หัวข้อ: เซิ้งนางไห งานบ้านมหาพาแลง 3

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หล่อซวดลวดขี้มูกกื้ดอืดลืดเล็มเหล
    ซวดๆๆๆๆๆๆๆๆๆ
    ฮิ้วๆลูกน้องผุใด๋น้อครับ มาฟ้อนงามแท่ ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆ
    สุดยอดเลยครับ ติ๊ก นํา ฟ้อนงามเทิง 2คนครับ ฮ่าๆๆๆ
    ลูกพี่คาตะเมา พะนะ ก๊ากกกก ปีหน้าเอาใหม่เนาะเฮา

หนุ่มหนองสูง
    Guest
    ออนซอนเสียงโปงลาง นางไหกะงามคัก ปีหน้าจัดอีกสิไปนำยุดอกครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    เห็นยางขึ่นเวทีว่าแม่นสิบ่รอดนางไหกะดาย จนได้ยางเฟียเสาร์มา แต่งโตตะบ่ายสองฮอดหกโมงแลง ข้าวกะบ่อกินย่านพุงออก พะนะ
    พอพากันลำเสร็จว่าแม่นสิพากันไปเปลี่ยนชุด ไส่ชุดนางไหหย่าวหน่าเวทีต่อคักขนาด
    เห็นบ่อเปลี่ยนชุดกะเลยไปสัมภาษว่าคือบ่อเปลี่ยนชุด เพิ่นตอบว่า บ๋าเสียค่าแต่งโตค่าเช่าชุดมาตั้งหลายบาท มาสิไห่กันเปลี่ยนคืน ลงทุนอดฮอดข้าวอดฮอดน้ำย่อนย่านบ่อสวย งานบ่อเเล้วชุดกะบ่อเปลี่ยน พะนะ ฮ่าๆๆๆๆๆ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    สุดยอดอีหลีครับ น้อง "นู๋น้ำ" สาวงามเมืองมุกดาหาร สมคำล่ำลือสาวภูไทครับ ปีหน้าน้องยกโอ่งมาอีกเด้ออย่าเอาไหเถาะมันน้อยเอาโอ่งปลาแดกมาเลยมันจั่งใหญ่จกง่ายซั่นดอกว้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กิ่งไทรงาม
    c06:น้ำ สาวงามเมืองมุก มาคักแท้ๆๆๆ น้อได้ แสดงความงาม ให้ตะเจ้าเบิ่ง สม กะชื่อ สาวงามเมืองมุก อย่าลืม บอกเพิ่นมาเทียว มุกดาหาร บ้านเฮานำแนละ:1-:1-

ลีลาเพิ่นคักอีหลีเนาะ ว่าแม่นนางไหโปงลางสะออนเนาะ
    ...เปรียบแม่เช่น โคมทองของชีวิต

ช่วยชี้ทิศ ช่วยนำทาง ช่วยสร้างสรรค์

ให้ความรัก ให้ความรู้ ชูชีวัน

ลูกจึงมั่นกตัญญูบูชาคุณ..........เพื่อแม่ แพ้บ่ได้

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ไหผุดีว่ะติอ้ายทิด งามตั๋วล่ะ อยากรำเกี๋ยวไหผุดีเด้ๆๆๆๆๆๆๆๆ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ปรบมือให้ครับสุดยอดๆ

เห็นมาแต่ไกลๆว่าแม่นวงโปงลางสะออนบ้อ บางคนกะว่านางให..ลังคนว่าไหผีบ้อ พะนะ
    บัดเทื่อมาไกล้ๆแล้วอะป้าด จุ๊ๆๆๆๆ ไหผู้ดีคักๆตั๊วนี่.....มานำกัน2นางครับ ไหนุ่งสิ่นหมี่นำ งามหลาย....มีไหมานำ2หน่วย เป็นอุปกรณ์การแสแดง คือจั่งไหคำ กะปานนั่น ...บัดเทื่อเพิ่นแสดงเสร็จแล้ว ลังคนกะว่าอยากแบกไหขึ้นรถฟรีเด้ ว่าซั่น (พวกที่มาจากอุบลนั่งรถไฟฟรีมาครับ) อิอิ..

งานนี่ขอขอบคุณ ทิดรส มักม่วนครับ(เจ้าพ่อสี่ไห) เพิ่นเป็นคนไปรับนางไห แบกไหขึ้นวีโก้เองเลย อิอิ

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    สุดยอดมั๊กมากเลยจ้า ... ซวดๆๆๆๆ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ อิ่มอัมพร
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    ปรบมือให้ครับสุดยอดๆ

เห็นมาแต่ไกลๆว่าแม่นวงโปงลางสะออนบ้อ บางคนกะว่านางให..ลังคนว่าไหผีบ้อ พะนะ
    บัดเทื่อมาไกล้ๆแล้วอะป้าด จุ๊ๆๆๆๆ ไหผู้ดีคักๆตั๊วนี่.....มานำกัน2นางครับ ไหนุ่งสิ่นหมี่นำ งามหลาย....มีไหมานำ2หน่วย เป็นอุปกรณ์การแสแดง คือจั่งไหคำ กะปานนั่น ...บัดเทื่อเพิ่นแสดงเสร็จแล้ว ลังคนกะว่าอยากแบกไหขึ้นรถฟรีเด้ ว่าซั่น (พวกที่มาจากอุบลนั่งรถไฟฟรีมาครับ) อิอิ..

งานนี่ขอขอบคุณ ทิดรส มักม่วนครับ(เจ้าพ่อสี่ไห) เพิ่นเป็นคนไปรับนางไห แบกไหขึ้นวีโก้เองเลย อิอิ
    คือคักแท้อ้ายยยยย คนตระการ เฮ้ววววววววววว

Tags for this Thread