หัวข้อ: เพลงเอาโซ่ได้ไหม ลองฟังก่อนค่อยติง

ศึกษาหาความรู้

เพลงเอาโซ่ได้ไหม ลองฟังก่อนค่อยติง

เขียนเอง ให้นักเรียนร้อง มิกเสียงเอง ดนตรีเล่นเอง บางชิ้นให้คอมเล่น

[FM]http://www.madoosi.com/up_images/201001/1c066e788372f7e26727acf84339c42e.swf[/FM]

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom
    บ่ทันได้ตั้งชื่อเพลงติครับ... หรือชื่อเพลง โซ่ทองคล้องใจ

ศึกษาหาความรู้
    เจ้าของผลงานให่วื่อหว่า เอาโซ่ได้ไหม

สาเหตุ ไปขอหมั้นสาว ที่ บ้านขาม จ.ขอนแก่น แต่แม่ อยากได้เงินหมั้นแสนนึง แต่ด้วยความอยากได้ลูกสาวเขาก็เลยเปิดเพลงนี้ให้ว่าที่แม่ยายฟัง สุดท้ายเหลือครึ่งเดียว ว่าซ่านนนนนนนนนนนนน

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    จั่งแม่นแต่งเพลงเข้ากับชีวิตคักน้อครับ สงสัยว่าที่แม่ยายเพิ่นจิย่านเอาโซ่ลามลามลูกสาวเพิ่นไว้ เพิ่นกะเลยยอมลดค่าดองให้ เนื้อหา องค์ประกอบถูกต้องครบตามหลักเพลงลูกทุ่งครับ สัมผัสนอก ใน ระหว่างท่อน เป็นกำลังใจให้ครับtim:tim:

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21
    โอ..เพลงนี้มีความหลังจากเรื่องจริงน้อครับ ค่อยเว้าค่อยจากันครับ สินค้ามียี่ห้อกะคือสิแพง
    แหน่จักหน่อย ของฮักของแพงเผิ่น กะตั้งราคาไว้สูง แต่บ่อเป็นหยังครับ เว้าถืกข้อขอกินกะแห่งหง่าย
    ถ้าถืกใจผู้เป็นเจ้าของแล้ว เผิ่นอาจสิยกลูกสาวให้สื่อๆกะมีเด้ครับ เว้าหวานๆเข้าไว้เด้อครับ บ่อต้องเอาโซ่ดอกครับ ผู้สาวฮอดสิแหล่นนำพุ้นเด้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    ม่วนจ้าร้องม่วนดีจ้า......เอาโซ่หมั้นแทนเพราะทองมันแพง

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    ม่วนหลายครับ สู้ๆครับ เป็นกำลังใจให้เด้อครับ สู้ต่อไป

Tags for this Thread