หัวข้อ: ภาพบรรยากาศก่อนเข้างานพาแลงจ้า

พบปะพูดคุย ภาพบรรยากาศก่อนเข้างานพาแลงจ้า

ภาพบรรยากาศก่อนเข้างานพาแลงจ้า

นึ่งข้าวเหนียว ทอดหมูก่อนเดินทางจ้า ก่อนเที่ยงฝนหลวงและหมูหวานมารับอยู่บ้าน แล้วเดินทางไปนวนครจ้า

ภาพบรรยากาศก่อนเข้างานพาแลงจ้า

พอฮอดร้านกะพ้ออ้ายบ่าว น้องติ๊ก และ แมงสะดิ้ง
    แล้วพากันกินข้าวเที่ยงกันที่ห้องอ้ายหล่อร้อยเมตร (อ้ายไก่ตาตุม) จ้า

กินข้าวแล้วกะเฮ็ดงานกันจ้า เตรียมของชำร่วยแจกพี่น้องที่มาในงานจ้า

อ้ายบ่าวเซ็นชื่อในป้ายห้อยคอค่ะ

แมงสะดิ้งไวกว่าได้ถ่ายกับอ้ายบ่าวก่อนเลยนะ

อ้ายบ่าว ป้ายของเด็กน้อยมีชื่อเด้อจ้า เซ็นให้ก่อนหมู่เลยเด้อ ฮ่า ๆๆๆ

เอื้อยธิดายาเย็น โชว์กระเป๋าฝีมือพี่เจน (หมูน้อย) ที่เย็บด้วยมือ
    ขอบคุณ พี่เจนค่ะ จุ๊บ ๆๆ ปีหน้าพ้อกันนะ อย่าลืมจ้า

อีแม่ของแม่สะดิ้ง (และกะเป็นแม่ของเด็กน้อยนำจ้า กะแม่ของเสี่ยวกะต้องเป็นแม่ของเด็กน้อยนำตั้วน้อ)
    กับ ลิงน้อย พากันเฮ็ดฝ้ายผูกแขนไว้ผูกให้พี่น้องจ้า
    เด็กน้อยได้หลายกว่าหมู่เพราะเพิ่นให้ไปผูกให้คนอื่นเด็กน้อยบ่ผูกจ้า
    เอาไปให้พี่น้องผูกให้จ้า

จำได้อีแม่บ่ได้ผูกแขนให้นะ ป้าแดง ยายหนูได้ผูกให้บ่น้อ แต่อ้ายบ่าวได้ผูกให้อยู่จ้า ฮ่า ๆๆๆ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 15-02-2010 at 17:30. เหตุผล: แก้คำผิด

แล้วที่นี้กะไปที่ร้านซุปเปอร์อิสานไปสมทบกับพี่น้องที่เตรียมงานอยู่ร้านจ้า

จัดหม่องรับพี่น้องมาลงทะเบียนจ้า อ้ายบ่าวกะเซ็นชื่อต่อนะ

แม็กกี้ (ผู้ก่อการรัก) เอาของฝากพี่น้องจ้า และโม (มาเด้อหล่า) เอาของมาฝากพี่น้องนำจ้า

พร้อมต้อนรับพี่น้องแล้วจ้า

แมงสะดิ้งพา น้องแนน ยายหนูที่ลงทะเบียนแล้วไปรายงานตัว หน้ากล้องจ้า

พาแม็กกี้และก้อยกวน รายงานตัว

ฝ่ายคาราโอเกะเตรียมทดสอบความพร้อม

อ้ายกำนันคนตะการ ณ คุ้มสามเสน ทดสอบระบบเสียงจ้า แมงสะดิ้งกับเด็กน้อยซ้อมหย่าวค่ะ ฮ่า ๆๆๆ

แม่อิ่มกับแม็กกี้พากันเตรียมกล้องไว้ถ่ายรูป อิอิอิ

แนวกินพร้อมแล้วจ้า เชิญค่ะ

ขนมเส้นจากเมรี (สาวผุฮ้าย) จ้า

แนวกินจากร้าน ถ่ายบ่เบิดฟ้าวกลับไปอาบน้ำแต่งสวยมางานจ้า ฮ่า ๆๆๆ

หล่าแจ็คกับหล่าโตโต้ชิมเบิ่งน้ำใต้ต่อนก่อนหมู่จ้า ฮ่า ๆๆๆๆ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ขอโทษที่คิดถึง...เด็กดื้อ; 15-02-2010 at 21:49.

จากนั้นก็ไปอาบน้ำแต่งตัวเพื่อมาร่วมงานจ้า ฮ่า ๆๆๆๆ

ฮือ ๆๆๆ บ่ทันอ้ายบ่าวเปิดงาน ไปแสดง ม.ต้นก็ไม่ทัน หน่ายตะของหลาย ฮือ ๆๆๆๆ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ขอโทษที่คิดถึง...เด็กดื้อ; 15-02-2010 at 09:24.

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007

เสียงอุทาน เสียดายเนาะ

อดเลยวาสิไปลักเอาแนวมากินยุ่
    ม่วนๆๆๆๆๆๆ
    ยินดีด้วยครับ กันคนที่ได้ไป
    จวดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดด hbd: hbd:
    บ้านมหาจงเจริญญญ
    ก้าวไปข้างหน้าต่อไป
    จวดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดtim:tim:tim:

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    ขอขอบคุณพี่ ๆ น้อง ๆ ที่ร่วมแรงร่วมใจด้วยความทุ่มเทจนงานประสบความสำเร็จลุล่วงไปได้ด้วยดี ปีหน้าเอาใหม่ครับเอาให้ดีกว่าเก่าแล้วกะคนหลายกว่าเก่า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาววาปี
    เสียดายยยยยยยยยยยยยยยยย บ่ได้ไปติดงานต้อนรับผ้าป่า ปีหน้าฟ้าใหม่ สิมีโอกาสนำเพิ่นบ่น้อ...... แนวกินแมะ...มีตะแนวเป็นตาแซบโดยเฉพาะ ยำ อิอิ ของมักกกกก จังได๋กะขอให้บ้านมหาก้าวต่อไปปปปปปปปปป อย่างมั่นคงเด้อจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ขอบอกว่าปีนี้จัดได้ดีครับ ปีหน้าฟ้าใหม่เอาให้ใหญ่กว่าเก่าเด้อครับ สถานที่เอาใน กทม.กะสิดีครับ
    พี่น้องเฮาสิไปหลายกว่านี้ยุดอกผมว่าหึว่าจั่งได๋ครับ อ้ายบ่าวคนเดิม
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ อิ่มอัมพร

ความสวยกินกันไม่ลงเลยคร่า
    :1-

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    พากันเตรี่ยมงานกะดึกดื่นน้อเเนวอยู่เเนวกินกะหลายงานกะสำเร็จลุล่วงโดยดีเหลือเเต่ความประทับใจที่บ่อมีวันลืมน้อครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวต้อม
    คนอำเภอห้วยทับทัน จังหวัดศรีสะเกษ
    แนวกินล้ายหลาย

แต่ว่าตอนนั้นมันคือบ่คึดอยากหยังเลย

มื้อนี้คือเป็นซงสีหิวๆ

สงสัยมื้อนั้นอิ่มอกอิ่มใจ ว่าซั้น 555

Tags for this Thread