยเตี๋ยวร้านใด๋แซบปานนี้จักเทือ ตอนกลางวันถ้าไม่โทรจอง ไม่มีที่นั่งครับ ขอบอก ๆ น้ำซุปเข้มข้น ผสมผสานกับเส้นก๋วยเตี๋ยวที่เหนียวนุ่ม มะระสด ๆ แช่เย็น หั่นบาง ๆ พร้อมกับขั่วพริกสวนอ่อน จิ้มกะปิ
    โอ้ว...สุดยอดอีหลีครับ เปิดบ่โดน แต่มีคนฮู้จักขนาดนี้ ต้องปากต่อปากอีหลีครับ

มื่อนั่นติดประชุมไปฉายสไลด์ให้เพิ่น กว่าสิได้กินข้าวเที่ยงกะบ่ายโมงพอดี
    เสียดายที่บ่ได้มา แต่ก็ไปงันไข่ผากยามมื่อแลงให้แล้วล่ะ ช่วงเลี้ยงญาติโยมจั่งว่าล่ะ

และกะได้ผูกเสี่ยวให้เมรี กับน้องร้านข้าง ๆ นำ อ้ายขอให้น้องกับเสี่ยวฮักกันให้โดน ๆ เด้อ

หนักกะซอยกันหาบ หยาบกะซอยกันดึงเด้อหล่า และขอให้กิจการรุ่งเรืองบ่ได้เซา..เซามือ

ต้องยอมรับว่าฝีมือในการทำก๋วยเตี๋ยวสุดยอดอีหลี อ้ายเคยกินมาหลายร้านแล้ว บอกได้คำเดียวว่า

รสชาติสุดยอดอีหลี ไผที่ผ่านไปทางโรงเรียนเพชรัตน์ เลยร้านเซเว่นมานิดหนึ่ง เห็นร้านก๋วยเตี๋ยวผักสดของเมรี กะอย่าลืมไปสนับสนุนน้องเขาเด้อครับ

แล้วจะรู้ว่า "ถึงเชลล์ไม่ชวน คุณก็ควรชิม" อีหลีครับ เอาจั่งซี่กะแล้วกัน จั๊กแซบหือบ่แซบ

ผมสังเกตลูกค้าที่ไปกิน น้อยโต๊ะที่สิเหลือน้ำก๋วยเตี๋ยวไว้ นอกนั้นเกี้ยงปิ่นหลิ่นกะจั่งว่า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 27-01-2010 at 22:24.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    ขอให้กิจการเจริญรุ่งเรืองขายดีคับ

Tags for this Thread